536 Shares 4979 views

Kalorii: napój alkoholowy – Zapis zawartości kalorii

Wiele zwrócić uwagę na zawartość kalorii. napój alkoholowy, wydawałoby się, nie powinny zawierać żadnych kalorii w ogóle, bo nie ma prawie nic. Ale w rzeczywistości tak nie jest.

Gdzie w kalorie alkohol?

Wielu może pomyśleć, że kaloryczny, napój alkoholowy – to absolutnie niezgodne koncepcje. Czy to prawda? Nie, nie tak. Chodzi o to, że praktycznie wszystkie takie napoje otrzymany przez fermentację. Fermentacja – to proces, który nie będzie możliwe bez cukru. I każdy wie, że cukier – jest to najbardziej niebezpieczny wróg na kawałki, ponieważ zawiera całkiem imponującą liczbę kalorii. Dlatego alkohol – to jedna z najczęstszych przyczyn nadwagi (nie za nic, że wiele diet polegają uchylony).

Kaloryczność napojów alkoholowych

Więc jaka jest kaloryczność napojów alkoholowych? Tabela przedstawiona poniżej. Ona pozwoli Ci wiedzieć, co zawartość kalorii z najbardziej popularnych i najczęściej spożywanych napojów.

Kaloryczność napojów alkoholowych

wino słodkie

100 kcal / 100 ml

wino deserowe

172 kcal / 100 ml

wino wytrawne

64 kcal / 100 ml

whisky

87 kcal / 100 ml

piwo

40-60 kcal / 100 ml

wódka

235 kcal / 100 ml

brandy

225 kcal / 100 ml

rum

230 kcal / 100 ml

koniak

240 kcal / 100 ml

likier

370 kcal / 100 ml

gin

265 kcal / 100 ml

tequila

230 kcal / 100 ml

Charakterystyka alkoholu

Poniżej znajduje się krótki opis napojów alkoholowych.

1. Wódka. Napój ten jest otrzymywany przez rozcieńczenie rektyfikowanego alkoholu z czystej wody. W celu poprawy jakości wódki (jak środki smakowe i aromatyczne), w produkcji, filtracji z węglem aktywnym. Następnie pić butelkowaną i unoszącymi się w punkcie sprzedaży. Zawartość alkoholu wynosi około 40-50%. Przy dostatecznie wysokiej kaloryczności wódki. Niska jakość napojów alkoholowych może spowodować poważne zatrucie.

2. Wina. Otrzymuje się je przez fermentację i fermentacji soku z winogron. Winogron zależy od jakości gotowego napoju. Ponadto, może być różny, a zawartość cukru. W zależności od tego, istnieje kilka rodzajów: słodki, półwytrawne, półwytrawne, słodkie i inni. Alkohol tutaj zawiera około 11-15%.

3. Piwo – to napój, który jest otrzymywany w wyniku fermentacji brzeczki słodu z pomocą specjalnego drożdży piwnych. Tutaj jest również dodany do chmielu. Piwo ma niską zawartość kalorii. Alkoholowy pić niesłodzone, ale jest zwykle stosowany w dużych ilościach, co powoduje, że na rysunku jest to szkodliwe. Zawartość alkoholu wynosi od 4,5% do 10,8%.

4. Rohm otrzymany po odstawieniu alkoholu beczki RUM. Jest on wytwarzany z trzciny cukrowej. Alkohol w takim napoju jest zawarty w ilości około 45-70%.

5. otrzymany przez fermentację i dalszej destylacji zacieru ziarna whisky. Wtedy konieczne ekspozycji w beczkach drewnianych ze ścianami zwęglone. Alkohol tam o 40-45%.

6. Alkohol – napojem, który otrzymuje się w wyniku infuzji aromatycznych składników (syropy, jagód, owoców i tak dalej) w mieszaninie wody i alkoholu. Zawartość alkoholu może być w zakresie od 20 do 45%.

7. Cognac. Napój przygotowuje się przez destylację wina i ich dalszym starzeniu w beczkach dębowych (zazwyczaj). Alkohol następnie o 40%.

8. brandy – napój uzyskany destylacyjne wzmocnionego owoców lub soku z jagód i dalszego jej trwania starzenia (- nie mniejsza niż 3 lata). Zawartość alkoholu może wynosić około 40-45%.

9. tequili otrzymuje się przez fermentację agawy soku i późniejszej ekspozycji. Zawartość alkoholu – około 50%.