313 Shares 3182 views

Jak wybrać gitarę akustyczną. Jak wybrać gitarę elektroakustyczną

pick Guitar – ważnym wydarzeniem dla każdego muzyka. Dla tych, którzy dopiero zaczynają grać muzykę, to może być bardzo trudne. Dlatego, zanim wybierzesz się na gitarze akustycznej, konieczne jest, aby nauczyć się podstawowych charakterystyk technicznych instrumentu i ustalenie z góry wymagania, które muszą być spełnione zakupu.

Wybór gitary akustycznej

O tym, jak wybrać gitarę akustyczną, często nie są świadomi, którzy dokonają zakupu po raz pierwszy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane narzędzie. Dobra gitara jest wykonana z kilku rodzajów drewna – to pozwala na osiągnięcie wymaganego transmisję dźwięku. Jednocześnie ważne jest, że drewno zostało wysuszone ostrożnie, ponieważ w przeciwnym razie gitara zacznie się deformować w czasie. Zawsze upewnij się, że ciało narzędzie nie ma części z tworzyw sztucznych – to degraduje jakość dźwięku.

Należy zwrócić uwagę na nakrętce, czyli specjalną pokrywą, przez które struny brakuje. Określa ona wysokość nad którym struny zostanie umieszczony na znaczku. Dla początkującego muzyka jest lepiej, aby zatrzymać się na opcję z niskich progów: wymaga mniej ciśnienie i dlatego mniej wysiłku podczas grania na dobrym dźwięku.

Pamiętaj, aby spróbować gry na gitarze przed zakupem. Wirtuozeria wykonania nie ma znaczenia, najważniejsze – do oceny dźwięku. Powinien on być nasycone i czyste, bez grzechotanie lub niezgodnych notatek. Jeśli słychać turkot, to najprawdopodobniej, produkcja była błędna. Sprawdź, jak instrument brzmi w brute force gra, walka, czy wystarczająco dobrego brzmienia dla mediatora lub nakładki na palce.

Upewnij się, że gitara stoi smukłą dźwięk na 9, 11 i wyższych kursów. Niektóre modele niskiej jakości przestaje opierać się na podejściu do ciała i do takiego instrumentu, nie będzie mógł grać skomplikowane kompozycje. Ten ostatni, na który należy zwrócić uwagę – ten występ. Pamiętaj, że zbyt efektowny wygląd najtańszy model może być tylko przykrywką dla wad.

Jak wybrać gitarę elektroakustyczną

Rodzaj podgatunek instrumentu jest gitara elektroakustyczna. Wyróżnia go przede wszystkim pickup – specjalny mechanizm, który przesyła dźwięk do nośnika zewnętrznego. Co do reszty, to musi być zgodne z wymogami, które mają zastosowanie do wszystkich instrumentów akustycznych.

Najbardziej wysokiej jakości dźwięk przestrzenny i mogą być pozyskiwane z pickup gitara, która jest miniaturowy mikrofon. Jednakże takie narzędzia są dość drogie. Gdzie za mniej wiarygodne konwencjonalny czujnik piezoelektryczny, ale jest w stanie usunąć dźwięk jest wysokiej jakości, jeśli jest zainstalowany na korpusie gitary. I tu jest model z pickup tabletki na szyi lepiej jest odłożyć na bok: dźwięk instrumentu będzie zniekształcony i niepełny.

Przed wyborem gitarę elektroakustyczną, warto pomyśleć o opcjonalnych akcesoriów, takich jak mediator, tuner, korektor dźwięku i widelec. Obecność tych przedmiotów nie jest obowiązkowe, ale znacznie ułatwia proces gry.

Jak wybrać struny do gitary?

Co do zasady, struny wiązane z gitarą nie przyszedł. Dlatego pierwsze pytanie, które pojawia się w każdy muzyk: „Jak wybrać struny na gitarze akustycznej?” Firmy produkujące je teraz wiele, wybór należy przyjąć bardziej osobistych preferencji niż od niektórych wspólnych kryteriów.

Wszystkie rodzaje łańcuchów można podzielić w zależności od produkcji do nylonu i metalu. Pierwszy set w tzw klasycznego typu gitary. Mają miękkie i ciche, w porównaniu do metalu, dźwięku i doskonale nadaje się do wykonywania piosenek i badań instrumentalnych. Jednocześnie, siła naciągu jest mniejsza, a zatem, aby grać na gitarze klasycznej jest łatwiejsze niż w modelach z metalowymi strunami. Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma instrumenty klasyczne spływających, zmieniając nachylenie szyi, więc montaż metalowych strun może deformować ciała.

Najlepsze narzędzia do wykonywania rock, blues i pop barda uważane gitary. metalowe struny, które są zainstalowane na nich są różne potężne, bogate doświadczenie dźwięku. Jednak ze względu na wysokie siły napięcia, nie każda osoba będzie w stanie je odtworzyć. Po wybraniu ciąg należy wziąć pod uwagę ich wielkość, która zależy od barwy dźwięku: Im cieńsza ciąg, tym głośniejszy dźwięk. Jednak to nosi cienkie sznurki znacznie szybciej, tak że muszą być częściej wymieniane.

Instalacja i konfiguracja ciągi

Prawidłowa instalacja strun na gitarze akustycznej określa, jak instrument zabrzmi w harmonii. Każdy łańcuch musi być dokładnie zamontowane na dolnej nakrętki i odpowiedni otwór w Colca. Dopiero wtedy może być delikatnie obracając kołki w kierunku ruchu wskazówek zegara, zaczynając od konfiguracji – aby wytworzyć napięcie każdej struny do tego stopnia, że gdy wypas zrobiła dobrze zdefiniowany dźwięk. Aby to osiągnąć, bez szkolenia muzyczny może być trudne, więc przed wyborem na gitarze akustycznej, zaleca się zakup kamerton.

Konfiguracja zaczyna zawsze z 1 ciąg, dźwięk, który powinien odpowiadać uwaga mi. Raz to jest rozciągnięta do pożądanej wytrzymałości, konieczne jest, aby zacisnąć 2 ciąg na piątym progu i odebrać dokręcić aż dwa ciągi nie zaczynają brzmieć unisono. Nie staraj się zrobić to szybko – gwałtowny wzrost stresu może przerwać łańcuch. Ta sama zasada jest naprężona i reszta: w każdy kolejny klip na piątym progu powinna brzmieć tak samo jak poprzedni darmo. Jedynym wyjątkiem jest trzeci ciąg – to jest skonfigurowany na czwartym progu.

Jak szybko nastroić gitarę

Wielu muzyków rozpoczynające zmuszony kilka razy, aby osłabić i naciągania cięciwy ponownie, ponieważ, jak skonfigurować gitarę akustyczną po prostu nie działają. Nie denerwuj się, bo to – umiejętność przychodzi z doświadczeniem. Jeśli trzeba nastroić gitarę szybko i bez większego wysiłku, można użyć tuner gitarowy. To małe urządzenie rejestruje dźwięk strun i pokazuje, czy jest ona podana, a także jak włączyć kołki, aby osiągnąć żądany dźwięk.

Ile jest gitara

Średni koszt gitary akustycznej waha się od 3000 do 15000 rubli. Lepsze narzędzia wykonane znane firmy mogą kosztować nawet do 80.000 rubli i więcej. Podstawowym błędem, który często popełniają początkujący, – zakup najtańszych gitar. To nie jest wart jako modele kosztujące poniżej 4000 nie są na ogół dobrej jakości.

Zbyt drogie, zbyt, nie jest warta zakupu – to jest całkiem możliwe, że w ciągu kilku lat będzie mieć pragnienie, aby zmienić go na bardziej zaawansowanym modelu. Najlepszy wybór dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się muzyki, to narzędzie, które jest w przedziale cenowym od 4000 do 7000 rubli.

Gitara Acquisition – ważne i ekscytujące doświadczenie dla wszystkich osób zaangażowanych w muzyce. Nie bój się zadawać pytania sprzedającemu-konsultant i wyjaśnić niuanse niezrozumiałe dla ciebie. Jeśli nie masz pojęcia, jak wybrać gitarę akustyczną lepiej jest poprosić o pomoc przyjaciół, którzy mają już podobne doświadczenia.