160 Shares 6196 views

Ziemniak jest bogaty? Wartość odżywcza i jego wpływ na nasz organizm

jesteśmy często w poszukiwaniu informacji na temat tego, co jest przydatne, albo że jedzenie dla naszego organizmu. Zastanawiamy się, co bogate mango i łosoś, mięso kraba lub figi. Ale czasami nie zwracają uwagi na to, że jedzenie spada nam na talerzu prawie codziennie. A w rzeczywistości to określa sposób odżywiania staje się nasze ciało. Dziś mówimy o produkcie, który my, Słowianie, czasami zwany także „drugim chleb”. I to prawda: czy to lato czy zima, ogromna metropolia albo pokorny miejscowości na tablicach z niezwykłą szybkością pojawia nasz ulubiony produkt – ziemniaki. Wartość odżywcza jest boleśnie nam znane warzywo jest rzeczywiście bardzo ważne. On nie tylko pełnić rolę żywności, która zaspokaja głód, ale również napełnia nas energią, witamin, a nawet jest w stanie naprawdę leczyć.

zdrowe odżywianie

Zdrowa żywność jest przede wszystkim zależny od tego, jak to jest zrównoważone. Jest to konieczne, aby menu w sposób, który jest korzystny nie tylko składniki wzajemnie się uzupełniają walory smakowe, ale także skład chemiczny. Z niewystarczającą uzupełnianie witamin i innych składników odżywczych w organizmie może nie tylko doświadczyć pogarszający się stan zdrowia, ale również poważnie chory.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy. Produkt musi być dobrej jakości, świeżego, odpowiednio przygotowane i przechowywane. Nieprzestrzeganie może włączyć każdy, nawet najbardziej zwyczajne jedzenie do trucizną dla naszego organizmu. Weźmy trochę czasu, aby to, co reprezentuje ziemniaki. wartość odżywcza, skład chemiczny, jego korzyści i szkód dla naszego organizmu, jak korzystać z tego produktu w żywności – to główne kwestie, które będziemy poruszyć dzisiaj.

on pobudza

Ziemniaki – absolutny lider na zawartość skrobi. Ale to nie tylko przyczynia się do łagodnego trawienia, ale również rozszczepieniu przez enzym do polisacharydów. To one dają nam siłę i energię. Powinieneś wiedzieć, że w bulwach późnych odmian (zima), zawiera skrobię więcej niż wcześniej. Ale nie jest to jedyny element, który jest bogaty w ziemniakach. Wartość odżywcza produktu jest spowodowany oraz zawartość białek, a więc aminokwasy, które musimy odmładzać ciało, z ich pomocą nasz organizm odbudowę nowych komórek. Wśród nich – białka, albuminy, globuliny i peptonu. Zawartość białka ziemniaków jest tylko nieznacznie gorszy od produktów mięsnych i jaj.

minerały

Skład chemiczny ziemniaków nasycony makro i mikroelementów, bogate w witaminy. Spośród substancji mineralnych prowadzi potasu – 427 mg fosforu, 58 mg – i magnezu – 22 mg na 100 g bulwy. Dla pełnego nasycenia organizmu z tych elementów do dorosłego wystarczy jeść 300 g ziemniaków dziennie.

Skład chemiczny ziemniaka obejmuje także:

  • Cholina – 13 mg;
  • Wapń – 11 mg;
  • Sodowy – 6 mg;
  • żelazo – 0,8 mg;
  • selen – 0,4 mg.

Wśród tych pierwiastków jest obecny cynk, miedź, kobalt, brom, bor, mangan, jod i wiele innych.

i witaminy

Ziemniaków o wysokiej zawartości witamin, w szczególności wiele nim kwas askorbinowy (witamina C), – 11 mg na 100 g produktu. To dzięki nim, że Europa była w stanie w jednym czasie, by pokonać epidemii szkorbutu. Ponadto, jest on bogaty i witamin z grupy B – B1, B2, B3, B6 i B9. Bulwy mają i witaminy K, a jej żywność w roślinie można znaleźć nie zawsze tak jest. Jego wartość jest bardzo ważne – utrzymuje stan krwi, a cały układ krążenia jako całość, są normalne.

Wpływ na organizm

W surowych ziemniaków wartość odżywcza jest znacznie wyższa niż w ostatniej obróbki cieplnej. Najwięcej witaminy są niszczone podczas gotowania, dlatego musimy starać się przygotować danie tak szybko, jak to możliwe. Świeży sok ziemniak ma właściwości lecznicze i jest przydatna dla układu pokarmowego: jest w stanie leczyć zapalenie żołądka, a nawet owrzodzenia. Potrawy z ziemniaków normalizuje żołądka, jelit i ma łagodne działanie moczopędne. Jej pozytywny wpływ na serce i naczynia krwionośne są również bardzo duże.

ziemniaki i korzyścią jest możliwość, aby uzdrawiać wszelkie rany, wrzody i oparzenia. Rub trochę surowe ziemniaki na drobnej tarce i zastosować się do wypalenia (rany), niektóre z tych „sesji” każdy, nawet najtrudniejszy rana zaczyna wdychać, a palić będzie skończona. Pary gotowane „mundirki” jest bardzo użyteczny w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych.

Benefit, nie szkodzić

Głównym stężenie składników odżywczych w bulwach – pod skórą. Z nich, mamy tendencję, aby pozbyć, dlaczego pozbawia się większości pierwiastków śladowych, które są tak bogate w ziemniakach. Wartość odżywcza będzie znacznie wyższa, jeśli gotować ze skórą. Nie zawsze jest to możliwe do zastosowania do późnych odmian ziemniaków, ponieważ ich skóra jest dość gruba, ale młody – dość. Dokładnie spłukać ziemniaki i gotować w tej formie lub piec. I nawet małe guzki dużych ziemniaków jest znacznie bardziej użyteczne, a przygotowane znacznie szybciej. Staraj się nie wypełnić Oczyszczone ziemniaki z wodą, to lepiej od razu go ugotować. Większość witamin łatwo umyć i rozpuszczono w wodzie.

Nie wolno jeść ziemniaków, która ma zielonkawy skazy skóry lub może szczekać. Te bulwy są bogate w solaniny – substancja, która jest niebezpieczna dla zdrowia. Jeśli zauważysz, że ziemniaki zaczęły kiełkować – pozbyć rostochku i przechowywać go w chłodnym miejscu (w lodówce lub w piwnicy).

Jak widać, korzyści dla naszego organizmu nie tylko wprowadzać produkty za granicą, ale również nasza własna, niektóre rodzimych i ukochany. Bądź uprzejmy dla ich zdrowia, a to z pewnością odpowiedzi na ciebie z wdzięcznością. Zdrowie dla Ciebie i Twoich bliskich!