172 Shares 2044 views

Jak rosną truskawki z nasion: wskazówki dla początkujących hodowców

Uprawa truskawek z nasion są obecnie szczególnie popularne. Rozwiązanie to jest dość łatwe, ale obserwować proces sezonu wegetacyjnego – całkiem fascynujące.


Wybór odmian i termin siewu

Jak rosną truskawki z nasion? Najpierw musimy określić optymalne odmian do siewu. Małych owocach odmiany mieszańcowe – świetny sposób, aby eksperymentować poprzez sadzenie Każdego roku nowe podgatunki. Można również korzystać z własnych nasion, ale żeby zebrać je konieczne jest nie do mieszańców, ale z głównych odmian.

Termin siewu zależy od terenu i możliwości opieki nad nimi. Jeżeli jesteś działka tylko na weekendy siew można przeprowadzić w kwietniu. Najważniejsze – mieć czas przed wystąpieniem suszy. Jeśli to możliwe, stała troska o optymalnym czasie sadzenia do sadzenia jest od maja do czerwca.

przygotowanie gleby

Gleby przed sadzeniem nasion należy starannie przygotować i proces, ponieważ często zawiera larwy i jaja owadów, nasion chwastów i różnych mikroorganizmów. Najlepiej byłoby parującej ziemi przez pół godziny na garnku z gotującą się wodą. Należy to zrobić na trzy tygodnie przed sadzeniem, tak że ziemia zdążyła odzyskać utraconą własność.

Przygotowanie nasion

Doświadczeni ogrodnicy, wiedząc, jak rosną truskawki z nasion do kiełkowania w tym samym czasie była maksymalna, a owoce – duże i mięsiste, zaleca się starannie przygotować nasiona przed siewem. Powinny one być moczone przez kilka dni w deszczu lub wody topić. W tym samym czasie każdego dnia, woda musi być zmieniony. Moczenie pozwala przełamać inhibitorów kiełkowania. Obrzęk Nasiona powinny być rozłożone cienką warstwą na talerzu, ułożonego miękkiego papieru, umieszczony w plastikowej torbie i umieścić w jasnym miejscu. W tym przypadku, bezpośrednie światło słoneczne nie powinny wchodzić na nasionach, jak mogą wyparować wilgoci. Wyklute nasiona zasadzone przy pomocy meczu w pudełku z przygotowanej glebie.

siew

Tak, jak uprawiać truskawki z nasion w domu? Wypełnij pole wstępnie przygotowane gleby, zagęszczanie go dokładnie. W glebie i zrobić bruzdy umieścić nasiona w odległości kilku centymetrów od siebie. Podlewanie jest najlepiej użyć sprayu, aby zapobiec rozmazywaniu nasion i ich przemieszczenia. Należy pamiętać, że truskawki, wyhodowane z nasion w domu, wymaga nawadniania obfite na wszystkich etapach procesu. Pole musi być pokryta folią lub szkła, aby zmniejszyć parowanie, ale otworzyć i przewietrzyć kiełki na niego codziennie.

Sadzenie siewek

Dwa miesiące po rozpoczęciu kiełkowania siewki są gotowe do sadzenia. Przed tym, zaleca się je hartować, odsłaniając okno w zacienionym miejscu w ogrodzie, że kiełki przyzwyczajony do słońca. czas przesadzania zależy początkowym zaszczepieniu. Tak więc, aby siać zimowe truskawki można sadzić w maju pod folią. Jednak optymalna jest posadzenie lato. W tym przypadku, do końca sierpnia, niektóre rośliny mogą dać się pierwszy rzut.

Jak widać, odpowiedź na pytanie: „Jak rosną truskawki z nasion?” Jest to dość proste. Potrzeba tylko trochę ciężkiej pracy i cierpliwości, a następnie soczyste i dojrzałe jagody zadowoli całą rodzinę.