398 Shares 4416 views

Wybitny rosyjski łyżwiarz figurowy Aleksey Tihonov

Aleksey Tihonov – idolem wielu fanów łyżwiarstwa figurowego. Ten wybitny rosyjski łyżwiarz figurowy miał wybitną karierę, zdobył wiele podium i zdobył liczne medale i nagrody. Jego sukcesy zawodowe, osiągnięcia i życie osobiste zostaną omówione w tym artykule.

Dzieciństwo i młodość przyszłego łyżwiarz

Aleksey Tihonov urodził się 11.01.1971 w małym mieście Kujbyszewie. Lód chłopiec był we wczesnym dzieciństwie. Był tylko 5 lat, kiedy jego rodzice umieścić go na łyżwy. Wtedy trudno było sobie wyobrazić, że całkiem niesportowe budowy ciała chłopca po pewnym czasie stać się światowej sławy sportowcem.

Do 14 lat Aleksey Tihonov opanowali technikę skater-Sculler pod wodzą trenera Birbraer Wiary. W 1987 roku zawodnik przeniósł się z rodzinnej miejscowości Swierdłowsku (obecnie Jekaterynburg), a już zaczął trenować w szklarni przy Julia i Ardo Rennick.

Postępy w parach jazdy figurowej na lodzie

Pierwszym partnerem na lodzie Alexei stał Irina Sayfutdinova. W 1989 roku para wzięła udział w mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym w grupie juniorów i zdobył brązowy medal. Niestety, rok później duet Tichonow-Sayfutdinova upadł.

Łyżwiarz figurowy Aleksey Tihonov przeniósł się do stolicy Rosji. Tutaj, pod kierunkiem trenera Władimir Zacharow , zaczyna jeździć parami łyżwiarz z Ekaterinoy Murogovoy. Ich duet istnieje już prawie dwa lata, aż Zacharow nie ożenił i nie zakończył występy w sporcie zawodowym.

Odpowiednim partnerem nie udało się znaleźć dla łyżwiarz. W związku z tym, w 1992 roku, Aleksey Tihonov przeniósł się do Japonii, gdzie miał działać w tandemie z byłym łyżwiarka figurowa Yu-odinochnits Kawasaki. Duet dwukrotnie zdobył złoty piedestału japońskich mistrzostwach.

W 1994 roku, podczas wakacji w Rosji, Tichonow zainteresował się propozycja pracy T. A. Tarasovoy w jego teatrze na lodzie „All Stars”. W związku z tym, Aleksey Tihonov postanowił wycofać się ze sportu zawodowego. W teatrze Tarasową grał do 1998 roku. Następnie projekt przestał istnieć. Łyżwiarze miał przemożną chęć powrotu do sportu.

Petrova-Tichonow duet

W 1996 roku Aleksiej Tihonov zasugerował jeździć w parze Maria Petrova. Ten duet sportowy ostatecznie ukształtował się w 1998 roku. Debiutancki występ na Mistrzostwach Europy raz stało złotodajny. Maria Petrova i Aleksey Tihonov stał laureatów tego prestiżowego turnieju. Potem wiele razy powtórzył swój sukces, podbijając Sports Olympus w konkursach na różnych poziomach.

Maria Petrova i Aleksey Tihonov członkiem dwóch igrzyskach olimpijskich. Niestety, w banku nagród nie jest Olympic „złoto”. Na Zimowych Igrzyskach XIX w 2002 zakończyli na szóstym miejscu. Głównym gry cztery lata w roku 2006, również dla duetu nie powiodło się. Petrova i Tichonow został piątym.

W 2007 roku łyżwiarze ogłosił swoją decyzję o wycofaniu z „elitarnego sportu”. Ale nie pożegnać się z jazdy na łyżwach i ze sobą nawzajem. Ich związek działa w sporcie wzrosła prywatnie. Nie wszystko poszło gładko na drodze do małżeńskiego szczęścia, ale Maria i Aleksiej przezwyciężenia kryzysów w historii ich związku i nadal są razem.

Następnie wniosek do wzięcia udziału w różnych programach TV lodu dano możliwość przetrwania i jak powiązać sportów Duo. Ilya Averbukh zaproszony łyżwiarze w ramach projektu „Gwiazdy na lodzie”. Potem przyszedł „Epoka lodowcowa”. Aleksey Tihonov i Maria Petrova przyjemność uczestniczyć w tych ciekawych doświadczeń, lód, zawodników i kibiców może ponownie cieszyć się na nartach.

Tichonow i Pietrow wziął udział w „Ice Age 2”, a także w lodzie performance-muzyczny „Światła miasta”. Aleksey Tihonov i spróbował swoich sił jako aktor teatralny. Zagrał w słynnym spektaklu „nienormalne” w oparciu o N. Ptushkina. Jego partnerem na scenie był E. Strizhenova. Zagrał w „Hot Ice” show w 2008 roku, słynny łyżwiarz.

1.02.2010, w życiu Aleksieja i Marii było wspaniałe wydarzenie: mieli córkę. Dziewczyna o imieniu Paulina. Kształcenie córki nie może obyć się bez pomocy babć, ponieważ Łyżwiarze często iść na wycieczkę lub udziału w filmie.

Choć Pauline nie jest zaangażowany w sporcie, jak jej rodzice. Maria i Alex dał córkę w choreografii okręgu, ona chętnie uczęszcza do klasy baletowej. Mistrzowie świata uważają, że łyżwiarstwo figurowe może czekać aż Pauline.

Tytuły i stopnie łyżwiarz

Utalentowany rosyjski łyżwiarz figurowy Tichonow jest „Honorowy Mistrz Sportu”. Oni, wraz z M. Kowalski w 2000 roku został mistrzem świata. Są dwukrotny mistrz i zwycięzca mistrzostw Rosji w 2006 roku Europejskiej.