156 Shares 7815 views

Muzeum „Gorodecki ciasto” w Gorodets: Opis, historia, wystawy, ciekawostki i opinie

Historia Rosji jest różnorodny i kolorowy. Wspólna nić przez to są ciekawe fakty – zabytki architektury, miast i obywateli, ludzi o niezwykłych umiejętnościach i talentach. Jest to ostatni pracował własnymi rękami historii współczesnej Rosji, wielbiąc ją w piosence i poezji.

Kulinarne excellence zasługuje na szczególną uwagę. Jest to nie tylko słynne pierogi i dania kuchni syberyjskiej, ale również pierniki Tula lub drukowane Gorodecki.

Gorodets

Miasto zostało założone w tym samym czasie co Moskwie. On zawsze przyciąga uwagę nie tylko historyków i etnografów, ale także turystów. Malownicze miasteczko słynie z rzemiosła w różnych kierunkach, takich jak rzeźba z drewna, malarstwa i innych rzemiosł. W czasach boomu kupca w carskiej Rosji Gorodets staroobrzędowców stał się stolicą regionu Wołgi i połączy Moskwę z renomowanych światowych pustelni Kerzhensky.

Nowoczesne Gorodets – kapitał muzeum regionu Niżny Nowogród. Jest czwarta muzeów. W swoim kompleksie istnieją muzea krajoznawcze, dobry, Samowary dzieci, panów i trzymać Muzeum Miejskie (Rosja). Gorodets – miejsce, gdzie jest to konieczne, aby przyjść do nauki ciekawą przeszłość ojczyzny. Tutaj można pobrać nowe emocje.

Muzeum „Gorodecki marchewka” w Gorodets znana jest nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami.

To małe miasteczko nad brzegiem Wołgi jest znanym miejscem spoczynku Aleksandra Nevskogo. Mieszkańcy są dumni z faktu, że Jerzy Dołgoruki założonego Gorodets. Kwestia jest dyskusyjna. Ale mimo to, nazwa wielkiego księcia przyciąga turystów. I opuszcza miasto, podróżujący na pewno kupić w pierniki prezent. Przez ostatnie trzy stulecia Gorodets pierników słynie z połowów.

historia

W drugiej połowie XIX wieku zaczęło to prawdziwy boom w Gorodets pierników. To był wspomagany przez bliskość Niżny Nowogród Fair. Stąd Korzyści spaść nawet w Azji Środkowej. Konkurencja była wielka – 15 instytucje pieczone piernik drukowane, a oferta obejmuje ponad 30 odmian.

wypieki takie traktuje związane z staroobrzędowców. Rzeczywiście, wiele z master-Pryanichnikov naprawdę należał do tego trendu. Wielu znanych rodzina Niżnym Nowogrodzie (Głazunowa, Bakhareva Gunyakovy), zaangażowanych w pieczenia ciast. I ich gadżety dostarczone do stołu królewskiego. A czasem pieczenia waga osiągnęła jeden i pół funtów. To było największe marchew że Gorodets Old Believer kupcy przedstawione Mikołaja II na srebrnej tacy.

Waga i wymiary – jest tym, co odróżnia Gorodecki ciasto. Głównym sekret – ciasto i nadzienie – zapaść jedynie w drodze dziedziczenia. Nie tylko, że Gingerbread było pyszne, to musiał być mądry. Płytka drukowana robi konfekcji przez to dzieło sztuki.

Co zaczyna Gorodecki ciasto? Historia i formułowania traktuje powodować wiele pytań i składa się z ciekawych faktów.

kompozycja

Gorodecki ciasto zaczyna się od przygotowania surowców do przygotowywania ciasta. Pierwszy przesianej mąki rozwody i cukru ogrzewa się, po czym mieszaninę przesączono. również mieszany z roztopionym margaryny i melasy. Ostatni składnik dodany do miękkiego ciasta. Brak chemiczne środki spulchniające w produkcji nie są używane. W związku z tym trwałość jest bardzo mała w lecie – 20 dni w okresie zimowym – 30 dni. Ten nieskomplikowany przepis ma ponad sto lat.

Ciasto ugniata się przez około 20 minut, a następnie zważono i walcowany. Warstwy rozprzestrzeniać się na tablicach pieczenia pierników. Następnie piekarniczych napełnianie gipsowy rodzynki i jam, stopniowe dodawanie przypraw: cynamonu, olejek anyżowy, olejek goździkowy, olejek kardamonu i imbir. Zasadniczo wszystkie prace nad przygotowaniem marchewki wykonywane ręcznie. Formy mogą być różne, a ciężar słodkiego produktu wyjściowego od 6 g do 50 kg. Przepis jest zawsze taki sam, różni się tylko kształtem i ciężarem pierników.

tajemnice

Po piekarnika ciasta trzeba schłodzić lekko. Ważne jest, aby nie zmarznąć precla, potem syrop cukrowy spadnie tak jak powinno, a wypieki będą błyszczeć w słońcu. Proces ten nazywany jest replikacja lub lukier. Przyprawa powlekane syropem cukrowym na gorąco i pozostawia do wyschnięcia przez 8-10 godzin. Gotowy Gorodecki ciasto w folii tak, to zachowuje swoją świeżość dłużej. Choć trudno sobie wyobrazić, że taka gratka nie zostaną zjedzone natychmiast.

kształt

Najbardziej popularną formą pierniki – to motywy roślin, obrazy słońca i zwierząt. Z biegiem czasu, większe zapotrzebowanie różne inskrypcje wakacji, wzory, atrybuty i inne rodzaje działalności. W Gorodets upiec ciasta na zamówienie i na różne okazje. Są to tablice z kształtów z różnych powodów.

Piernik z wizerunkiem Yuriya Dolgorukogo i Aleksandry Nevskogo są szczególnie popytu wśród turystów. Chętnych do zakupu i „Miasto Mistrzów”. Jest to kolejny punkt Gorodets procentowych.

deska

wysokiej jakości płyty wpływa na wygląd kija. Nitowanie światła wapna w brzozę – cięższy. Ale wyraźniejszy obraz i głębsze cięcie, tym bardziej piękny tort.

Jeśli formularz nie pogorszy, pęknięcie lub skoletsya, może być w pracach od ponad pięćdziesięciu lat. Gdy płyta z ołowiu wzór wchodzi w ruinę, to przywrócone. A jeżeli nie jest to możliwe, piekarze kupił nowy Nitowanie.

Folklor, rzeźbiarzy w drewnie, wycinanie skomplikowanych klisze z postaciami ptaków, zwierząt, wzorów i napisów. Jest to dość ciężka praca, jak rysunek na tablicy powinien być wykonany jako lustrzane odbicie przy użyciu całego arsenału narzędzi. Przed przystąpieniem do gwintu obraz nanosi się na kalce. Wymyślanie nowych form, mistrz trzymać się starych wzorców. Czasami po prostu czyni replikę.

muzeum

Home słodkości otwarty w 2008 roku i znajduje się w dworku z I. kupca Ya. Petelina. Sam budynek został zbudowany w 1906 roku i stał się nieruchomy wzór miasto. Zawiły architektura budynku z nowoczesnymi elementami, choć nie ma nic wspólnego z historią miejscowych przysmaków, ale bardzo do niego podobny.

Co można dowiedzieć się i zobaczyć, odwiedzając muzeum „Gorodecki ciasto”? Ekspozycja poświęcona jest nie tylko do historii deser, ale również bogatej recepturze słodyczy i desek pierniki do ich produkcji. Wystawa pokazuje historię rzemiosła piernika z XIX wieku, gospodarstwo „Red Pryanichnikov” z okresu sowieckiego i nowoczesny „GORPIShhEKOMBINAT”.

Ekspozycja i opinie

Chlubą muzeum są różne pierniki deski, zdjęcia produktów gotowych oraz wiele pamiątek, które są często w ich opinii użytkowników.

Oto interesująca płyta z dwoma sterlet druku pięć kilogram patyku. Cienkie eleganckie rzeźby wykonane przez ręce Jegor Bakhareva dynastii o tej samej nazwie. Został on wykonany w latach 30-tych ubiegłego wieku, a do niedawna nie było w pracy. Po wykonaniu kopii oryginału stał się cennym eksponatem planszy.

Interesujący widok dla turystów i rolki toczenia pierników, które w tym samym czasie było możliwe uzyskanie 72 laski różnymi symbolami – sierp i młot, geometryczne i kwiatowe ozdoby. W ten sposób Gingerbread bez dodatków, lub jak to nazywano w tym czasie, przekąskę. Podobna ciasto jest często podawane na koniec wakacji, to nazwano „booster”. Dzięki niemu gospodarze gości do zrozumienia, że „czas musiałby znać i zaszczyt.”

Więcej muzeum „Gorodecki marchewka” wprowadza użytkownik gotowych produktów o różnych kształtach i rozmiarach – od 20 gramów do 6 kilogramów. Szczególną uwagę zwiedzających cieszył się danie, w którym A tacy przedstawiciele pierniki rodziny Romanowów. Informacje zwrotne od naocznego świadka, to wygląda naprawdę po królewsku.

Przyjedź

Jeśli spojrzeć na „marchewki Gorodecki” Muzeum, adres, który – region Niżnym Nowogrodzie Gorodets, ul. Lenina, 2, należy zanurzyć w świat dzieciństwa i słodkie pierniki bajki magii. Goście mówią, że jest interesujący zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Wydrukowane Piernik dzisiaj jak to było setki lat temu, ma unikatowy poczucie nadchodzące wakacje, i, sądząc po opiniach, jest to najlepszy prezent, który można przywrócić z Gorodets.