475 Shares 9752 views

Dolin Anton: biografia. Krytyka Anton Dolin

Dolin Anton Władimirowicz stał się znany ogółowi społeczeństwa po pojawieniu się jako krytyk filmowy w „Evening Urgant” – popularnego serialu Pierwszego kanału. On przydzielony oddzielny nagłówek w programie, w którym wyraża swoją opinię na temat najnowszych filmów w kinach.

Anton Dolin, Biografia

Anton urodził się 23.01.1976 w stolicy Federacji Rosyjskiej. Jego matka – Weronika Dolina Arkadyevna dość dobrze znana piosenkarka mediów barda i autora, który napisał setki utworów.

Po ukończeniu szkoły średniej liczbie 67 Anton kontynuował naukę na Uniwersytecie Moskiewskim na Wydziale Filologicznym. Externship pełnił jako nauczycielka języka rosyjskiego i literatury.

Po ukończeniu liceum w lecie 1997 roku, wstąpił do szkoły absolwent Instytutu światowej literatury. Gorkiego, gdzie w 2000 roku obronił minimum kandydata. Napisał pracę magisterską na temat: „Historia radzieckich powieści, baśni”.

Dolin Anton ma żonę Natalię, który zna od szkoły i dwóch synów, Marka i czternaście sześcioletni Arcadia.

Jego hobby – muzyka i czytanie fikcji. W młodości grał na klawiszach w kilku zespołach rockowych i zespołach wokalnych i instrumentalnych, został z współautor muzyki.

Doświadczenie zawodowe

W 1997 roku, zaraz po ukończeniu studiów, Dolin Anton rozpoczął karierę dziennikarską. Początkowo pracował w radiu „Echo Moskwy” jako reporter i prezenter. Od września 2001 roku i współpracował z rosyjskim codziennego wydania drukowanego społeczno-politycznych do 2005 roku „Gazeta”. Początkowo pracował jako krytyk filmowy w pełnym wymiarze godzin, a później został redaktorem działu kultury.

Od 2006 roku Anton Dolin, którego zdjęcia zostały przedstawione w artykule, został mianowany glavredaktora w „Evening Moskwa”.

Jego publikacje były w „Moscow News”, „Wiedomosti”, magazyn „Cinema Art” i „ekspert” na miejscu „Russian Journal” i „Grani.ru”. Zostali nadawania w "Russian News Service" i Radio "Maximum". Obecnie jest on znany jako krytyk filmowy, dziennikarz i gospodarz radiowego w radiu „Wiesti FM” i „Lighthouse”.

działania twórcze

Dolin napisano pewną liczbę książek na temat współczesnego kina. Chociaż niektóre z prac pisanych przez niego przez długi czas, ich znaczenie nie jest stracone na ten dzień, one nie odzwierciedlają wystarczająco prawdziwy jasne. Lista jego książki mogą zadowolić sporą czytelników.

Wiele mówić jako prawdziwym arcydziełem literackim napisanym przez książki 2004, który ujawnia dzieło duńskiego reżysera i scenarzysty, zwycięzca festiwalu filmowego w Cannes Lars von Trier. Pierwszy z Krytyków Filmowych Dolin rosyjski Anton przeglądowi filmów i manifesty popularnych współczesnych reżyserów. W 2003 roku Anton odwiedził Trier w duńskiej stolicy, dał mu „Złotą Ram” dla filmu „Dogville”, który stał się najlepszy zagraniczny film roku, i wziął kilka szczerych wywiadów, że użyte na stronach eseju.

Książka jest nadal popularne. Ona okresowo wznowiony w różnych stanach. Za to w 2004 roku Doliny został laureatem nagrody, która została powołana przez rosyjski Gildii Krytyków Filmowych i krytyków filmowych.

Inne książki A. V. Dolina

Wśród innych książek krytyki filmowej można wyróżnić „trick XXI. Essays in Film nowego wieku”, opublikowanej w 2010 roku. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, w jakiej pozycji Było kino w dwudziestym pierwszym wieku. Mimo przepowiedni o rychłym zniszczenia tej formy sztuki, ludzie nadal odwiedzić teatry, nie kryzys gospodarczy nie zapobiec ich nabywania biletów dla nowych filmów.

Dyskusja z nich, autor prowadzi przez przykłady działalności twórczej zasłynął reżyserów i aktorów generacji „zero”. Opowiada o kinematografii patriarcha Manoel de Oliveira, stulatków i malezyjskich i rumuńskiej awangardy i włoskiego kina politycznego i zwolenników rosyjskiej tradycji metafizycznej.

W książce „Takeshi Kitano. Childhood”, wydanej w 2006 roku, Dolin Anton stara się zrozumieć, jak to bardzo popularny wśród rosyjskich odbiorców japoński reżyser, Kurosawa wyznawca, który usunął ponad piętnaście filmów, udaje się pozostać dzieckiem na sercu. Sam T. Kitano został określony jako „raka, które nawiedziło ciało kulturowej Japonii.”

Kolejny majstersztyk

W świecie kinematografii jest wysoko ceniona iloczyn „Hermana :. Wywiad Essay Script.”. Gildia Krytyków Filmowych ponownie przyznano jej nagrodę w 2011 Dolina.

Autorka opowiada o fenomenie Alekseya Germana do przykładu z jego słynnych filmów, nazywając ją ważnym, ale mało znane zjawisko w światowej kinematografii. Książka mówi nie tylko o reżysera. Wiele ciekawych rzeczy można dowiedzieć się o jego relacji z Konstantin Simonow, Rolanom Bykovym, Andriej Mironow, Georgija Tovstonogov, Evgeniem Shvartsem.

narracyjna autor spędził wiele godzin na rozmowach ze słynnym reżyserem, aby dowiedzieć się mechanizm zarodkowania nowego języka filmowego. Znalazł się, kim byli rodzice Alekseya Germana jak zdał Dzieciństwo w trudnych latach wojny, która pozostawiła ślad swojej działalności w kinie Radzieckiego.

Biorąc pod uwagę konkretne fakty z życia bohatera, a generowane przez siebie historie, mity i prawdziwe historie. Wszystko to spowodowało serię ciekawych historii, w którym pamięć, czas pracy i dyrektor prognozowanych w sztuce.

Krytyka Anton Dolin

Dolina sławę przyniósł nie tylko opublikowane drukuje na reżyserów Roy Andersen, A. Niemcy, Trewir, itd., Ale także krytyczne uwagi na temat filmów zagranicznych i krajowych. Z nich był ciągle w radiu, w mediach, w społeczności internetowej.
Filmy Anton Dolin zainteresowanie nie tylko ze względu na emocjonalny składnik, analizuje szczegółowo koncepcję autora, subtelności gry aktorów i więcej.

Krytyk sam mówi, że jest zaangażowany w wynajem oświetlenia. Wybiera się od 3 do 5 najbardziej wyraziste wydany w tygodniach 10-15 filmów i zapala je.
Ponadto specjalizuje się w wstążki, wpływając na rozwój historyczny sztuki operatorskiej.