191 Shares 6923 views

10 mało znanych faktów o serialu „Downton Abbey”

Przez sześć sezonów widzowie z całego świata zebrali się na ekranach, aby cieszyć się pięknem i łaski, i zanurzyć się w świat przeszłości, która otworzyła dla nich serialu „Downton Abbey”. Seria ta jest przeznaczona dla ludzi do ucieczki od współczesnego świata high-tech i zobaczyć, jak to było sto lat temu. Publiczność zakochała się ze znaków i nie może czekać na to, co wydarzy się w następnym odcinku, smutek straty i zyskuje pozytywny lub negatywny stosunek do tej czy innej postaci. Ta seria otrzymała najwyższą ocenę w historii telewizji, nadawać go otrzymał 69 nominacji do nagrody „Emmy” i wygrał aż 15 razy. Każdy widz był zdenerwowany, gdy ostatni z serii został pokazany. Jest możliwe, będziemy chcieli, aby przejrzeć całą serię, ale przed tym należy zapoznać się z kilku ciekawych faktów.

Ta rodzina mieszka na osiedlu, który został nakręcony w „Downton Abbey”

Większość koncert został sfilmowany w Highclere Zamek znajduje się w Hampshire w Anglii. Ten zamek jest w domu hrabiego i hrabiny Carnarvon. Oczywiście, większość ludzi są już przyzwyczajeni do oglądania piękne zdjęcia tego rodzaju blokady zewnętrznej wyświetlanej w serii, jednak i wnętrze można dostrzec także w „Downton Abbey”, w tym biblioteki, jadalni, salonu i duży salon dzienny. Ale podczas gdy większość scen z sług nakręcony w studiu w Londynie.

Filmowanie drogo kosztować

Obraz życia brytyjskiej arystokracji lat dwudziestych nie było tanie. Począwszy od kostiumów, z których niektóre były oryginalne, a skończywszy na eleganckich wnętrzach i gwiazdorskiej obsady, pokaz był bardzo imponujący budżet. Na każdym odcinku wydano ponad milion dolarów.

Struktura serii „Downton Abbey” ma swoje korzenie w amerykańskim projektów telewizyjnych

To może zaskoczyć wielu, ale struktura twórców serii „Downton Abbey” były inspirowane przez amerykańskich dzieł takich jak „Mad Men”, „Chorus” i „Sex and the City”. W wywiadzie udzielonym w 2013 roku serii twórcy Dzhulian Fellouz przyznał, że jest fanem wielu amerykańskich serii.

Żywnościowy zastosowany w serii, był obecny

Jedna z serii jest psevdopersonazhey żywności. W danym momencie każda seria może być postrzegane jako Pani Patmore, Daisy i ich zespół kucharzy przygotować smaczne posiłki. Widzowie mogą zobaczyć, jak jedzenie przemieszcza się na najwyższym piętrze z panem Carson i innych lokajów. A publiczność jest również zazdrość może patrzeć, jak aktorzy cieszyć się posiłkiem. Podobnie jak w przypadku innych aspektów tej serii, zespół starał się odtworzyć atmosferę czasu, a jedzenie na wystawie było prawdziwe.

Meggi Smit nie wyglądają te same serie

Maggie Smith, który pięciokrotnie nominowany do „Emmy” dla jego roli jako wdowa hrabiny Granthem, przyznał, że nie widział jeden serialu „Downton Abbey” serii. 81-letnia aktorka powiedziała, że nie ogląda serial na podstawie tego, że nie mogła przestać myśleć o tym, jak ona mogła zrobić lepiej w danym momencie.

Dzhessika Braun Findlay (Lady Sybil w serii) jest zawodowo w tańcu baletowym

Przed ukraść serca fanów serii „Downton Abbey” Dzhessika Braun Findlay, która może wiesz jak Lady Sybil Granthem była zawodową baletnicą. Jej miłość do tańca rozpoczęła się, gdy miała trzy lata. Występowała z Baletu Narodowego Stowarzyszenia Młodzieży i Baletu Królewskiego, po którym nawet tańczył z Baletu Kirowa, aż uraz stawu skokowego nie zmusił ją do przejścia na emeryturę.

Skandal z udziałem tureckiego dyplomatę jest oparty na prawdziwej historii

Jedna historia z pierwszego sezonu, który jest następnie wykonywał Lady Mary całej narracji, opowiada o jej romantyczny związek z panem Pamuka, tureckiego dyplomaty, który zmarł w swoim łóżku. Odcinek, w którym kobiety z całego kraju, w tym matki Maryi, kora, wrócił ciała dyplomaty w jego własnym łóżku, stało się niemal komiczny. Według twórcę serii Dzhuliana Fellouza, historia ta ma swoje początki w blog babcia jednego z jego przyjaciół. Opowiada podobną historię o tym, jak dyplomata zakradł się do pokoju do samotnej kobiety tylko umrzeć w środku nocy, po czym kobiety w domu musiał zanieść go do swojego pokoju.

Pies Isis nie została podjęta z serii ze względu na jego nazwę

Smutny to dzień, gdy wiernym towarzyszem Pan Granthema psa Izydy, zmarł w piątym sezonie. Oryginalny pies nazywa się Isis, co jest napisane w taki sam sposób, co nazwa grupy terrorystycznej, więc śmierć futrzany znak wywołał plotki, że pies został zabity przez twórców serii ze względu na swoją nazwę. Jednak pogłoski dobiegła końca, gdy Hyu Bonnevill, grający Pana Granthema, wyjaśnić sytuację. Powiedział, że w pierwszym sezonie był pies na faraona pseudonim, a w drugim sezonie nie był pies, który został powołany zgodnie z egipskim stylu Izydy. Dlatego Bonneville powiedział, że ludzie, którzy uważają, nazwa tego psa jest jakiś rodzaj reakcji na wydarzenia zachodzące w świecie, są głęboko myli.

Gillian Adreson zaoferowano rolę Cora, ale odrzucił ofertę

Dawna gwiazda popularnego serialu telewizyjnego „The X-Files' Gillian Anderson mogłaby odgrywać rolę Cora, hrabiny Granthem, ale odrzucił ofertę.

Koroleva Elizaveta jest fanem serialu, jednak lubi wskazywać na błędy

Niektórzy członkowie rodziny królewskiej, w tym książę i księżna Cambridge, są wielkimi fanami serialu „Downton Abbey”. Nawet Koroleva Elizaveta przyznała, że uwielbia oglądać tego show, ale największą satysfakcję ona dostaje od znalezienia błędów w nim.