517 Shares 9006 views

Lalkarstwo Afanasyev: historia i repertuar

Kirov Puppet Theatre. Afanasyeva jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych teatrów w Rosji. W czerwcu 1935 roku została utworzona twórczy udział, koncentruje się na widowni dziecięcej. Teatr Afanasiev aktywnie stał się przeprowadzić poważne problemy w rozwoju kultury miasta i regionu. To jest muzeum, który przechowuje informacje o pierwszych artystów, takich jak GN Osokina AP Kubertskaya, T. I. Nikolskaya AN Kudryavtsev. Więc tutaj są zdjęcia z występów w poprzednich latach, małej gazety artykuł o wyglądzie teatru lalkowego.


Test pióro

Pierwsze przedstawienie wystawiane przez aktorów, lalkarzy, był daleki od doskonałości. Było to nowe doświadczenie formą sztuki nieodkryte. W związku z tym zdecydowano się otworzyć w specjalnych kursach budynku teatru, który nauczył działając przyszłych aktorów lalkarzy.

Na jesieni trupy aktorskiej działa jako profesjonalny zespół i samowystarczalności. lalkarzy ufności inspirowane doświadczony reżyser Siergiej Voronetsky. Pod jego kierownictwem, Afanasiev Teatr Lalek wystawił ukochanego młoda wydajność widz „Miś Fishera”, „Martha, aviatrix” i „Balda”.

Po tych premier instytucji kultury nabywa status niezależnego teatru. Ta wyjątkowa świątynia Melpomeny nadal do jakości produkcji widza, teraz nie tylko młodzież, ale również dorośli wiek. Dwa lata później, w 1939 roku powstał nowy show – „sprawy błahe” komedia G. Gradova.

lata wojny

W Sergey Voronetsky zabity podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Nowy dyrektor teatru był słynny aktor i znakomity reżyser Anatolij Afanasyev. Następnie, w 2009 roku teatr został nazwany na jego cześć.

Podczas teatru wojennego Afanasiev kontynuowała działania pomimo faktu, że wielu aktorów poszedł do przodu, wsparcie państwa został wycofany, a jedynie przewóz został zarekwirowany na potrzeby weteranów. Artyści jeździć aby poszedł ze swoich występów na całym obszarze. Pokazali dawne dramaty, umieścić nowy, utrzymując w ten sposób morale i patriotyzm żołnierzy, wojsko i ludność. Aktorzy wkładają stwarzające prowokacyjny charakter, a także wykonywane z programów koncertowych w szpitalach, stacjach indukcyjnych, w centrach kultury oraz jednostek wojskowych w całej okolicy.

W tym czasie Teatr Bolszoj Teatr we współpracy z Evgeniem Shvartsem, genialnego dramatopisarza i reżysera oferuje twórcze spotkanie teatru o nazwie Afanasiev. Po roku współpracy z Schwartz, A. Afanasiev stawia nową produkcję swojej sztuce – sztuce „Little Red Riding Hood”.

Pierwsze własne lokale

Po wojnie teatr dostaje Afanasyeva pokój, który był jego pierwszym własności domu. Była to uroczysta okazja dla każdego aktora-lalkarza. Ten budynek był dużym audytorium, przestronny hol i, co najważniejsze, warsztaty dla produkcji lalek.

Sukces występów dla widzów dorosłych

W rok później, gra „Czarci Młyn”, wydana Afanasyev komedia I. akcji, przyniósł ogromny sukces. Inspirowana przez aktorów teatru w dalszym ciągu podnosić play, przeznaczony dla widzów dorosłych, z którymi były „Boską Komedię”, „nory”, „Skarb Sylvester”, „Pretty Galatea”, „dorosły-up”, „Aż do kogutów trzecich” i wiele innych.

Od 25 lat nazwa Teatru Kirowa Afanasyeva był ściśle związany z imieniem profesora Leningradzkiego Instytutu Teatralnego, uhonorowany figura kulturowa M. M. Koroleva. Od teatru do współpracy i jego uczniowie, a wśród nich N. Borovikov, I. Ignatiew, Ya Mer.

W tym czasie szef miejsce zajmowane Vadim Anatolevich Afanasev, syn Anatolija Afanasyev. Jego błyskotliwa praca aktorska i niepowtarzalne występy zostały zasłużenie doceniony przez publiczność i krytyków.

„Dom, w którym światła świecą bajkę”

W 1996 roku było znaczącym wydarzeniem w życiu teatru lalkowego. Tak więc, w tym czasie zostało opublikowane pamiętniki 1950 Kirov lalkarza. W tej interesującej książce został opublikowany w tym samym roku pod tytułem „Dom, w którym światła są oświetlone bajkę”. Mówi o aktorów, lalkarzy, który stał u początków teatru, ci, którzy w ciągu ostatnich dwóch dekad stworzył prawdziwą bajkę w świecie lalek. Teatr Afanasyev i dziś znany jest udanych produkcjach w swoim repertuarze.

Począwszy od 2008 roku nastąpiły zmiany w kierownictwie teatru. dyrektor artystyczny w tym czasie był VG Pyregov, naczelny dyrektor teatru była Yu. A. Evdokimov. W 2013 roku Wasilij Wiktor Bazhenov Pyregova wymienić.

własny budynek

W 2009 roku w historii teatru był radosny i długo oczekiwane wydarzenie: Ukończył budowę własnego budynku teatru. Na obecnym dzień, teatr ma dwie hale, nowoczesną scenę z najnowszym oświetleniem i nagłośnieniem, halach produkcyjnych.

W 2010 roku, Kirov Teatr Lalek obchodził swoje 75-lecie. To było prawdziwe święto dla obu menedżerów i obsady, jak i dla publiczności. 75 lat teatru gladdened zarówno dzieci jak i dorosłych do jej znaków, doskonałej gry i talentu.

podróżowanie teatr

Międzynarodowy projekt w dziedzinie sztuki teatralnej zaczęła się w 2011 roku. To był poruszający się festiwal lalkowy „The Ark”, spektakli teatrów z dziesięciu miastach w Rosji i na całym świecie. Jego występy odbywały się na scenie Teatru Kirowa Lalek.

Coraz zamiar ekspansji repertuaru dorosłej populacji, w związku z tym powstał unikalny produkcję „numer domu 9” na sztuce Czechowa. Praca ta zaowocowała zaskoczeni i zadowoleni nie tylko publiczność, ale także nowoczesne krytyków. W 2012 roku produkcja została nominowana do „Złotej Maski”, który jest najwyższym wyróżnieniem dla twórczości aktora.

Kirov Teatr Lalek ma w swoim repertuarze około 40 różnych spektakli, które zostały ustalone na podstawie dzieł rosyjskich i zagranicznych dramatopisarzy. Przedstawienie przeznaczone dla osób dorosłych, a także w bardzo małej publiczności. Muzeum Lalek i Winter Garden Theatre imponująca wystawa lalek produkowanych w różnych latach, a jego eksponaty, żywa i bogata historia rozwoju twórczego zespołu lalkarzy aktorów.

Nawiasem mówiąc, konieczne jest, aby wiedzieć, że teatr Sergey Afanasiev nie ma związku z opisanym instytucji kultury. Ludzie, którzy są daleko od sztuki Melpomeny, koncentrując się na nazwisko głowy, myślę, że jest to jeden i ten sam teatr. Ale tak nie jest. Nazwa Sergey Afanasiev nazywa Nowosybirsk Miasto Teatru Dramatycznego.