468 Shares 2855 views

Gdy wiosna zaczyna dziobać szczupaki: doradztwo na wszystkich miesiącach wiosennych połowów

Marzenie każdego rybaka – przyniósł do domu ogromne szczupaki. I powiedzieć konkurentów na pływaka, wziął go. W zasadzie, to ryby złowione przez cały rok, ponieważ to jest – drapieżnik, i zawsze w działalności. Ale połowów pod lodem nie jest w każdy gust i potencjalnego vyalovata drapieżnych. Dlatego każdy może się doczekać, kiedy wiosna zaczyna dziobać szczupaki. W lecie to zajmie dużo gorzej, zwłaszcza jeśli będzie wyróżniać się gorąco. Oczywiście, będzie drugim, jesienny szczyt ale doświadczeni rybacy twierdzą, ze sprężyną nie ma porównania.


czas Szczuczie

Aż do dnia, kiedy powiedzieć wiosna zaczyna dziobać szczupaki, nie można nawet profesjonalny ichtiolog. „Otwarcie sezonu”, zależy od tego, jak ciężka to była zima, i jak szybko była wiosna. Jeszcze zanim lód ujawni rybę wznosi się z głębi i zaczyna zbliżać się do wąwozu, usta potoków i małych rzek, rzucając na wszystko co się rusza. Ten tak zwany „pierwszy wiosenny Jordania”. O wszystko, co można powiedzieć, gdy zaczyna gryzienie szczupak predator-wiosna: z normalnym, zwykle średni dla pogody zimowo-wiosennym jest zazwyczaj kilka pierwszych dni marca. I to było w tamtych czasach dobra okazja, aby złapać tego patriarchę, który w lecie kopalni byłby długi i żmudny.

Zazwyczaj przez cały czas, gdy wiosna zaczyna dziobać szczupak jest uważany za zbieranie lodu. Z przędzenia skradać się każdemu, kto wie dużo o połowów. Częściej niż nie „polowanie” na zewnątrz z przędzenia, chociaż eksperci uważają, że ze pływak jest nie tylko o wiele więcej zabawy: żywa przynęta, można złapać więcej dużych ryb.

Gryzienie występuje w zasadzie przez cały dzień. Mimo to, lepiej rano i wieczorem. Chociaż, jeśli okazał się pochmurny dzień, a ty wybrałeś obiecujące miejsce, a po południu będzie miał szansę.

miejsca do wędkowania

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie i jak zacząć sprężyny szczupaka. I tutaj jest to konieczne do ustalenia prawa do wyboru pozycji. Dobre miejsca do być w rozlewiskach zaścianka i pod zapór, oczywiście, jacuzzi, doły, gdyby oparł rozdarcia, a linia wzdłuż przerost przybrzeżnej. Szczególnie obiecujące miejsce granice między glonów i czystej wody. Jeśli w okolicy Primechenie spacery smażyć – upewnij się i szczupaki gdzieś w pobliżu.

Fundamentalnie: Tackle

Gdy wiosna zaczyna dziobać szczupaki, pilnie potrzebne, aby sprawdzić swój sprzęt i kupić, jeśli czegoś brakuje. Spinning błystki trzeba wpisać „Bajkał”, „universalka” i „Trofimovka” – Jeśli używasz obrotowych. Wśród oscyluje najlepszym wyborem będzie „łyżka”, „Norwegia” sukces. Zaleca się, aby wziąć warianty mosiądz, miedź lub czerwony – stawka pieniędzy nie jest przykro – galwanicznie.

Dla fanów spinningistów następujące wskazówki:

 1. trzpień (z cewką i pierścienie naturalnie) – pięć metrów;
 2. Rusztowanie – średnicę 0,30 (w nadziei dużej próbki);
 3. pływak sześciu cztery g ciężarka;
 4. haczyki o numerach 12-14: a duża ryba może czuć się mniejszy – zakręt.

Equip, nadszedł czas na polowanie. Połowów z pływaka żywa przynęta może być problem: w zima szczupak zjada wszystkie szczegóły. Powinno być w porządku z Rudd ponuro. Od gusterki dać: jest zbyt szeroki dla drapieżnika.

marzec catch

Kiedy i jak do połowu szczupaków na wiosnę, wiele zależy od tego, co miesiąc w zagrodzie. Na przykład, marzec jest uważana za złoty czas dla szczupaka jest polowanie. Ale jak to start – to zależy od pogody. Dobre wyniki przyniesie zastosowanie przyrządu, ale nie poddawaj się którykolwiek z Crankbaits, błystki lub którykolwiek z rattlinov – szczupak w tym momencie brakuje wszystkiego. Możliwe połowów zarówno w otwartej wodzie i lodzie. Proces ten jest ułatwiony przez pragnienie ryb do brzegu, gdzie woda więcej tlenu, jest cieplej i świeższe. Oznacza to, że istnieją duże szanse na produkcję w wąwozy przybrzeżnych i rozmrożone. Aby je podnieść, trzeba wziąć pod uwagę pewne cechy szczególne:

 • Doprowadziło trolling powinna być dość powoli z powodu zimnej wody nadal słaby szczupaki;
 • gdy ciśnienie atmosferyczne „skoki” dziobanie brakuje całkowicie. Warto przed wyjazdem sprawdzić z barometru (lub rokowania elektroniczna);
 • jeśli lód nie został całkowicie zniknęły, plamy połowów – na jego krawędzi;
 • w marcu, konieczne jest, aby trzymać się z dala od hałasu – szczupak w tym miesiącu „nerwowy” i szybko odchodzi niespokojnych miejscach;
 • „Krupnyakov” drapieżnik teraz mało interesujące, więc konieczne jest, aby wziąć miękką plastikową przynęty, przynęty i twistery 3-5 cm, najlepiej w ciemności rano, i jasny lub błyszczący – wieczorem.

Vyvazhivaniya nie można oczekiwać zbyt duże okazy w marcu zostały złowione jest mało prawdopodobne, a małe i średnie nadal nie bardzo aktywna.

Połowy kwietnia

Jeśli plan jest w tym miesiącu szczupaków na wiosnę, zasady nie zmieniają się znacznie, ale zwyczaje ryb oraz warunków środowiskowych znacząco wpływa na proces. Flood – hałaśliwa rzecz, tak, że przynęta musi spełniać: aktywnych woblery, przyrządy lepestochnye, duży gramofonu. W kwietniu stanowiły pośród tarła, co sprawia, że drugi atak „wiosna Jora”. Szczególnie udany kwietniu „polowanie” jest w ciepłych, ale pochmurny warunkach. Nie zapomnij o zasadach połowach tarła, a nie pieprzyć kłopoty z prawem.

wędkarstwo maja

Oprócz podgrzewania wody i obfitość ryb młodych, które znacznie poprawia tonu szczupaki, a tarła ryb, a kończy się na krótki odpoczynek po niej. Zmień i jego tajemnice rybackie:

 1. Udane łowienie na przynęty, a które wystają płoć, jelec, ponury, leszcze. Co gorsza, wydobycie będzie Karasin i OKUNEVA drobiazg, a nie maja przynęta – lin i ruffe.
 2. Spinning – aktywne woblery i gramofony.
 3. Dobry rybacki od świtu do zmierzchu – głodny szczupak. Ale najlepsze – zaledwie godzinach popołudniowych i dziesięciu do trzech lub czterech.

Jeśli można uwzględniać takich informacji bez produkcji z połowów nie wróci.