507 Shares 8201 views

Szkocki trunek „Drambuie”, jego właściwości, cechy i kultura konsumpcji

Scotch whisky jest uważana za jedną z najlepszych na świecie. Dla każdego Szkota to nie tylko napój, a jeden z symboli jego ojczyzny. Z nie mniejszym szacunkiem mieszkańców Szkocji mówić o innym słynnym napoju alkoholowego, czyli likier „Drambuie”.


Historia

Szkoci z ich miłości do antyku i wszelkiego rodzaju legendy po prostu nie mógł wymyślić napój, który nie byłby exuded starożytności i folklor. Historia „Drambuie” ma swoje korzenie w czasach narodowo-wyzwoleńczej walki o niezależność od kolonizatorów z Anglii.

Liquor „Drambuie” (Drambuie) powstał w 1745 roku w szkockim mieście Skye. Zawdzięcza swoje pochodzenie rodziny McKinnon. Po pierwsze, zrobili go wyłącznie do użytku osobistego i nawet nie myśleć o handlu. W 1892 roku napój został oficjalnie zarejestrowany jako An DRAM Buidheach. Tłumaczenie z Gaelic rozumieniu „napoju, który spełnia wszystkie wymagania.” Następnie z tych słów, i nie było imię, które jest obecnie znany na całym świecie.

Tylko w roku 1906, rodzina MacKinnona wykazała masowej produkcji napoju, przy czym roztwór stał się dostępny do szerszej publiczności.

tajemnice doskonałość

Świat nie wie tak wiele prawdziwych faktów na temat gotowania „Drambuie”. Napój alkoholowy produkowany w zamkniętych zakładach, które nie prowadzą odwiedzających. Analogi tego napoju nie istnieje w dowolnym miejscu na świecie.

Wiadomo, że głównym składnikiem jest podtrzymywany Scotch Highland whisky, które proces gotowania wynosił około 60 destylacji. Po prostu, za pomocą destylacji, co sprawia, że możliwe do czyszczenia napoju z wszelkich zanieczyszczeń, a także uzyskać miękki smak i szlachetny kolor. Dojrzewają monopolowy „Drambuie” w beczkach wina portu. Ten proces jest długi – trwa około 20 lat.

Smak i kolor

Ług „Drambuie” dobrego tonu uczucie malt whisky. Wiadomym jest, że zanim przejdziemy do kąpieli, whisky stać 15-17.

Ponadto w napoju zawiera wiele ziół górskich nalewek. Rafinowany korzenny aromat daje napojowi ulubionej szkockiej miód wrzosowy, śpiewane przez znaną balladę poety Roberta Louisa Stevensona. Mimo, że recepta jest nadal tajemnicą, wiadomo, że wśród składników dokładnie jest kolendra, szafran, orzechy laskowe, cynamon, goździki i gałka muszkatołowa. Oczywiście to nie wszystko, należy użyć innych przypraw i ziół.

Sama ciecz ma jasnozłoty kolor i bardzo charakterystyczny smak. Ci, którzy próbowali pić, powiedzmy wybuchową pełną mocny smak, który odcienie nie Eclipse siebie i podkreślenie. Napój wytrzymałość osiąga 40%, a także cukier, że zawiera 320 g / l.

Jak pić „Drambuie”

Szkoci wiedzą dużo dobrych napojów alkoholowych. Tak często popijając alkohol w czystej postaci. Napój, urodzony w zimnej północy kraju, często wprowadza się do ogrzewanej tabeli. Wynika z tego, że wygrywa tylko bukiet: znakomity aromat miodu wrzosu przeplatają się z nutą gałki muszkatołowej, przyprawy podkreślił. Dominuje dźwięczny partii i wyrazisty akord koniak.

Schłodzoną alkohol dobra. Ci, którzy wierzą, że jego siła jest zbyt duża, jest dodawany do szklanki sody lub kostek lodu.

Jest to bardzo często i służyć „Drambuie” na herbatę lub kawę. I żadnych przekąsek nie mają. Ale dobre cygaro to doskonałe przyjęcie.

„Drambuie” w koktajlach

Jak w większości likierów, napój ten jest idealny do gotowania różnorodnych koktajli. Łączy się z soków, nalewek, mocny alkohol, koktajl owoców, skórki owoców cytrusowych. Najlepsze barmani świata wolą, aby zawsze mieć pod ręką likier „Drambuie”.

Wśród nich są tacy, bardzo popularne. Na przykład, koktajl z niezwykłą nazwą „zardzewiały gwóźdź”, w którym alkohol jest połączony ze światem znanym Whisky Isle of Skye. Nie mniej słynny koktajl z poetycką nazwą „Dreams of Scotland”. To „Drambuie” rozcieńczony sok pomarańczowy i obficie smaku whisky duża część wspaniałej twierdzą. Napój ten staje się bardzo poważny w odniesieniu do stopnia, pomimo zawartości Orange. Ale wielu ulubionym „Libertina”, przeciwnie, przychodzi dość łatwo. W przypadku jej wytwarzania roztworu dodano naturalnego soku z limonki, trochę słodkie napoje i pokruszony lód. Obejmuje ona „Drambuie” oraz część słynnej na całym świecie aperitif „Dolce Vita”, w którym jest on połączony z wina musującego Prosecco Brut Canti.

koszt

„Drambuie” – likier, którego cena jest dość przystępne w porównaniu do innych napojów alkoholowych ze Szkocji. Jednak w porównaniu z miejscowym alkoholem, to nie można nazwać budżet. Jest sprzedawany na całym świecie. Można go znaleźć na półkach sklepów winiarskich w krajach WNP. Koszt jednej butelki litrowej detalicznych w zakresach od 24 do 40 dolarów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na renomę dostawcy, ponieważ istnieje ryzyko, aby uzyskać fałszywe. Należy zwrócić uwagę na znaczka skarbowego i napisem na etykiecie. Ten „Drambuie” wykonany w Szkocji, nie może kosztować mniej niż 20 $ i jest mało prawdopodobne, aby być sprzedawane w zwykłym supermarkecie.