813 Shares 2799 views

Onega River opis, turystyka, rybołówstwo

wielka liczba rzek płynących na terenie Rosji. Każdy z nich jest indywidualny. Ten artykuł skupia się na rzece Onega. Całkowita powierzchnia dorzecza wynosi 56.900 km 2. To zawsze przyciąga uwagę turystów i rybaków.


Gdzie jest rzeka Onega?

Odpowiedź jest prosta. Płynie w Archangielsku regionie Rosji, ma długość 416 km. Źródło rzeki znajduje się w południowo-zachodniej części, to bierze swój początek z Jeziora Lacha. To wpada do Onega Bay na Morzu Białym, następnie wyspa Ky dzieli go na dwie gałęzie. Górnym biegu rzeki (jezioro Vozha dopływy) znajdują się w regionie Wołogdy. Płynie z południa na północ.

Moc Onega mieszane, ale głównie śnieg, więc od początku maja do czerwca to okres wysokiej wody.

Przepływając przez płaskiej powierzchni, tworzy biegu, osiągając 450 m szerokości. Najczęściej są zwężają tylko do 40 m.

75 km od początku rzeki wylany dwóch: Większość Onega, który jedzie w prawo, a trochę Onega, skręcić w lewo. Później są ponownie połączone.

przechodzi on w pobliżu osiedli, takich jak miasta Kargopol i Onega wsi Siewieroonieżsk, wsiach i Yarnema Chekuevo i innych.

ulga

W dolnym biegu rzeki przechodzi przez zwykły bagnistym. Przylegający do brzegu wzgórza osiągają wysokość 60-80 metrów, a czasami nawet do 120 metrów. Plains Drevneozernye nizinni zajmuje znaczną część powierzchni pomiędzy układami krawędzi. Są bardzo bagnisty, i wznieść się ponad poziomem morza, na 60-150 m górnym biegu rzeki charakteryzuje się spadkiem od 130 do 110 m w tym kierunku .. – Od południa do północy. Średnia dla znaku od 80 do 100 m.

Onega brzeg rzeki jest przeważnie gliny. Gleba w przeważającej części pod mchem, ale istnieją bagnisty.

Nie daleko od ujścia, w pobliżu Kargopol wzdłuż plaży znaleziono kilka silnych sprężyn pokonując z ziemi. Woda jest zimna i bardzo czyste.

w niektórych miejscach rzeka osiągnie głębokość 6 metrów.

roślinność

Onega (Województwo Archangielsk) – rzeka, gdzie basen znajduje się w strefie tajgi. Klimat jest kontynentalny – chłodne, krótkie i długie lata mroźne zimy. Średnia roczna temperatura rzeki 1-1,5 stopni.

W tych warunkach pogodowych, strome brzegi Onega zalesiona. Tu rośnie sosna, osika, brzoza, ale najczęściej jedliśmy. W południowo-wschodniej części stawu można również znaleźć jodły i lipy. Tereny rzeczne miejsca do 90% pokryte lasem. Na łąkach rosną byliny, krzewy są rzadkie.

Rekreacja i turystyka

Onega rzeka ma wiele Rapids, dlatego też jest bardzo popularny wśród kajakarzy turystów.

Sąsiedni staw obszar jest bogaty w zabytki z kamienia i drewnianej architektury 17-19 wieków. Naturalne piękno północy zawsze pozostawia tylko najlepsze wrażenia.

Tak więc, w Kargopol są Katedra Chrystusa, zbudowany w 1562 roku, a katedra dzwonnica z platformy widokowej. Wieś Archanioła sklepach Sretensky kościoła w 1715 roku z kubovatymi sufitów. Na terenie dawnej wsi Prisloniha ma Kletskaya Nicholas kaplicę 18. wieku. Jest również możliwe, aby zobaczyć pozostałości Trójcy.

Czas trwania wycieczki to zwykle 5-7 dni pod okiem doświadczonego przełożonego.

Onega River Fishing

Staw stale żyć płoć, szczupak, jaź, miętus, lipień, leszcze, minoga. Ponieważ Onega wpada do Morza Białego, gdzie można również spotkać i łososia (np łosoś) i flądry. Rzadko, ale są też pachniał.

Onega Rzeka słynie przypływy i odpływy. Czasami woda cofa się więcej niż dziesięć metrów, odsłaniając zatopionych drzew. Bo pozostawia kałużę różnej wielkości, gdzie można łatwo złapać małe ryby niż się głównie miejscowych chłopców.

W odległości 20 km od Archangielska jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc połowowych, ponieważ tutaj można złapać łososia. Zasadniczo na dużych okazów. Oczywiście, łowienie tej ryby jest zabronione, ale wielu, to nie zatrzyma.

Na Onega zabrania się korzystania z spinning, ale pozwolił wędkę, więc miejscowi rybacy tackle wymyślił, zwany „duży obiekt”. Najczęściej chodzi lipień. Najłatwiej jest jechać w czasie upałów w lipcu, robaka lub muchy. W tym czasie rzeka właśnie wre z ryb, zbieranie na powierzchni jętki.

Leszcze złowione tutaj jest dość duża. Złap je najlepiej z łodzi jak pływają blisko dna. Również w okresie letnim w całej miętusa, jak woda jest cool, to nie ma się rozgrzać nawet w upale.