423 Shares 2925 views

Łonowego po porodzie: od przyczyny, objawy i leczenie

Tematem dzisiejszego artykułu – spojenia po porodzie. Co trzeba wiedzieć o tej chorobie? Młode matki po porodzie śnie kupić starą formę i pozbyć się dyskomfortu. Najczęściej tak to się dzieje, ale zdarza się, że w okresie poporodowym występują niepożądane zmiany fizyczne, które prowadzą do powikłań. Kobiety zaczynają wyrażać skarg bólu i dyskomfortu w okolicy łonowej. Te uczucia mogą być nasilone przy zmianie postawy, wstanie z łóżka, podniósł się po schodach. Łonowego u kobiet pęcznieje, że nie daje im prawo chodzić (chód przypomina ruch kaczka). Te objawy wskazują na postęp choroby, jak spojenia łonowego.


Koncepcja spojenia łonowego

Wiele osób o tym wie polusustave kobiet jako łonowego chrząstek. Jest to związane z manifestacją simfizita. Dwie kości miednicy i kości krzyżowej kości miednicy tworzą kobiety. Kości te są połączone ze sobą za pomocą spojenia łonowego (związek) i dwa sakralnej artykulacji. łonowej kości miednicy poprzez chrząstki połączone włóknami i stanowią łonowego. Centrum tego związku (jamy stawowej) wypełnioną płynem stawowej. Spojenie łonowe wzmacnia więzadła.

Łonowej kości są rozdzielone w odległości 1 cm (to jest standard). Łonowego u kobiet znajduje się w przedniej części łonowego. Ma masę tkanki tłuszczowej i do mocowania łechtaczkę. Spojenie łonowe – to polusustav z małym zakresie ruchu. Nerwy i naczynia krwionośne pod łonowego. Za szew znajduje pęcherza i cewki moczowej.

Opis simfizita

Powstające w czasie ciąży lub w połogu zapalenia skrzyżowaniu lonnom – do łonowego. Podczas ciąży łonowego ma zmiękczający właściwość czele dziecko po urodzeniu może łatwo nastąpić w pierścieniu miednicy matki. W wyniku zwiększenia trwałości spojenia może rozpalać. Najczęściej łonowe pojawia się po urodzeniu, ale czasami proces ten zaczyna się przejawiać bardziej w czasie ciąży.

Łonowego – to zbiorowa nazwa negatywnych przemian i zaburzeń lonnom stawu. Lekarze mogą być nadal nazywa arthropathy łonowe, simfioziopatiey, sakroileopatiey ciąży. Łonowego po urodzeniu zaleca się wywołać zaburzenia łonowe łonowego.

objawem choroby

Najczęstsze objawy simfizita:

 • lonnom bóle stawów, obszar łonowy, podbrzusze.
 • bóle ból w dolnej części pleców i bioder.
 • przejawem „kliknięć” podczas chodzenia.
 • kulejąc chód, jak „kaczka”.
 • trudności w podnoszeniu nogi prosto do pozycji leżącej.
 • trudności w poruszaniu się po schodach.

Stopień choroby

Łonowe pojawia się po urodzeniu lub w pierwszym trymestrze ciąży. Niekiedy chorobę mogą być związane z urazem lub miednicy przedłużonym sportu (zwycięzców). Jeśli czas nie podejmie środki w celu zapobieżenia tego procesu zapalnego, będzie to prowadzić do poważnych konsekwencji. Ta kobieta może zmienić chód wydaje moczu mają trudności w kategoriach seksualnych.

Stopień spojenia zmiękczenie i zwiększenie odległości pomiędzy kości łonowych określić trzy poziomy zapalenia. Każdy poziom charakteryzuje rozbieżności Bone

 1. Od 0,5 do 0,9 cm.
 2. Od 1 do 1,9 cm.
 3. Więcej niż 2 cm.

źródła rozwoju

Nie można powiedzieć, że jest simfizita przyczyna. Objawy często wskazują dwa źródła zapalenia i podobne rozbieżności w spojeniu łonowym. Pierwszy z tych aktów jak brak wapnia, tak niezbędne dla organizmu kobiety ciężarnej. Drugim źródłem może być nadmierne wydzielanie relaksyny, rodzaj hormonu wydany przez łożysko i jajnika. On jest w stanie rozluźnić więzadła w lonnom stawu.

simfizita rozwój mogą towarzyszyć następujące czynniki:

 • dziedziczny tło z chorobą układu mięśniowo-szkieletowego matek systemowych (niedobór kolagenu);
 • kilku porodów;
 • miednica rannych;
 • tworzenia dużej płodu (ponad 4 kg);
 • nieaktywny tryb życia;
 • kilkakrotnie powtarzające się zjawisko simfizita w poprzednim życiu.

Ból spojenia

Najbardziej uderzającą manifestacją simfizita to ból. są czasami nie do zniesienia. Niektóre kobiety w ciąży nawet kłamstwo staje się trudne. Obszar łonowy może pojawić się ból cyklu. Każdy ruch, uprowadzenia hip może prowadzić do bólu. Jest to duży wpływ na postawy.

Niektóre kobiety w ciąży może dać ból w jamie brzusznej lub występują w pachwinie, plecy, krocze, nogi. Pochylać się ku przodowi do takich kobiet jest bardzo trudno stanąć na jednej nodze – to jest po prostu niemożliwe. Pacjenci cierpiący na Simfizitom trudno wstać z krzesła, zamieniając się w łóżku. Ból zaczyna zapadać dopiero po długim odpoczynku. Wszystko ból może towarzyszyć silny kryzys. Ból może pojawić się wraz z ruchem jelit.

Imprezy dla diagnostyki

Badania przeprowadzone simfizita specjalnych metod: rentgenowskie, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, analizy ultradźwiękowego. Po pierwsze, lekarz odkrywa gdy łonowego ból, jak to wpływa na sposób chodzenia, na jakim etapie ciąży wystąpiły. Specjalista dowiaduje się o obecności urazów miednicy, czy operacje zostały przeprowadzone, czy układu mięśniowo-szkieletowego cierpiał.

Dalsza analiza jest przesunięty chorób ginekologicznych, a zwłaszcza o przebiegu ciąży i porodu. Zgodnie z wynikami USA ocenia stopień rozbieżności kości łonowych. Rentgenowskie po urodzeniu pomoże określić, czy kości łonowej przesunięta w bok lub w górę. Chore kobiety nie zaszkodzi skonsultować się z chirurgiem ortopedycznym i fizjoterapeuta.

terapia

Aby złagodzić ból u kobiet, konieczne jest, aby natychmiast rozpocząć leczenie. Szybki efekt terapeutyczny wprowadza antybiotyki przyjmowania, jak wapń i magnez. Wraz z leków powoływanych fizjoterapii. Nowoczesne metody leczenia pozwalają terapię simfizita po urodzeniu bezoperativnym sposób. Jako środek znieczulający kobiety w ciąży zaleca się wziąć „Paracetamol” i po porodzie umożliwiają otrzymywanie niesteroidowe leki przeciwzapalne i opiaty.

Jeśli simfioziopatiya towarzyszy niewielka różnica w kości łonowej, łatwość choroby za pomocą następującej procedury:

 • natychmiastowego ograniczenia aktywności fizycznej;
 • Aplikacja dla snu materacem ortopedycznym;
 • przyjmowanie wapnia, magnezu i witaminy z grupy B;
 • codzienna rehabilitacja;
 • leczenie antybiotykiem w przypadkach zakażeń układu moczowo-płciowego.

czas trwania choroby

Bardzo wiele z nich interesuje się pytanie, jak długo trwa łonowe po porodzie? Najczęściej zjawisko to zniknie po 2-3 miesiącach po pojawieniu się dziecka. W przypadkach sakralnych urazów, chorób kości i stawów, silną toksyczność, zaburzenia hormonalne, choroby niedobór witaminy może wystąpić długo. Dla niektórych to trwa kilka miesięcy do roku lub więcej.

Proces dostawy jest bardzo trudne, czasami łonowe więzadło może ulec uszkodzeniu. Wynika to z dużego owocu. Bardzo często łonowe pojawia się po szybkim pojawieniem się dziecka u kobiet z wąskimi miednicy. Może to prowadzić do uszkodzenia pęcherza i kanału. Takie powikłania przedłużyć okres odzyskiwania stawów i trudne do wyleczenia simfizita po porodzie.

środki zapobiegawcze

Istnieje kilka wskazówek, które pomogą złagodzić ból lub zawiesić simfizita rozwój:

 • nie jest konieczne, w pozycji siedzącej, aby rzucić jedną nogę na drugą;
 • stoi konieczność równomiernego rozłożenia ciężaru o dwóch nogach;
 • Twarde powierzchnie nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży do siedzenia i leżącej;
 • przedłużone chodzenia, lub jest w pozycji pionowej, nie są zalecane;
 • Należy unikać zbocza z pochylonymi powierzchniami schodów;
 • Przed włączeniem w łóżku z drugiej strony, trzeba najpierw skręcić w ramiona i górną część ciała, a potem – miednicy;
 • Należy uważnie monitorować przyrost masy ciała;
 • żywności powinna być bogata w wapń (zalecane zastosowania nakrętek, ryb, produktów mleczarskich, suszonych moreli, olej sezamowy);
 • zabicie małych spacery będzie promować normalnej wymiany wapnia;
 • ortopedyczny materac pozwoli przyjąć wygodną pozycję do spania.

Ciąża powinna być zaplanowana, to pomoże Ci przygotować się do niego w celu identyfikacji i leczeniu chorób przewlekłych i ginekologicznych. Kobiety, które zajdą w ciążę powinny być jak najszybciej skontaktować się z antenatal klinika i stać na rachunku (do 3 miesięcy). Wizyta u ginekologa położnika-powinno być systematyczne.

Bardzo ważnym punktem jest profilaktyka simfizita diety. Jedzenie powinno zawierać umiarkowane ilości tłuszczu i węglowodanów. Z diety jest lepiej wykluczyć mąkę, słodkich, tłustych i smażonych potraw. Jest to pożądane w celu zwiększenia spożywania żywności wysokobiałkowej (chude mięso, rośliny strączkowe, produkty kwasu mlekowego).

Kobiety w ciąży powinny unikać stresu nerwowego i psychicznego. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać lekkie środki uspokajające. Wszystkie te działania prowadzą do racjonalnego zarządzania pracy i zapobiegania powikłaniom.

Bandaż na łonowego i fizjoterapii

Wiele kobiet w ciąży są zapisywane z bólu za pomocą zużycia pasma. Można je kupić w aptece. Stworzyła wiele rodzajów opon. Zamiast tego można użyć mocno bandaż, który zapobiega również nadmiernemu rozbieżności i offset łonowe kości.

W sprzedaży są modele opon w kształcie gorsetu, jest bardziej odpowiedni do etapu niosąc dziecko. W okresie poporodowym, można użyć modelu spodni strun. Takie łączniki biodrowe są bardzo skuteczne w łonowego. Rozwiązują problem miednicy bezpieczeństwa i naprawy uszkodzonych stawów. Są sztywne, półsztywne i bandaże, kobiety w ciąży są bardziej odpowiednie sekund.

Nie jest tajemnicą, że jednym ze środków służących zapobieganiu simfizita jest rehabilitacja. Walking, stretching, ćwiczenia oddechowe w ciąży tylko korzyści. 1 i 2 stopień st nd choroby obejmuje realizację zestaw specjalnych ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie i stawy miednicy i lędźwiowego. Oto przykładowy trening:

 • leżącego na plecach – pozycji wyjściowej. Kobieta wyciąga nogi blisko pośladków, a następnie rozprzestrzenia się kolana na bok. Następnie powoli zwrócić je do pozycji wyjściowej. Taki ruch należy powtarzać 6-10 razy.
 • Poniższe ćwiczenie odbywa się podobnie do pierwszej, tylko trochę kobieta kładzie nogę z pośladkami. Powoli podnosi miednicę do góry, a następnie delikatnie z powrotem na swoje miejsce. Takie ruchy są wykonywane 10 razy.
 • Pozycja wyjściowa – klęczącej. Kobieta opiera dłonie na podłodze, odpręża plecy. Ona stara się utrzymać na tym samym poziomie co w głowie, szyi, pleców i miednicy. Potem przyszła mama wygina plecy w górę i w dół głowy i szyi w dół. Mięśnie ud i brzucha szczepu. Więcej niż trzy razy ruch nie musi być powtarzany.

Warto zauważyć, że w ostatnim etapie simfizita te ćwiczenia są przeciwwskazane.