900 Shares 7967 views

Crochet. Kwiat i fantazja

Hak zygzakowy jest niesamowity. Zawiera nieograniczony potencjał twórczy, który, jak się wydaje, jeszcze nie został w pełni ujawniony pomimo stuleci istnienia tego narzędzia do haftowania kobiet. Z pomocą haczyków z zygzakowców, świetlików i nici, rzeczy i przedmioty niesamowite piękno wydają się na światło. Opanuj ten rodzaj robót, a stopniowo zobaczysz ogromne szanse na ucieleśnienie najbardziej śmiałych i nieoczekiwanych fantazji twórczych.

Jednym z typów robótek, znanym od dawna, jest figurująca sznura. Kwiat jako oddzielny element lub fragment połączony z jasnej przędzy jest używany do tworzenia oryginalnej dzianiny, koronek i wykończenia. Ostatnio duże kwiaty fantasy, wykonane z tkaniny lub szydełkowane, są używane jako jasny akcesorium do ubierania garderoby.

Wiązanie pięknych kwiatów szydełkowane nie jest łatwe. Po pierwsze, musisz opanować podstawowe techniki tej techniki szycia i nauczyć się robić nawet piękne bary. Trzeba pamiętać, że tylko niewłaściwie wykonany element dekoracyjny może być prawdziwym dekoracją.

Więc spróbujmy opanować szydełka szycia. Kwiat, który wykonamy – stokrotka z jedwabistej bawełny "tęczówki" białej i żółtej. Dla "tęczówki" potrzebujesz haczyków o średnicy od trzech do trzech i pół mm.

1. Wysyłamy łańcuch składający się z 13 pętli powietrznych. Odwróćmy się, a trzecia z haka pętla powietrzna tworzy kolumnę bez szydełkowania. W kolejnych pętlach powietrznych łańcucha są kolejno związane: jedna pół-kolumna z kroplą, siedem kolumn z szydełkiem, jeden biegun. Używane накида.

2. Obróć i zawiązać płatek z obu stron bez perełek bez szydełkowania. Na szczycie płatka, w jednej pętli, zamocujemy 3 kije tak, że dziewiarskie nie dokręcają.

3. Ponadto, bez zerwania gwintu, kontynuujemy dziewiarskie i wybieramy kolejne 13 pętli powietrznych dla następnego płatka, które rozwiążemy w ten sam sposób.

4. W sumie należy podłączyć 15 płatków. Pod koniec tej pracy powinno być kilka płatków, lekko się pokrywających się nawzajem. Kontynuujemy pracę.

5. Wykonujemy pętlę powietrzną i zaczynamy od dołu, aby związać płatki, łącząc je z kolumnami bez szydełkowania tak, aby każda kolumna łączyła prawą stronę jednego płatka z lewej strony następnej. W rezultacie musisz związać 15 barów bez szydełkowania.

6. Następnie zamknijmy się w pierścień z kolumną bez szydełkowania. W środku kwiatu uzyskano otwór, który musi być wypełniony pałeczkami z stopniową redukcją, aż do zamknięcia otworu.

7. Po zakończeniu pracy musisz wykonać rdzeń stokrotki z żółtej "tęczówki". Ona knuje razem w kręgach bez szydełka. W każdym nowym wierszu musisz równomiernie powiększać, łącząc dwa słupki w jednym z najniższych rzędów, aby dzianina była płaska. Gotowy rdzeń rumianku jest szyty tym samym nici w środku kwiatu. W celu uzyskania objętości, włóż do wnętrza kawałek waty lub sinteponu.

W ten sposób wykonywany jest szydełkowy szydełkowy. Kwiat może być uzupełniony liśćmi. Tańcząc tą samą technologią, co płatki, tylko każdy z nich osobno, a następnie zmontowane w pojedynczej kompozycji.

Aby opanować trójwymiarową technikę dziewiarską, możesz zacząć od małych prostych kształtów. Wiązanie małych kwiatów na szydełku jest bardzo proste. Tworzymy łańcuch pętli powietrznych, którego liczba musi wynosić sześciu. Pierwszy wiersz jest wykonany z kolumn bez szydełkowania, mocując cienką wstążką. W drugim rzędzie zaczynamy rozwiązywać płatki, łącząc każdą kolumnę podstawowego wiersza: kolumna b / nakida, kolumna z kroplą, kolumna z 2 nakidami, filar. Z trzecią peleryną, filarem. Z 2 nakidami, filarem. Z szydełkiem i filarem. Używane накида. Dalej w tej samej kolejności, zaczynając od kolumny z szydełkiem, na końcu rzędu. Powstały falisty splot jest skręcany spiralą, nadając jej kształt kwiatowy i szyjąc go od środka na zewnątrz małymi, niepozornymi szwami. Korzystając z różnych dodatków w postaci koralików, koralików, wstążek satynowych, można komplikować prostą szydełkarkę. Kwiat w rezultacie okaże się bardziej wyrafinowany i pomysłowy.