518 Shares 4312 views

Halloween – święto … historia. Tradycja, scenariusz

Dziś Halloween – to nie jest tylko all-amerykański święto, ale również przedmiotem większości stron rosyjskich. W Stanach Zjednoczonych, 31 października, jest drugim co do wielkości po uroczystości Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W Rosji i Europie jest stosunkowo nowa tradycja, ale mimo to każdego roku coraz więcej ludzi ubierać się w najbardziej niezwykłych kostiumach i organizować parady uliczne. Jak to wszystko się zaczęło i gdzie ta uroczystość pochodzi?


Historia Halloween

Gdzie poszedłem tradycję, aby ubierać się w tym dniu w kostiumach i przejść od domu do domu sąsiadów, oferując „słodki lub paskudny?” W rzeczywistości, kilka lat temu, nie było tylko święto, i obowiązkowy roczny rytuał z ich ścisłych zasad. Historia Halloween sięga pierwszych dniach Anglii, Irlandii i Francji. W tych dniach roku nie został podzielony na 12 miesięcy, a składał się tylko z dwóch części – zimą i latem. Ponieważ populacja była głównie kraje pogańskie, potem była legenda, że Bóg Słońca każdej zimy był więźniem Samhain, który z kolei był panem ciemności. Dlatego też 31 października Celtowie przygotowywali oferty Dark Knight, żeby go uspokoić, więc wrócił z powrotem na słońce.

Halloween również data przypada na końcu sezonu, zbiorów jest symbolem przejścia do nowego życia. W zimie, wszystkie żywe istoty umierają i znajdują się pod śniegiem, ale potem zmartwychwstaje. Ponadto wierzono, że Samhain mieszkał w Białej Pustyni, gdzie panował pokój i spokój. Po ciężki czas dla Celtów zimie był okres, kiedy jest to możliwe, aby odpocząć od znoju i poświęcić czas rodzinie.

Inna legenda związana z władcą ciemności, mówi, że to było na tej nocy, on otwiera drzwi do innych światów i pozwala nam zobaczyć przeszłość i przyszłość. Podobnie jak lato zima ustępuje w ciągu dnia, Celtowie mieli nadzieję, że życie zmieni swój bieg i przyniesie im szczęście w przyszłym roku.

obrzędy

W Irlandii, zdecydowano się zebrać w głównym mieście kraju – Tara. Podczas wakacji w wielkiej uczcie, która rozpoczęła się wcześnie rano, a zakończył się dopiero następnego dnia. Wielbicieli Samhain przerwano ogień w domach i zapalił go ponownie tylko przez świętego ognia z druidów. Kapłani poświęceni płomień, a wraz z nim, a wszyscy Celtowie, obietnica dobrobytu i powodzenia.

Według legendy, Halloween – czas, kiedy świat realny może penetrować inne istoty: duchy, demony, gobliny, czarownic i innych mistycznych stworzeń. Aby niebezpieczne stworzenia nie atakować lokalnych mieszkańców, Celtowie na sobie kostiumy, odpowiadające tych obrazów, a wyszedł z domu do domu, grożąc mieszkańcom i wymagających im jeść.

Po Anglii ziemie zostały zajęte przez Rzymian, święto było, gdy jego data zbiega się z triumfu rzymskiej bogini Pomona, która była odpowiedzialna za wszystkich roślin żyjących na ziemi. Stopniowo tradycja miesza się, i nie było to popularne obrzęd teraz dyni na Halloween.

Skąd wzięła się nazwa święta?

Halloween – święto dedykowane do świętego, którzy nie mają własnego dzień do świętowania. W Bliskiego angielskim dzień przed 1 listopada został nazwany All Hallows Nawet, lub All Hallows Eve, po pewnym czasie formuła została skrócona do Halloween, a ostatecznie nabył słynny już kształt Halloween. Pomimo faktu, że papież starał się wykorzenić pogańskie święta, z jakiegoś powodu to złowionych na Halloween tyle, że stał się jednym z najgorętszych dni w roku.

Sztuką i hex!

„Trick or kara” stał się popularny tradycja gier. Jego znaczenie jest znany wszystkim. 31 października dzieci na sobie stroje na Halloween i zacząć chodzić mieszkańców domu, prosząc mieszkańcom słodycze. Oczywiście, dać trochę czarownic i innych stworzeń słodycze koniecznie, ale poza tym, nie można oczekiwać bardzo miły zdanie. W starożytnych bohaterów Anglii mały wypoczynkowych wysmarowane sadzą klamki drzwi wejściowe gdyby odmówił. Teraz można znaleźć swój dom obrzucony jajkami i papieru toaletowego. Oczywiście, to nie dzieje się w Rosji, ale Stany Zjednoczone są dość powszechne, więc mieszkańcy miejskich wolą kupować z wyprzedzeniem jak najwięcej bajerów.

podnośnik

Jack Lantern – to kolejna tradycja i niezbędnym atrybutem, który musi być wprowadzony w skrypcie na Halloween.

Wszystko zaczęło się przebiegły irlandzkiego kowala. Jack oszukał diabła dwukrotnie, podpisując kontrakt z nim. Był właścicielem jego duszy, ale, niestety, to nie pomogło. Kiedy Jack umarł za swoje grzeszne życie bram raju nie otworzyły przed nim. Dlatego skąpy kowal został zmuszony do końca czasu, aby wędrować po ziemi w oczekiwaniu Dnia Sądu. Jedyną rzeczą, jaką drogę w zaświaty – mały kawałek węgla, który został zabezpieczony przed deszczem i wiatrem znajomy warzyw. I tam się teraz słynny latarnia Jack-o-latarnie, czy wszystko słynnego dyni na Halloween.

Jak obchodzić Halloween w innych krajach?

W Chinach to dzień pamięci o zmarłych przodków, i ustawić swoje zdjęcia latarki i jedzenie. Tak więc Chińczycy pomagają ich zmarli krewni oświetlić sobie drogę do następnego świata. Wieczorem 31 października mieszkańcy miasta zebrali się i wypłynął łodzi papieru, które następnie zapalić. Dym sądzono pomóc dusze wznoszą się do nieba.

W Niemczech w nocy z 1 listopada, mieszkańcy przebierają się w potwory i odzyskać zamek Frankenstein. Wiele osób uważa, że w tym dniu na dachu jest szalony alchemik.

Francja słynie z fantastycznych paradach. Każdego roku ponad 30 tysięcy turystów i mieszkańcy przebierają się w kostiumy na Halloween i iść na przedmieściach Paryża, Disneylandu oraz w Limoges. Tysiące gobliny, duchy, wampiry i wiedźmy odpowiadał najbardziej kolorowe show.

Skrypt dla studentów na Halloween

W Rosji nie zdecydował się od domu do domu zbierając cukierki i straszenia gości przybywających z niezwykłymi dekoracjami. Najczęściej odbywają się wieczory tematyczne w klubach i kawiarniach. Rozważ jedną z opcji dla partii rozrywki.

Wiodących powitał gości i krótko opowiada o pochodzeniu tej legendarnej wakacje. Potem oferuje publiczność do ukrycia przed złymi duchami pod maskami.

wyjście czarownice

Prowadząc goście opowiada następującą historię: „Od tej nocy otwartym przejściu do następnego świata, dla nas przeniknąć czarownice i zorganizować swój sabat. Od najdawniejszych czasów ludzie starali się nadrobić co najmniej jedną taką wiedźmę, bo nawet ukuł pewien rytuał. Aby pojawił się przed wami prawdziwa wiedźma na Halloween trzeba wychodzić w ubraniach okazało wewnątrz na zewnątrz, a następnie na swojej drodze napotka mistycznym stworzeniem. Specjalnie dla Was znaleźliśmy prawdziwe czarownice. Pozwól nam je witamy! "

Po tym, na czarownice sceny, którzy wykonują taniec szabatu i pozować do zdjęć. Halloween zaczyna.

Po mistrza tańca opowiada inną historię związaną z pojawieniem się latarnia, dynie i irlandzki kowal Jack. Ponadto, każdy może spróbować swoich sił w tworzeniu najbardziej unikalny latarkę. Profesjonalny dekorator pokazuje, jakie niezwykłe rzeczy mogą być wycięte z dyni.

Kiedy wyłaniany jest zwycięzca i otrzymał już nagrodę niezapomniany, gospodarz wieczoru informując opinię publiczną o innych mistycznych istot, które mogą pojawić się przed oczami w każdej chwili. Na scenie są mumie, syreny i inne stworzenia. W tym czasie zatrudniony stylistów, którzy chcą zrobić wszystko, najbardziej niezwykły makijaż na Halloween, więc do końca wieczoru wszyscy goście zamieniają się czarownic i goblinów.

Po tańcu, dynie i inne cięcia ogłoszone najbardziej oczekiwany konkurs „Najlepszy kostium na Halloween.” Pod koniec wieczoru na scenie wyjąć ciasto i inne smakołyki dla studentów.

Scenariusz na Halloween dla dzieci

Halloween – to przede wszystkim święto dzieci, bo nikt nie lubi ubierać się w bajki znaków więcej niż dzieci.

Trochę złośliwy wierzyć w cuda, tak aby mieć takiej partii mogą być nie mniej ekscytujące niż Nowy Rok czy urodziny. Niekoniecznie ubrać swoje dziecko czarownicę lub goblina, może to być dowolny bohater bajkowy i charakter swojej ulubionej kreskówki. Jak można spędzić Halloween zabawa dla dzieci?

Lepiej powiedzieć o tym, co stanowi żartownisiów to święto. Ważne jest, aby wszyscy uczestnicy w imprezie dla dzieci starannie przygotowana i ubrana w niezwykłych kostiumach. Możesz zajrzeć do sklepu i kupić Gags atrapę robaki, oczu i innych. Atrybut ten pozwala w pełni poczuć triumf. I, oczywiście, nie wolno nam zapominać, że na pewno trzeba umieścić makijaż na Halloween. Co więcej, taki makijaż zrobić zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Udekoruj pokój jest lepszy nie zbyt złowrogi, nie dać się ponieść, że wakacje jeszcze dla dzieci, więc nie straszyć ich dużo. Optymalnie będzie ozdobić mieszkanie z pajęczyny, która zasiądzie zabawka pająki. Ponadto, można powiesić balony w kolorze czarnym. Małe dzieci powinny być uprzedzony, że wszystko to nie jest realne, tylko pomysł.

Jak zrobić latarnię Jack?

Oczywiście, na pewno trzeba istotny atrybut Halloween dla dzieci wypoczynkowego – dyni latarni. Potrzebne będą:

 • Kup dość dużą dynię.
 • Ostrym nożem ostrożnie wyciąć górną część.
 • Łyżka miarka się cały olej roślinny i natrzeć ciało, tak że dynia nie wyschły.
 • Narysować oczy i wyciąć złowieszczy uśmiech.
 • Umieścić wewnątrz latarni świec.

kostium opcje dla dziecka na Halloween

Oczywiście, można kupić gotowy garnitur w sklepie, ale często są one wykonane z materiałów niskiej jakości i nie wygląda zbyt atrakcyjne. Poza tym koszt sukni można dotrzeć 5000-7000 rubli, a dziecko ma rosnąć w przyszłym roku, i trzeba kupić nowy. Dlatego lepiej, aby garnitur na własną rękę. Tak, najbardziej lubi postacie w dzieci, którzy lubią ubierać się:

 • Wampir. Na taki obraz będzie musiała uszyć płaszcz, kupić ustnik z kłami i białym makijażu na twarzy.
 • Koschey. Do tego pasuje zwykłe czarne rajstopy, które zostaną wyciągnięte lub haftowane szkielet kości.
 • Shrek. Aby taki grubas będzie potrzebował dużo pianki lub innego wypełniacza do potwora się najbardziej prawdopodobna.
 • Spider-Man. Spider-Man nosi rajstopy też, ale poza tym, że potrzebuje maski.
 • Księżniczka lub bajki. Dziewczyny lubią ubierać małą królową. W tym stroju dopasowanie puszystą sukienkę, która w przyszłości będzie przydatna na święta w przedszkolu i urodzin.
 • Czarownicą. Zła lub dobra wiedźma na Halloween koniecznie nosi wysoką czapkę.

Sew garnitur może być z dzieckiem, która może być bardzo interesujący dołączyć ekscytujący proces.

Brew eliksiry i inne potrawy z wakacji

Małe żartownisiów może zaoferować gotować „prawdziwe” witch eliksir. Potrzebne będą:

 • pół litr mleka;
 • 1 banan;
 • 1 kiwi.

Wszystkie składniki wymieszać w blenderze z przerażającym śmiechem. Powyżej tej samej mieszaniny nie będzie wyglądać bardzo atrakcyjne, ale to eliksir. Smak koktajlu dostać pożywne i słodkie.

Można również dokonać bagno „galareta”, co wymagałoby mieszanki do przygotowywania galaretkę”kiwi«lub»Tarragon".

Zaledwie kilka sekretów na gotowanie przerażające Menu dla dzieci:

 • Jeśli umieścisz robaki galaretki w cieczy, pęcznieją i być bardzo nieprzyjemny wygląd.
 • sok pomidorowy można nazwać „wampir napój”.

Naczynia te mogą być stosowane w konkursie, na przykład, aby określić, kto odważy się jeść niczego z powyższych.

I, oczywiście, nie zapomnij zrobić podczas wakacji niezapomnianych i zabawnych zdjęć. Halloween – bardzo kolorowy festiwal, więc zdjęcia okaże się bardzo chłodne. Pod koniec zabawy można dać nagrody dla dzieci i poprosić ich, aby mówić o swoich bohaterów i co lubili się bawić.

Konkludując

W nocy z 1 listopada, staje się bardzo popularne na całym świecie, a co roku mieszkańcy wielu krajów szczęśliwych aby przekształcić najbardziej niewyobrażalnych znaków. Halloween – wielkie święto dla dzieci i dorosłych, ponieważ w tym dniu dzieci mogą stać się starzeją, a rodzice trafić w dzieciństwie i zrealizować swoje zapomniane marzenia w rzeczywistość. Dziewczyny może zamienić się księżniczkami, kotów, kobiet, czy starożytnych greckich wojowników. Mężczyźni mogą ubierz ulubioną bohaterów filmów i postaci z popularnego komiksu.