257 Shares 5134 views

Różnice w żywienia klinicznego poszczególnych pacjentów

50% od stanu zdrowia pacjenta zależy od jego stylu życia. Tak mówią lekarze sami, i to prawda. Fakt, że wynik choroby zależy nie tylko od prawidłowego przebiegu leków, ich dawek i procedur medycznych. Wraz z nich są najważniejsze i tryb specjalistyczny medyczny odżywianie. Jest to spowodowane faktem, że w przypadku jakiejkolwiek choroby ludzkiego ciała stopniowo zubożonego on zakłócony metabolizm, istnieje niedobór i nadmiar pewnych metabolitów. A jeśli jest to możliwe, aby zrekompensować dochodach tylko niezbędnych składników odżywczych, odzyskiwanie wszystkich funkcji nastąpi znacznie szybciej niż niekontrolowany, nie ma medycznych, żywienie.


stan niebezpieczny ze względu na niedożywienie

Tak, cukrzyca najmniejszy nadmiar cukru w żywności może spowodować rozwój ketoatsidoticheskaya śpiączkę, a hipoglikemia prowadzi do zahamowania świadomości pacjenta. Dlatego u tych pacjentów, klinicznych produktów żywieniowych o ograniczonej ilości węglowodanów przyswajalnych, wysokie stężenia glukozy i tłuszczu. Są one przypisane tabelę №9, zaprojektowany specjalnie dla tych pacjentów.

Jeszcze bardziej ostre wartość żywienia klinicznego pacjentów bierze się uszkodzeń przewodu pokarmowego: zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, różne naruszania funkcji i morfologii wątroby. Dla nich, jedzenie jest nie tylko źródłem energii, ale również prowokator zaostrzenie choroby. Dlatego są one przypisane specjalne 1, 2 i 5 tabele, zmierzające do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej, kwaśny, ostry i słabo przyswajalne żywności, napojów gazowanych. W żywieniu klinicznym u tych pacjentów, nawet nie jest to okres pełen głodu, w celu odciążenia już napiętą stan ich ciał i wyciszania procesów patologicznych w nich. Ważne jest również, aby zrekompensować wszystkich kosztów energii choroby i poprawia trawienie. W tym celu, oszczędzając zalecanych metod gotowania: parze, duszenie, buliony i zupy są korzystne śluzową otaczającą ścianę jelit właściwość w celu ochrony przed bakteriami i ich toksyny.

Żywienie w chorobach serca i nerek

Wiele uwagi w zdrowej żywności jest podana i pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Dla nich istnieje odrębna tabela 10-tej. W tej diecie uwzględnia potrzebę zwiększenia nośniki energii i białka, w celu stabilizacji ściany naczyń krwionośnych i błon komórkowych, jak i ostre ograniczenie tłuszczów i cukrów. Jonowy skład tych pacjentów jest również ważne, ponieważ, jak wiadomo, potasu i magnezu – są niezastąpione źródła energii dla serca.

Ale dla pacjentów z różnymi chorobami układu moczowego jest ważne nie tylko technologia żywności i zawartość różnych produktów, ale zawartość płynów i soli. To ze względu na częstość występowania tych pacjentów obrzęk, zaburzenia oddawania moczu, więc zaprojektowany stół №7. To zwiększyło liczbę produktów mleczarskich, wegetariańskie zupy, ryby, owoce i warzywa.