536 Shares 2606 views

Jak zrobić IVF: proces szczegółowo, krok po kroku ze zdjęciami. W jakich przypadkach zrobić IVF?

Każda para będzie prędzej czy później dojść do tego, że chce mieć dziecko. Jeśli przed kobiety stały matki już po 20-23 lat, teraz, że wiek jest znacznie wzrosła. Płci pięknej potomstwo aby rozwiązali po 30 latach. Jednak w tym momencie nie zawsze wszystko idzie jak chcielibyśmy. Ten artykuł będzie mówić o tym, jak zrobić IVF (w szczegółach). Poznasz podstawowe etapy tej procedury. Warto również wspomnieć o wskazaniach i ograniczeniach tej manipulacji.

Co to jest?

Przed dowiedzieć się, jak to zrobić w etapach (IVF), konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o manipulacji. Zapłodnienie in vitro – jest sposobem na poczęcie dziecka z ciałem kobiety. Noworodki zwanej dalej „dzieci z probówki”. procedura została przeprowadzona po raz pierwszy kilka lat temu. Zajęło to sporo wysiłku i kosztów.

Teraz, zapłodnienie in vitro nie jest czymś nienaturalnym. Umożliwiają ładowanie lub na specjalnej kwoty. Aby to zrobić, mężczyzna i kobieta powinna mieć jakieś dowody.

W jakich przypadkach zrobić IVF?

Istnieje wiele wskazań do tej procedury. Jednak tylko część, która obejmuje bezpłatne manipulacji. W tym przypadku para przyznano kwotę, a wszystkie koszty ponoszone przez państwo i firmy ubezpieczeniowej.

czynnik jajowodów

Jednym z najczęstszych przyczyn zapłodnienia in vitro jest jajowodów niepłodności. W tym przypadku, kobieta nie może mieć jajowodu kanałów. Najczęściej jest to konsekwencja zabiegu. Również czynnik jajowodów można przypisać przeszkodę. Przedtem IVF takie kanały są usuwane.

niepłodność męska

Wskazania do zapłodnienia in vitro będzie słaba jakość nasienia partnera. Sprawdzaj stan materiału w czasie nasienia. W tym przypadku głównym czynnikiem jest to, że jakość nasienia zmniejsza ich in vivo (w żeńskich narządów płciowych).

endometrioza

W jakich przypadkach zrobić IVF? Jednym ze wskazań do manipulacji jest proliferacji endometrium poza macicą. Taka patologia dotyka głównie kobiet w wieku rozrodczym. W ten sposób leczenia może być długa i zawierać technik chirurgicznych, jak i hormony. W przypadku braku pozytywnego efektu, eksperci radzą, aby nie opóźniać, ale uciekać się do sztucznej inseminacji procedury.

zmiany związane z wiekiem

Wiele kobiet interesuje kwestia do jakiego wieku zrobić IVF. W rzeczywistości, niektóre specyficzne ramy nie istnieje. Wiele par, w przeciwieństwie do tego, zwracają się do technik wspomaganego rozrodu, ponieważ nie mogą począć dziecka na własną rękę ze względu na wiek (zazwyczaj po 40 latach).

Problemy z owulacją

Każda kobieta w trakcie roku mogą istnieć dwa lub trzy cykl owulacji. To nie jest jakiś rodzaj patologii. Kiedy okres 12 miesięcy przeprowadza się co najmniej 5-6 ovulations, to jest to odchylenie. Zwykle ten problem jest łatwo uniknąć poprzez preparatów hormonalnych. Jednakże, jeśli nieskuteczność lekarzy doradza zrobić metodą IVF.

Contra, co trzeba wiedzieć

Przed IVF zrobić, należy starannie zbadać kobietę. Jeśli wykryto żadnego przeciwwskazania do manipulacji, konieczne jest, aby to udowodnić. Należą do nich następujące sytuacje:

  • terapeutyczny i psychologiczny patologii niezgodne z ciążą;
  • Odkształcenie macicy, w którym nieprawdopodobne zarodki przyłączenia;
  • macicy i jajników, która może rozwijać się z preparatów hormonalnych;
  • nowotwory nawet regres krok;
  • procesów zapalnych w narządach płciowych kobiety lub mężczyzny.

W każdej sytuacji, kilka jest rozpatrywany indywidualnie. Jeśli zdefiniowano przeciwwskazań, specjalista o tym koniecznie powiedzieć.

Jak zrobić IVF?

Proces zapłodnienia Własna trwa dość długo. W zależności od długości protokołu może potrzebować parę jednego do trzech miesięcy. Podczas zabiegu, kobieta musi podjąć wiele leków. Niektóre z nich mają nieprzyjemne skutki uboczne.

Procedura zapłodnienia in vitro składa się z kilku etapów. Na nich będzie można z pewnością powiedzieć lekarzowi przy pierwszej wizycie. Wiele par dziwnego: jak szybko zrobić IVF CHI? Kiedy małżonkowie muszą uwolnić procedurę jakiś czas czekać na przydział kwot. Zazwyczaj ten problem zostanie rozwiązany w ciągu kilku miesięcy. W przeprowadzaniu sztucznego zapłodnienia w prywatnej klinice, aby uruchomić protokół może być przez kilka tygodni po zabiegu.

Wytwarzanie i analiza

Przedtem IVF, kobieta jest zobowiązany do zbadania. Jej partner też musi przejść pewne testy. Badania są standardowe testy na zapalenie wątroby, HIV, syfilis. Człowiek musi tracić analizę nasienia. Określa on, który to sposób będzie przeprowadzone w zapłodnieniu in vitro.

Również przedstawiciel płci pięknej trzeba zobaczyć lekarzy. Ten neurolog, kardiolog, okulista, internista. Przeprowadziła rozmowę z psychologiem.

Powołanie czynników: wybór protokołu

Przed IVF nie eksperci określają długość protokołu. To może być krótka. W tym przypadku, stymulacja rozpoczyna się natychmiast po następnej miesiączki. Kobiety są przewidziane środki hormonalne, które muszą być podjęte na dobę w ścisłym schemacie. Często formy leków do iniekcji. Leki można podawać w szpitalu lub na własną rękę. Lekarz ma obowiązek poinformować wszystkie szczegóły manipulacji.

Z długim protokole stymulacji przed kobieta weszła tzw menopauzy. Tak często w obecności patologii hormonalnych, w tym endometriozy. Po przerwie, która trwa od dwóch tygodni do miesiąca, zaczyna chodzić. Dalsze działania będą takie same w obu protokołów.

Śledzenie wzrost pęcherzyków

Więc jak IVF? Podczas odbioru hormonalne środki kobiety muszą koniecznie wizyta studyjna rozpoznania ultradźwiękowego. Zwykle takie badanie jest przypisany do 5, 9 i 12 dnia. Jednakże, lekarz może zalecić dodatkowe dni, jeśli to konieczne. Podczas technika USG ocenia wzrost pęcherzyków i stan endometrium macicy z. narządów płciowych powinny być gotowe do przyjęcia zarodka.

W drugim badaniu, datę i godzinę nakłucie wyposażone. Na tym etapie, stymulacja jest zakończona.

Wybór jaj

My nadal badać ten temat, jak zrobić procedurę IVF. Przebicie koniecznie umieścić kobietę w szpitalu. Oto ona podana jest osobne miejsce i wszystkie warunki. Przebijające mogą być wykonane przez powłoki brzuszne lub metody pochwy. Drugi wariant jest wybrany częściej. Jest uważany za bardziej naturalne i mniej traumatyczne.

Jednorazowe ostra igła przebija tylną ścianę pochwy i pod kontrolą ultradźwiękowego czujnika stosuje się jajnika. Muszę powiedzieć, że lekarz musi być bardzo ostrożny, aby uniknąć ewentualnych komplikacji. Po zebraniu jaj pacjent musi pozostawać pod ścisłym nadzorem lekarskim co najmniej dwie godziny. W tym okresie, stan kobiety jest monitorowany i wykluczyć krwawienie w obrębie jamy brzusznej.

nawożenie

Wiesz już, że przed wykonaniem IVF, należy zbadać plemniki. To od płynu nasiennego jakości będzie zależała od przebiegu kolejnego etapu. W normalnych wydajność wytwarzane normalnego zapłodnienia. Wymagana liczba plemników po prostu połączyć z wybranymi jaj.

Jeśli istnieje patologia plemników lub bardzo niewielu z nich, a następnie uciekają się do metody ICSI. W tej sytuacji, embriologów wybrać najlepszą jakość spermy, a następnie połączyć je z jajami.

Hodowlę embrionów in vitro

Po zapłodnieniu, zygoty, umieszczona w oddzielnym pojemniku. Są to warunki tak blisko do tych znalezionych w ciele kobiety. Warto zauważyć, że na tym etapie (zaraz po ekstrakcji mieszków włosowych), kobieta nadal brać hormony. Zazwyczaj jest to lek na bazie progesteronu. Pomagają utrzymać ciałka żółtego i pracować jak najwięcej przygotować macicę do ciąży.

zarodki czas uprawa może być inna. Zazwyczaj jest to od 2 do 5 dni. Wielu umiera puste na trzeci dzień. Tylko najsilniejsi przetrwają. Powielanie próbując doprowadzić embrion do punktu, w którym będą one wynosić od 4 do 8 komórek. Następnie przejdź do następnego kroku.

migracji komórek

Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób zrobić zdjęcia procedury IVF przedstawione uwagę. Embryo Transfer odbywa się w murach szpitala. To nie wymaga znieczulenia. Kobieta jest na fotelu ginekologicznym. Kanał szyjki wprowadzeniu cienkiej rurki silikonowej. Według niej zarodki przeniesiono do jamy genitaliów.

W ostatnich latach eksperci starają się nie wszczepienie więcej niż dwa zarodki. Jednakże, według pewnych wskazań ilość może być zwiększona. Zauważ, że w tym przypadku szczególne porozumienie jest informowanie pacjenta o jego prawach i obowiązkach. Jeśli po przeniesieniu zarodków były opłacalne, można je zamrażać. Skorzystać z nich będzie można w dowolnym momencie. Jakość i choroba genetyczna, taka procedura nie wpływa.

oczekiwanie

Jest to prawdopodobnie najbardziej ekscytujących i bolesny moment – to jest dwa tygodnie po transferze. Dopiero po tym okresie zostanie ustalona na wynik postępowania. Przez cały ten czas kobieta otrzymuje leki progesteron i ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej.

Dowiedz się, co może być wynikiem 10-14 dni po transplantacji. Pacjentce zaproponowano badanie krwi w celu określenia ilości ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej. To właśnie ten hormon jest uwalniany w czasie ciąży zwiększa się liczba z każdym dniem.

Manipulacja wynikiem

Jeśli ilość ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej wzrasta, oznacza to ciążę. Po osiągnięciu poziomu o 1000 IU to konieczne ze ultradźwięków. pokaże liczbę przylegających embrionów. Jeśli jaja w macicy płód kobiety istnieją więcej niż dwie oferty, aby skorzystać z tej procedury, która nazywa się redukcji. Podczas swojego lekarza usuwa nadmiar embrionów. Należy zauważyć, że ta manipulacja jest bardzo niebezpieczne. To może prowadzić do poronienia lub nieodebranego aborcji. Dlatego wiele par odmówić. Jednak znieść więcej niż dwa niemowlęta również bezpośrednio nierozsądne. Po tym wszystkim, może rozpocząć przedwczesnego porodu lub odkryj patologicznych dzieci. W każdym przypadku ostateczna decyzja spoczywa para.

Jeśli wynik był rozczarowujący, a ciąża nie nastąpiło, kobieta powinna przerywać wszystkie leki. W tym przypadku, pierwsze pytanie, że interesy pacjentów, jest sformułowany w następujący sposób: jak często IVF? Większość par chce spróbować jeszcze raz zostać rodzicami jak najszybciej. Jednak lekarze zalecają spieszyć. W ramach przygotowań do zapłodnienia in vitro ciało kobiety niesie duże obciążenie. On potrzebuje czasu, aby odzyskać. Powielanie jest zazwyczaj zaleca powstrzymanie się od próby poczęcia do sześciu miesięcy. Para mianowany również dodatkowe testy, które można zidentyfikować przyczynę awarii.

Końcowym etapem procedury

Jak zrobić IVF – szczegółowo opisane w tym artykule. Jeśli procedura zawarta jest pozytywny, kobieta oferowane do rejestracji miejsca zamieszkania. W niektórych przypadkach, przychodnia bierze odpowiedzialność za utrzymanie ciąży aż do pewnej granicy. Zazwyczaj wymagane jest w ciąż mnogich.

Hormonalna wsparcie odbywa się w okresie 15-20 tygodni. Po że wszystkie leki są stopniowo znoszone. W tym czasie, łożysko, które zaopatruje płód wszystko, co niezbędne został już utworzony i działa na pełnych obrotach.

Dostawa: co Wybór metody zależy od

Wiesz już, jak to zrobić IVF. Procedura jest dość skomplikowana i wymaga przestrzegania wszystkich zasad pacjenta. Pomyślny wynik manipulacji można mówić po urodzeniu dziecka. Często problemem jest obsługiwane przez ekspertów z kliniki, która została przeprowadzona w zapłodnieniu in vitro.

W normalnym przebiegu ciąży i braku przeciwwskazań kobieta może rodzić dla siebie. Naturalny poród powitanie w ciążach pojedynczych. Jeśli dwóch lub więcej dzieci, lekarze nalegają na cesarskie cięcie. W tym przypadku, będziesz mieć pewność, że dzieci nie dostaną traumy narodzin podczas przechodzenia przez kanał rodny, często jest w ciąż mnogich. Lekarze w czasie pomogą dzieciom.

wyniki

Z artykułu dowiedziałeś się, jak przejść procedurę zapłodnienia in vitro. Jeśli są Państwo zainteresowani w dalszych szczegółów, proszę odnieść się do specjalisty. Lekarz powie ci co i jak trzeba zrobić w celu uzyskania pozytywnego wyniku. W każdym indywidualnym przypadku, może to być pewne zalecenia.

Ważną rolę w tym procesie jest postawa pary. Myśleć o dobru, dobrze zjeść, spędzić na dworze dłużej. Przestrzegać uniwersalnych specjalisty. Mieć dobry wynik!