165 Shares 5678 views

Dlaczego potrzebuję pepsyny na sery: proste przepisy na domowe gotowanie

W produkcji twardych i miękkich produktów mleczarskich stosuje się pepsyna dla sera. Substancja ta może przyspieszać proces fermentacji mleka na kilka sposobów. Jest pobierana ze zwierząt, wykonana środkami chemicznymi. Powstanie fitogenezy jest dostępne w sprzedaży bezpłatnej.


Rodzaje dodatków

Przed pojawieniem się wariantu chemicznego enzym był stosowany jako ser wyschły żołądek zwierząt domowych, częściej cielę. Naturalny produkt otrzymuje się w ten sposób. Jednak, tworząc jedną recepturę, kilka osób ma bardzo różne gusta produktu. Możliwe jest przygotowanie przyjemnego produktu mleczarskiego z sztucznym wariantem dodatku.

Pochodzeniem naturalny enzym jest wyodrębniany, pobierany z wnętrzności zwierząt domowych. Jest tam roślina przyrody, która ma niski koszt dla prostej produkcji. Domowy produkt mleczarski może być przygotowany z kilkoma dodatkami. Pepsyn do sera wytwarza się w następujących postaciach:

 • Opcja sprzedaży substancji w aptekach.
 • Atsydyn – lek na leczenie zapalenia żołądka, niestrawności.
 • Część żołądka zwierząt domowych: łydka, jagnięcina, kurczak.
 • Produktem chemicznym jest chymosyna.
 • Produkcja dodatków z roślin.

Dodatki dla sera różnią się kosztem, czasem rozpuszczania i niewielkimi różnicami w smakach. Na pierwsze domowe eksperymenty, zrobi to najbardziej przystępna opcja, kupiona od farmaceutów. Bez enzymu, prawdziwy stały produkt nie działa, w najlepszym przypadku będzie można gotować brynzę.

Roślina lecznicza dodatku

Aby znaleźć enzym dla sera, musisz obejść więcej niż jedną aptek, większość rodzajów jest wydawane na receptę. W porównaniu z innymi rodzajami pepsyn w postaci leku ma oficjalne potwierdzenie bezpieczeństwa. Należą do nich:

 • "Atsydyn-pepsyna" jest dostępna w postaci tabletek, przed użyciem w naczyniu będzie musiała być rozdrobniona. Są analogi: Acippozol, Betacid, Pepsamin. Substancją czynną jest kwas chlorowodorowy. To właśnie tworzy się specyficzne mikro klastry, gdy dodaje się do mleka.
 • Pepsyn jest dostępny w formie proszku, łatwiej jest rozcieńczyć mlekiem. Skład zawiera cukier puder, sama mieszanina ma żółtawy kolor.

Sztuczne dodatki są często stosowane w przemyśle, nie ma oficjalnego potwierdzenia nieszkodliwości produktu. Aby jednak zaoszczędzić pieniądze i czas na produkcję, stężenie w produktach gotowych przekracza limit. Jeśli nie można znaleźć leku na rynku, skorzystaj z innych opcji sprzedawanych w sklepach spożywczych.

Naturalne leczenie

Ta pepsyna dla sera ma krótki okres przechowywania, ale nie ma wątpliwości co do jego pochodzenia. Ważne jest, że dodawanie do produktów mleczarskich nie przekracza dawki określonej w przepisie. Nadmiar ilości enzymu daje produkt nieprzyjemny gorzki smak.

Przy zakupie sprawdź daty ważności i zwróć uwagę na warunki przechowywania. Naturalny produkt z łatwością psuje się w gorącym sezonie podczas transportu.

Pepsyna dla sera są również produkowane przez zagranicznych producentów z Japonii. Można zamówić pocztą, producenta – Meito Sangyo. Dodatek odnosi się do pochodzenia roślinnego i ma przyzwoity czas przechowywania. Udane naczynie uzyskuje się w jednym z warunków: proszek należy dodać do gorącego mleka.

Przepis nr 1 do gotowania w domu

W celu przygotowania produktu użyliśmy:

 • Forma o klasycznym, okrągłym kształcie o objętości większej niż 10 litrów.
 • Prasa improwizowanych materiałów.
 • Mleko w ilości dziesięciu litrów: koza, krowa. Na prawdziwy smak, znaleźliśmy domowej roboty. Z objętości pobrano jeden kilogram produktu.
 • Pepsyn dla sera naturalnego.

Enzym rozpuszcza się w wodzie w stosunku 1:10. Aby dodać do mleka, użyj 100 gramów dodatków, wylano do gorącego mleka, mieszając przez ponad 3 minuty. Powstająca mieszanina będzie skręcona i zacznie się zestalać po półgodzinie.

W tej chwili duży ser jest pokroić w małe kawałki długim nożem. Następnie, przez 2 godziny, mieszaninę miesza się na małym ogniu. Temperatura ogrzewania nie powinna przekraczać 40 stopni. Gdy mieszanina piszczy na zębach, zamienia się w galaretkę, spuścić ciecz.

Otrzymany produkt umieszcza się w tkaninie gazy i pozostawia do opróżnienia pozostałej cieczy. Domowe sery z pepsyną są przechowywane w otchłań aż do dojrzewania. Stały kształt uzyskuje się umieszczając go pod prasą. Okres przechowywania – nie dłużej niż 7 dni w zimnym miejscu.

Przepis # 2

Opcja gotowania produktu bez użycia ognia, otrzymujesz ser z pepsyną. Przepis jest podobny: ogrzane mleko miesza się z dodatkiem w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni. Otrzymaną mieszaninę pozostawia się na 7 godzin.

Po utworzeniu galaretowatych gatunków i zestaleniu masy serowej ciecz jest odprowadzana. To nie jest przygotowanie odpadów, świetnie nadaje się do dodawania naleśników. Pozostały kształt umieszcza się w tkance siatkowej. Zaleca się pocięcie na kawałki przed suszeniem. W celu zestalenia umieść go pod prasą. Po około 5 dniach wysuszenia w zimnym miejscu. Aby nie wyschło, owinąć go w papier.