812 Shares 8689 views

Zima na szczupaki: zherlitsy własne ręce

Zherlitsy wykonany własnymi rękami, co do zasady, nie tylko opłacalne finansowo, ale też bardziej niezawodny w eksploatacji. Wykonana jest z wszystkich funkcji zbiornika, gdzie najczęściej prowadzone preferencje rybackie i angler. Co ważne, nie wymaga specjalnych umiejętności do jej produkcji. Łowienie zherlitsy – być może najbardziej popularnym sposobem do połowu szczupaka w zimie. A biorąc pod uwagę, że zębaty drapieżnik często psuje wślizgu, mylące zaczepów żyłki i gryzienie przewodu, to łatwo się domyślić, że bardzo szybko stają się bezużyteczne. Dlatego doświadczeni wędkarze dawna włączony do produkcji zherlitsy własnymi rękami.

Połowu drapieżników na lodzie wymaga dużo energii tylko do wiercenia studni i zainstalować przekładnia trochę, trzeba stale sprawdzać położenie zatrzasku sprężynowego z flagą sygnału. Jeśli nie ma ryb będą musieli zmienić miejsce wędkowania. Zherlitsy wykonany własnymi rękami powinny być nie tylko wygodne, ale również jak najlżejsze. Jest to konieczne, aby zapewnić, że rybak nie jest bardzo zmęczony, dzięki czemu przejścia z jednego miejsca do drugiego, aby znaleźć szczupaka parkingowe.

Zaprojektować sprzęt zimowy są zróżnicowane, ale zasada budowy taka sama. Zherlitsy składa się z pręta-rozpórki, cewka rusztowania, blokady sprężyny, kolor flagi, obciążnikami i smycz z hakiem. Najprostszym sposobem, aby uczynić walki bez dokonywania jednocześnie specjalnych nakładów finansowych, co następuje: stojak wykonany ze zwykłej rury aluminiowej, jego długość nie powinna przekraczać 40 cm, więc zherlitsy wykonany własnymi rękami dostanie łatwość i przy tej samej wytrzymałości czasowej.

Ale jest jedna wada aluminium – na zimno mu zamarł ręce. Ten problem można łatwo rozwiązać, po prostu owijając się tkanki przechwytywania, a na bokach i zamocować go zaciskami lub taśmą izolacyjną. Na dolnym końcu słupka chcesz wstawić kołek, który jest niezbędny, aby pręt jest dobrze dopasowany do otworu. Na drugim końcu sprężyny przełącznika przymocować, to znaczy taśmy stalowej. Jest ona zamocowana za pomocą tej samej taśmy izolacyjnej. Na tej taśmy nosić rurek niezawodnie chroni przed korozją. Zherlitsy wykonany własnymi rękami, jak również, a kupiony w sklepie jest wyposażony w sygnalizację kęs, na końcu którego przymocowana jest klasyczną czerwoną flagę. Ale może to być dowolny inny kolor – to nie ma znaczenia. Lepiej używać jasnych i kolorowych tkanin, tak aby był widoczny z daleka. Koniec wygiętej taśmy stalowej, aby móc złapać ją za uchwyt kołowrotka.

Kołowrotek, żyłki z haczykami i smycze kupić w sklepie. Szczególne wymagania dla tych bez osprzętu. Cewka pasuje najtańsze i najprostsze. Jest on dołączony do zacisków rod. żyłka odebrał 0,4-0,6 mm, w zależności od tego, jak duży planowanego połowu. Jest nawinięta na szpulę – to najlepiej żyłki było dużo, bo szczupak ma funkcję nie od razu połknąć przynętę i odpływają z nim na krótkie odległości. Przyłącza się ciężarek i haczyka z ołowiu metalicznego. Pose, zwykle podwójne lub tee, nr 6-8. Teraz wszystkie urządzenia są zmontowane i gotowe do użycia. Zima połowów na zherlitsy naprawdę bardzo miłe, być może, nie jest rybakiem, który nie podniecać zabawa flagę wahadłowy. Najważniejsze tutaj – czas uderzyć i nie gapić.