81 Shares 7630 views

Saltiest morze: w świecie, w Rosji, oceany na świecie

Kiedy uczniowie proszeni są o to, co najbardziej słone morze, wielu dorosłych nie wahał się odpowiedzieć: „red.” Odpowiedź, niestety, nie jest całkiem poprawne.

Morze Czerwone naprawdę słone. Położone w tektonicznym Depresja między Półwyspem Arabskim ciała i Afryki wody obmywa brzegi kilku krajów: Egipt, Izrael, Arabia Saudyjska i kilka innych. Nie ma rzeka płynie nad nimi niemal spadek opadów (100 mm nie można brać pod uwagę każdy rok). Ale parowanie przekracza 2000 mm rocznie. Ten brak równowagi powoduje zwiększone powstawanie soli: woda w Morzu Czerwonym jest najbardziej słony wokół oceanach. Każdy litr wody wynosi 41 mg soli. Woda jest tak słone, że zatopiony wiele lat temu, statki nadal leżą na dnie, nie ulegając zniszczeniu: Sól nie rozwija się szkodliwych mikroorganizmów. Nauka potwierdza oficjalnie: Morze Czerwone – w saltiest morze na świecie.

Ale niektórzy sprzeciw, ponieważ woda w Morzu Martwym jest znacznie bardziej zasolone. Wiadomym jest, że ilość soli w każdym litrze „martwej” wody z tego zbiornika jest w zakresie od 200 do 275 miligramów na litr wody. Okazuje się, że nie żyje – najbardziej słonego morza na świecie. Przecież każdy wie: woda jest tak „grube”, że nawet nurkować niemożliwe. A ze względu na zasolenie wody w kąpieliskach jest dozwolone tylko wtedy, gdy nie ma przepływu wody świeżej (prysznic), sól, dostanie się do oka, może powodować oparzenia błon śluzowych i ślepotę.

Jest to również prawidłowe. Ale … jest oficjalnie Dead Sea … nie morze! To jest wielki, bardzo słony, bardzo piękny, ma potężną moc uzdrawiania … jeziorze! Jego długość wynosi mniej niż 70 km, a szerokość i nie przekracza 18 kilometrów.

Jezioro, które nazywa Morza Martwego, biegnie tylko przez Jordan. Odparowanie wody stopniowo oddala się dalej od linii pierwotnego banku. Jeśli to nadal, naukowcy uważają, po kilku wiekach tego zbiornika tylko złóż soli.

Więc podsumować. Saltiest morski na świecie – Red. To oficjalna informacja została zarejestrowana we wszystkich odniesień naukowych. Morze Martwe, pomimo faktu, że jego wody zawierają znacznie więcej soli nie jest nawet najbardziej słone jezioro na świecie. Jego postępy zlokalizowane w Dżibuti Jezioro Assal. Jego zasolenie – 35%, podczas gdy jego "przeciwnik" tylko 27%.

Saltiest morze na terytorium Federacji Rosyjskiej – Japonia. Zasolenie nich rozkłada się nierównomiernie. Na przykład, w Gulf Petra Velikogo sięga 32%, a w innym miejscu jest nieco zmniejszona.

Nie ma w Rosji, a najbardziej solna jezioro. Ten Baskunczak. Zasolenie jego wody – 37% (w niektórych miejscach – 90%).

W rzeczywistości, jezioro – duże wgniecenie na szczycie góry soli, który „korzenie” idzie na kilkaset metrów pod ziemią. Na Baskunczak również uzdrowiska, ale wiadomo, innym: jest to największa na świecie miejsce wydobywania najczystszą solą.

akcji lwia powierzchni jeziora jest solnego skorupa, na której można chodzić. Pływać tutaj jest trudne, „grube” woda nie pozwala zanurzyć się pozostawia na skórze zauważalny ślad soli. Jednak uważa się, że pływanie w jeziorze dawkowanie jest przydatna w taki sam sposób, jak w Morzu Martwym.