662 Shares 1010 views

ośrodków narciarskich w Szwecji. Szwecja ośrodki i trasy narciarskie

Miłośnicy sportów zimowych są coraz częściej wybierają ośrodków narciarskich w Szwecji w ostatnich latach. Tendencja ta wynika z faktu, że kraj północnej zyskał jako doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku.


Dlaczego Szwecja?

Istnieją wszystkie warunki do komfortowego wypoczynku z ludźmi różnych kategoriach wiekowych:

  • Trasy dla początkujących i profesjonalistów;
  • Pokrywa śniegu od listopada do maja (gdy wiosną śniegu w wielu krajach nie ma prawie wcale)
  • ośrodki zgodności z międzynarodowymi standardami;
  • specjalne wyciągi dla dzieci;
  • snegomobili i dobrze wyposażone snowboard i tor bobslejowy;
  • parki rozrywki z fantastycznymi postaciami, które zachwyci małych gości z kraju;
  • Szkoła lekcje jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych;
  • przytulny rekreacji i zaciszne domki leśne;
  • różnorodne rozrywki: jazda na koniu „Wikingów”, renifery i psie zaprzęgi, kuligi; wycieczka do fabryki wyrobów cukierniczych; Tannshforsen podróż do wodospadu – największy w Szwecji; połowów pod lodem; Skuter śnieżny; obiad w chacie leśnej.

Szwecja ośrodki i trasy narciarskie

Najbardziej popularnym miejscem wypoczynku dla miłośników jazdy na nartach słusznie stają Are – pokryte lasem sosnowym, znajduje się u podnóża malowniczych gór, ośrodek to kompleks czterech wsiach (Bjorn, Ore Tegefell, Dyuved), które są połączone ze sobą za pomocą linii autobusowej. Można jeździć na wszystkich trasach, niezależnie od tego, która z tych społeczności zamieszkania. W centralnej części kompleksu stała się miejscem rudy, zaczął rozwijać infrastrukturę turystyczną w pod koniec XIX wieku (pierwszy hotel został zbudowany w 1895 roku – „Oregorden”).

Resort słynie najlepszy system wyciąg w Europie, duża liczba różnych poziomach śladów (120), której długość wynosi około 89 km. Trasy dla początkujących ( „zielony” i „niebieski”) są u podnóża, dla bardziej zaawansowanych narciarzy ( „czerwony”, „czarny”) – w górnej części stoku. Jest też bezpieczny tor jazdy na nartach dla dzieci. Istnieją także tak zwane dziewicze stoki, przeznaczone dla fanów sportów ekstremalnych.

korzyści uciekać

Zaletą ośrodka jest jego lokalizacja – w otoczeniu gór, Ore chroniony przed silnymi wiatrami, a temperatura wynosi zazwyczaj 4-5 stopni wyższa niż w innych ośrodkach. Rozpocznij sezon narciarski pojawia się w pierwszej połowie listopada i trwa aż do końca kwietnia – na początku maja. „Scandinavian Alpy” – jest nadal pod tą nazwą jest znany ośrodek narciarski jesteśmy. Szwecja może być z nich dumni, bo co roku przychodzi tu ogromną liczbę osób, które chcą odpocząć od codziennego życia, aby zanurzyć się w świecie śniegu północnych piękności, jazda na renifery i smakowało świeżo wędzonego łososia.

Główną atrakcją jest możliwość kontemplowania ośrodku są w świetle lampek wieczornych, cztery razy w tygodniu w sezonie, nie jest wliczone windy noc narciarski, który jest czynny od 18:00 do 21:00. Dlatego nietypowe odczucia kochankowie mogą, oprócz codziennej jazdy na nartach, spróbuj swoich sił w ciemnym czasie.

infrastruktura ośrodka

Ośrodki narciarskie w Szwecji są godne uwagi na zróżnicowaną infrastrukturę, obliczonej jako na dzieci i dorosłych.

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, a nie masz gdzie zostawić go w czasie jazdy na łyżwach, możesz być spokojny i bezpiecznie udać się do wsi Bjorn: jest ogród doskonały dla dzieci, które mogą być pozostawione pod opieką nauczycieli anglojęzycznych ich dziecko w wieku 4 lat. Ponadto szkoły specjalnej dla początkujących pozwoli Ci zaoszczędzić od konieczności poświęcania czasu i wysiłku na dziecko nauki sztuczek sportu. Postać gra i różnorodność technik opracowanych specjalnie dla najmłodszych narciarzy, aby nauka zabawne i interesujące.

Co jeszcze jest niezwykły ośrodek narciarski jesteś? Szwecja, w tym wsiach, które tworzą ten kompleks, uprawiających układ hoteli w której, aby zaoszczędzić miejsce i ogrzewanie w pokojach zamiast łóżka podwójne umieścić pryczę. Takie podejście pozwala obniżyć cenę zakwaterowania. hotele Sami są klasyfikowane jako bardziej dwu- i trzygwiazdkowych, co jednak nie przeszkadza w uzyskaniu dobrej jakości usługi z hosta.

Ponadto, hotele „góra” ma doskonałą lokalizację w odniesieniu do utworów, wyciągów narciarskich i centrum wrzącej życiem kurortu. Kiedy światło dobiega końca, a narciarze nie wiedzą, co robić, mieć poparcie tzw po-ski – spotkania w barze po ciężkim dniu. Podczas après-ski narciarzy zabawę, ponieważ mogą one – śpiewać, tańczyć, grać w gry planszowe, tylko komunikować się i dzielić się doświadczeniami.

Co jest karnet?

Należy zauważyć, że ważnym elementem podróży do ośrodków narciarskich w Szwecji (i nie tylko tu) jest skipass – rodzaj biletu towarzysza, który pozwala dostać się do windy, użyj stoki na każdym poziomie, a także jazdy na autobus, kursujące między miejscowościami. Dzieci do 7 lat z możliwością kasku jeździć bezpłatnie. Karnety można kupić na miejscu, jak również bezpośrednio na samych wyciągów.

Jeśli nie masz swój bieg, można bez problemów ją wynająć lub kupić specjalne przedmioty lub sklepów (Szwecja ośrodki narciarskie w tej sprawie nie pozostaje w tyle innych miejsc wypoczynkowych w okresie zimowym), znajdujących się w pobliżu hoteli i wyciągów narciarskich. Jest to system, za pomocą którego możemy wziąć sprzęt w jednym punkcie (gdzie od początku jazdy na deskorolce) i umieścić w innym (gdzie koń był over) – jest to wygodne i oszczędza czas i wysiłek narciarzom.

Ośrodki narciarskie w Szwecji: Idre Fjell i Funesdalen

Mniej znane, ale mimo to warto udać się tutaj są ośrodki Idre i Funesdalen Fjell. Pierwszym z nich jest daleko od stolicy Szwecji – prawie 500 km. Ale nie będzie wygodne dla początkujących narciarzy i dzieci. osiedla znajdują się w odległości spaceru od stoków i wyciągów przyciągają gości Hydra Fjell komfort i gościnność.

Największy kompleks sportowy szwedzki ośrodek, kręgielnia, kort tenisowy, basen i siłownię zachwyci turystów po aktywnym dniu spędzonym w górach. Hydra Fjell naprawdę dumny Szwecji. Schematy narciarskie stoki wyraźnie wskazywać na rozwój i różnorodność struktury turystycznej regionu.

W poszukiwaniu przygody: Funesdalen

Jednym z najbardziej odległych szwedzkich ośrodków – Funesdalen – znajduje się 580 km od Sztokholmu. Mimo tej odległości, ośrodek w ostatnich latach przyciąga coraz większą liczbę turystów. Doskonałe trasy, najlepiej płaski tor w kraju, wielka pokrywa śnieżna gwarantuje doskonałą rozrywkę.

Funesdalen składa się z trzech ośrodków narciarskich: Funosdalbergeta, Tyanndalena i Ramundberget. Dla funkcji rozrywkowych, takich ciekawych opcji, takich jak przejażdżki helikopterem na szczyt góry, gdzie trzeba pójść w dół na własną rękę; wspinanie na lodzie; Safari piżmo woły i uszczelnienia. Zgadzam sesje dla doświadczonych i kochają dreszczyk gości ośrodka.

Jedziemy do Szwecji!

wycieczki na narty do Szwecji przynieść prawdziwą przyjemność z każdego kraju, w każdym wieku, którzy marzą, aby doświadczyć wszystkich atrakcji i szczególnie dotkliwe, ale taki przemiły północ.

Zimno i stali śnieg jest integralną częścią życia, i malownicze góry, świeżo złowionych ryb i notorycznie sanki renifery włączyć urlop w ciągłym ekscytującej przygodzie.