610 Shares 5333 views

Rosnące siewki ogórka

Sadzonki odmiany warzyw, w tym ogórki, uprawianych na początku żniw, czyli w regionach, gdzie warunki klimatyczne nie pozwalają na pewne uprawy w pełni dojrzewać w otwartym polu.


Ogórek jest rośliną termofilowa i wilgoć miłości, która dobrze reaguje na nawozy i potrzebuje dobrego światła, więc uprawa sadzonek ogórków zakłada przestrzeganie pewnych zasad i przepisów.

uprawa sadzonek ogórka zaczyna nabycia nasion wysokiej jakości. Dobre nasiona muszą mieć wysoką zdolność kiełkowania, wilgotność 4-8 procent i dobrą energią.

Kiedy nasiona wyborze należy wziąć pod uwagę następujący fakt, że hybrydowe odmiany z literą F w tytule, nie nadaje się do nasion, ponieważ ich właściwości rodzicielskich nie są zapisywane. Oraz w celu hybryd pokazał wszystkie swoje zalety, trzeba ściśle przestrzegać specjalnych technik rolniczych uprawy i utrzymania specjalnych warunków.

W wysokiej klasy wydajności roślin poniżej, ale są bezpretensjonalne i może przenieść swoje właściwości. A locha musi wydany jedynie odmiany, ponieważ są one dostosowane do lokalnych warunków, a zatem tylko mogą uzyskać maksymalną wydajność.

Kolejnym ważnym krokiem, który określa przyszłe plony, to cykl zajęć na temat przygotowania nasion do siewu. Ten wybór, dezynfekcja, odpuszczanie, biostymulacja nasion i kiełkowania. Wszystkie te działania mają na celu uprawy wysokiej jakości sadzonki ogórków. Lądowanie siewek ogórka do stałego miejsca wykonanej w wieku od dwudziestu dni. Zgodnie z tym, obliczonym czasie sadzenia nasion.

Jeśli chodzi o posadzeniu sadzonek podzielonych na wczesnym przeznaczona do szklarni ogrzewanych i nieogrzewanych środkowym paśmie – w południowej i środkowej i późno. Wczesne Sadzonki uprawiane od drugiej dekady stycznia. Takie sadzonki wymagają obowiązkowego dodatkowego oświetlenia.

Od połowy lutego, a do 10 marca, średnia sadzonki siać. Jest późno odmian pomidorów, bakłażana i papryki, kapusta i rzepa. Ogórki w tych warunkach zwykle nie siać. Optymalny czas ogórka sadzenia sadzonek przeznaczonych na otwartym terenie, to pierwsza dekada kwietnia. Późne sadzonki wyjątkiem ogórki uprawiane bahchovye, dyni i dekoracyjne warzywa.

Ponadto, czas sadzonek ogórka sadzenia korzystne współgrają z księżyca kalendarzu. Przede wszystkim, trzeba przygotować się do sadzenia specjalne pojemniki pomiarowe 10 x 10 cm, z otworami w dnie. Na łóżkach, które następnie zostaną posadzone ogórki, wziąć ziemię, miesza go z piasku i torfu, nawozić, a następnie wlewa się do przygotowanego pojemnika. Ziemia wylano zbyt mocno i wylano na trzy porcje. Nasiona leżał nie głębiej niż jeden i pół centymetra i pokryte folią. Trzy dni później, gdy pierwsze pędy, film musi być usunięta.

Początkowo sadzonki nie potrzebują dużo podlewania, ale stopniowo, w miarę wzrostu roślin, zwiększenie podlewania. Sadzonki uprawy ogórka powinny towarzyszyć obfite podlewaniem, jak to nie doprowadzi do powstania systemu korzeniowego, a także do szybkiego wzrostu liści.

Zapłodnić sadzonki muszą dwa razy, nie mniej – od razu po pojawieniu się liśćmi, a tuż przed przesadzania do gruntu. Aby zasilanie 10 litrów wody, 10 g nawozu Kemira wylać pakietu i sadzonki, w oparciu o szybkości 150 ml na nawożenie pojemności.

Rośliny nie okazały krucha, rosnące sadzonki ogórków powinno się odbyć w określonym zakresie temperatur. Jest to konieczne, aby utrzymać temperaturę w pomieszczeniu następujący: dzień – plus 21 stopni, a nocą – plus 16 stopni. Temperatura gleba powinna być mniejsza od szesnastu stopni. Skrzynki nie powinny stać w projekcie, gdyż siewki ogórka nie może ich znieść.

Przesadzanie ogórki produkowane tylko w dobrze ogrzanej gleby. Rośliny powinny być 25 centymetrów wysokości i mają pięć prawdziwych liści. Do zakładu nie spadnie – muszą być związane.

Tak więc, jeśli ogórki rosną poprzez sadzonki można uzyskać bardzo wczesne plony tej popularnej kultury.