892 Shares 1702 views

Starożytny Kijów – stolica dawnej Rosji. Starożytny Kijów: historia i architektura

Starożytny Rosja stała się nauczyciel kultury w Europie. Jego nauka, rada styl, etykieta i architektury podziwiane daleko poza granicami kraju. Nic więc dziwnego, książęta odbyły się w wysokiej wartości, a każdy z władców miał zaszczyt przyjaźnić się i stają się związane z nimi.


Ghostly założycielem miasta

Wszystkie słowa – jest to wiadomość. Wiadomość, że pozostało dla przyszłych pokoleń przodków. I historii starożytnej Kijów ukrywa się w jego imieniu.

Najsłynniejsza legenda o założeniu miasta – historia trzech dzielnych braci: Kiy, policzek, Horeb i ich piękna siostra Lybid. Według legendy, rodzina pod koniec V wieku położył pierwszy kamień na przyszłość miasta. Na cześć swojego starszego brata i nazwał rozliczenie. Ale opinia naukowa jest podzielona na prawdziwość tej teorii. Były wierzyć, że prawdziwa postać historyczna była jedyna wskazówka, i jego bracia – fantazja ludzi. Druga wątpliwość istnienia nawet starszego brata. W ogóle, starożytny Kijów nie jest jedynym miastem, które zbudowane z trzech braci. Także w Europie jest rozproszone przez setki innych starożytnych miast z tego samego korzenia. Dlatego naukowcy i skrytykował koncepcję.

Pochodzenie nazwy

Odrzucanie mit Kieu, naukowcy odkryli inne wyjaśnienia. Tak więc, nie jest słowem „Cove” w języka tureckiego, tłumaczone jako „rzeki”. „Kiwi” na sarmackiej dialekcie oznacza górę. Jest bardzo odległa wersja. Według niej miasto wzięło swoją nazwę od starożytnego języka Prakrit (Indian), w którym słowo „koyava” jest tłumaczone jako „tronie miejscu.” Biorąc pod uwagę fakt, że Kijów – stolica dawnej Rosji – znajduje się w pięknej, górskiej okolicy, nad brzegiem Dniepru, a od jej powstania był ośrodkiem elit politycznych, każdy z wyjaśnieniami ma prawo do istnienia.

Jest to najbardziej rodzimy interpretacja słowiańskich. Jest to nazwa miasta od słowa „cue” – to znaczy, kij, kij. Zatem przedmiotem posiadał magów i książąt, a Kijów nazywa każde miasto, w którym ci ludzie. To wyjaśnia, dziesiątki miast-imienników w Europie.

Serce z Rosji

W rzeczywistości, jak stan Rusi nie istnieje. Termin został wymyślony przez naukowców w celu uniknięcia nieporozumień pomiędzy Rosją, utworzoną w wieku IX i Moskwą, który jest pięć wieków starsza.

W tym czasie jeden z największych państw w średniowiecznej Europie, której centrum był starożytny Kijów, nazywana po prostu Rus. Terytorium zamieszkane przez Słowian wschodnich, które później doprowadziły do Ukraińców, Białorusinów i Rosjan. Wiele zostało zrobione w kierunku ustanowienia Government Commerce. W kraju pojawiły się na trasie transportowej ze Skandynawii w dół wzdłuż Dniepru przez Morze Czarne do Bizancjum. Ta droga jest nazywana „droga od Wikingów do Greków”.

W połowie IX wieku w Nowogrodzie był nazywany Rurik rządzić Wikingów. Zrobiono to z celem. Cudzoziemiec miał przywrócić porządek. Ale inne wiarygodne źródła, potwierdzając słowa „Opowieści minionych lat” (wymienionego w kronice tych wydarzeń) nie jest. Przedstawiciel nowej władzy doszła do swego ludu, zwanych poziomami. Poszło z Wikingami a słowo „Rus”.

Pierwsi książęta

W 862 przybył z Rurik Askold i Dir podporządkowane starożytną Kijów. Według innych źródeł – ci ludzie byli potomkami słynnego Chia, założyciela miasta.

882 Był to punkt zwrotny w historii. Przez Kijów podszedł księcia Olega. Był od rodzaju Ruryka. Po jego śmierci stał się regentem syna Igora i zaczął królować w Nowogrodzie ziemi. Podczas swoich podróży przybył do Kijowa i tam dowiedział się o tym, kto rządzi. Potem ukrył swoją armię i wezwał rządzących do siebie, nazywając sam kupiec. Askold i Dir zostały doprowadziły do przynęty, a następnie zostały zrealizowane przez Oleg armii. Regent Igor zauważył, że mają one nie książęcą rodzinę, więc nie mają prawo do zasiadania na tronie.

Od starożytnej Kijów stał się nową stolicą, a tym samym łącząc dwa centra Słowian. To był książę Oleg naukowcy uważają, założyciel Rusi.

pogańska kultura

Na długo przed przybyciem Kijowie ziemi zamieszkanej przez chrześcijańskich władców narodów, którzy mieli swoją własną kulturę i architekturę.

Wschodni Słowianie wierzyli w moc natury, czcili je. Miejsca kultu stał punkty energetyczne, gdzie istnieje silna energia mistyczne. Z reguły były to wzgórza. Zorganizowali nasi przodkowie świątynie. Był to pierwszy od starożytnych architektury Kijowie. Zwykle w środku stała postać drewnianego lub kamiennego idola. Byłem ministrantem, do której wierni ofiarował prezenty. Te świątynie zostały znalezione na Górze Zwiastowania, która była miejscem świętym dla błyskawicy bóg Perun.

Dawnych Słowian przywiązuje wielką wagę do góry, choć żyli głównie na brzegach rzek. Na wzgórzach modlili się i uśmiercono. Do tej pory Kijów zachowały swoje miejsca kultu. Zazwyczaj jest to krąg kamienny z występów na czterech narożnikach ziemi. Jednakże, świątynie były ośrodki polityczne, które poruszone ważne kwestie. Ogólne mapa geograficzna starożytnych Kijów otwiera wszystkie miejsca kultu staroobrzędowców. Każda góra była ośrodkiem ofiary rytualnej.

Istnieją doniesienia, że poganie świątynie budowane przez kilka lat przed przyjęciem chrześcijaństwa.

Pearl chrześcijaństwo

Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa spopularyzowane książąt. To było podstawą architektury Rosji i nadała nowy kierunek w rozwoju duchowego rozwoju.

Wcześniej, przedmioty religijne były wykonane z drewna. Pierwszy kamień był centrum kultu Kościoła Dziesięciną, które wielbili starożytny Kijów. Zdjęcie rekonstrukcja tego arcydzieła architektury uwzględnia opis kronikach. Zapoznanie się z nim może być w historii muzeum Kijowa.

To cud, że wpływa na ich bogactwo i przepych. Został zbudowany około 989 lat z powodu podatków. Do jego budowy sprowadzono najlepszych artystów z Bizancjum. Była również bogato zdobione wnętrze. Liczba mozaiki, freski i ikony nie są jeszcze podjęte liczyć. Rozdrobnienie feudalne było początkiem jego upadku.

Nowoczesna architektura Kijowa

Historia starożytnego Kijowie zachowanych w architekturze do dziś. Najbardziej uderzającym przykładem jest katedra św Sophia. Pierwsze kamienie zostały określone w 1037. Pracowaliśmy nad tym constantinopolitan i słowiańskich architektów. W XVII-XVIII wieku, katedra została odbudowana w ukraińskim stylu barokowym. W 1934 roku stał się muzeum – Sofia Reserve.

Naukowcy wciąż spierają się o kto był inicjatorem pomysłu budowy kościoła – Włodzimierz i jego syn Jarosław.

Golden Gate – jeden z Rosji pomnik architektury, który zadowala nawet dzisiaj. Poza tym sensie kulturowym, budowa celu zabezpieczenia otworu. Miasto aktywnie zbudowany i zażądał fortyfikacji. Nazwa ta pochodzi od analogu Konstantynopola.

Architektura – wehikuł czasu, który pokaże starożytną Kijów. obiekty obrazu można znaleźć w artykule, ale najlepiej zobaczyć to dla siebie.