866 Shares 3687 views

Skarpety lub skarpetki? Jak: parę skarpetek lub parę skarpetek?

Skarpety lub skarpetki? Kwestia ta wprowadza osłupienie, nie tylko tych ludzi, którzy korzystają z tych słów w piśmie, ale także do tych, którzy wypowiedzieć je na głos. W związku z tym, w niniejszym artykule, zdecydowaliśmy się dać mu zadowalającej odpowiedzi.

informacje ogólne

Jak: skarpety lub skarpety? Zgodnie z regułami języka rosyjskiego na tworzenie liczby mnogiej dowolnej pary obiektów, słowo powinno brzmieć, i użył nas w następujący sposób: skarpetki. Dla tych, którzy nadal wątpią Informacje przedstawione poniżej są wyczerpujące argumenty.

Skarpety lub skarpetki?

Przed przedstawieniem ci zasad języka rosyjskiego na tworzenie liczby mnogiej dowolnej pary obiektów, należy stwierdzić, że oba te słowa mają pełne prawo do istnienia. Aby upewnić się, że są przekonani o tym, możemy podać kilka przykładów:

  • Straciłem skarpetkę. Gdzie on jest?
  • Konieczne jest, aby wziąć parę skarpetek do zmiany.

Jak widać, obie opcje są dopuszczalne do stosowania doustnego lub pisemnej. Ale wtedy pojawia się nowe pytanie, jak rozumiem w jakim kontekście używać słowa „skarpetki” iw której „toe”? Aby to zrobić, należy wrócić do przykładów i analizować je:

1. "Lost Sock. Gdzie on jest?" W tej propozycji, mówimy o obiekcie, który zniknął.

2. „Konieczne jest, aby wziąć parę skarpetek do zmiany.” Ten fragment odnosi się do kilku elementów i deblu.

wniosek można bezpiecznie wyciągnąć z tej analizy, jak to jest konieczne, aby napisać: skarpety lub skarpety. Innymi słowy, wersja „skarpetki” powinno być stosowane tylko do liczby mnogiej, a „skarpety” – dla singla. Jedynym sposobem mowa wasza będzie idealny, a list, w którym stosowany jest wyrażenie, zostanie ono napisane poprawnie.

Ale co prawda nie możemy liczyć, gdy mówimy o tym ortografii? Prześlij go do zainteresowania się teraz.

Powstawania mnogiej rzeczowników, dopełniacz stoi

Para skarpet albo parę skarpetek? Aby odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest zbadanie prostych zasad języka rosyjskiego w końcu Kobieta rzeczowników w liczbie mnogiej, stojąc w dopełniaczu sprawy. Należy podkreślić, że zasada ta charakteryzuje się takimi cechami:

  • Jest to korzystne dla większości z tych rzeczowników rodzaju męskiego, które w swojej pierwotnej postaci, i w końcu w pojedynczej twardych spółgłosek. Oto kilka przykładów dla ilustracji: grzyb – muchomor, skarpetki, skarpety – komputerowe – komputery, etc.
  • Zasada ta ma zastosowanie nie tylko do zwykłych przedmiotów, ale także do nazw różnych owoców, owoce, warzywa i tak dalej. Najważniejsze, że były one nazwy męskich rzeczowników, które w pierwotnej postaci pojedynczej zakończone w twardej spółgłoski listu. Dla jasności, dajemy kilka przykładów: pomarańczowy – sześć pomarańcze, bakłażan – kilo bakłażan, pomidor – sałatka z pomidorów, mandarynki – Sylwestra bez mandarynek.

Wyjątki od reguły

Praktycznie nikt nie reguła w języku rosyjskim nie jest bez wyjątków. I jak opisano powyżej, jak również. W celu prawidłowego dostarczenia ich mowę lub pisać każdy artykuł, są zachęcani do zapamiętania i zapamiętywać.

Tak więc, od reguł języka rosyjskiego na tworzenie liczby mnogiej par przedmiotów (rzeczowników) przeznaczono dość dużą liczbę wyjątków. Są to słowa (rzeczowniki), które tworzą dopełniacz liczby mnogiej i mieć zero na zakończenie. Oto kilka przykładów: jeden Osetii – sześciu Osetyjczyków, jedno oczko – brak obsady jeden gram – sześć gramów lub sześć gramów, i tak dalej.

Fakt, że słowo „skarpety” (pl. Number) w dopełniaczu ma kończąc Mężczyzna, dowiedzieliśmy się powyżej. Ale to, co jest regułą przedmiotem tych wyrażeń, w których jest zerowy?

Zero kończące się w liczbie mnogiej rzeczowników

Aby zrozumieć, dlaczego „skarpetek, ale” oczko”, proszę odwołać się do następującej zasady:

  • Zero kończące się słowami mnogiej, stojąc w dopełniaczu przypadku nie ma w tych przypadkach, gdy chodzi o przynależność danej osoby, a także jej przynależności do stowarzyszeń wojskowych. Dotyczy to jednak tylko tych wyrażeń, które są wykorzystywane wspólnie. W celu złożenia rozporządzenia oraz bardziej jasne, rozważmy kilka ilustrujących przykładów: Turkmenistanu – Pięć Turkmenów, Węgrzy – kilka Madjar, mężczyźni – dwóch partyzantów, Kadetów – Five podchorąży (również dozwolone pięciu kadetów), żołnierze – armia żołnierzy, ludzi – pięciu mężczyzn i pr.
  • reprezentowana również przez regułę stosuje się do wszystkich rodzajów nazw skojarzonych obiektów. Na przykład: oczy – oczy, buty, buty – buty – buty, pończochy – pończochy, mankietów – mankiety, naramienniki – naramienniki, rzemienie – pasek na ramię (ale skarpety – skarpety!).
  • Ponadto zero Końcówka miała miejsce w różnych jednostkach i nazwy środków. Oto przykład: 1000 W, 230 V, 500 GB, 5 amperów. Ale jeśli te same słowa nie są używane w kontekście „Pomiar”, powinny one mieć pewność, aby dodać końcówkę samicy. Na przykład w takich zdaniach: „Dla pompowania programu na dysku flash nie ma wystarczającej liczby gigabajtów”, „dobre życie bez nadmiaru kilogramów.”

noty

Teraz wiesz, że poprawna odmiana słowa „skarpetki” oznacza, że jest to koniec Kobieta w dopełniaczu przypadku, że nie jest prawdą „obsady” słowa. Jednak stosując regułę przedstawioną przez tworzenie wielu innych. . Rzeczowniki H, nie zaleca się zapomnieć o następujących cechach:

  • Dla niektórych rodzajów rzeczowników w liczbie mnogiej i tworzących dopełniacz dość trudne. Na przykład, słowa takie jak kubek, modlitwy i marzenia.
  • Wyrazy „drovets” i „kapuśniak” nie ma innych form, z wyjątkiem dopełniaczu liczby mnogiej i nul.

komiks reguła

W celu zapamiętania jak napisać słowo „skarpetki” i „pończochy” w liczbie mnogiej i dopełniaczu przypadku, niektórzy nauczyciele zalecamy korzystanie z następującą regułę komiks: skarpety są krótkie, więc muszą być przedłużony – skarpetki, długie skarpety, więc trzeba je skrócić – pończocha.