719 Shares 9446 views

Lek „Nayatoks” (maść): instrukcję obsługi, wskazań, analogi i opinie

Wiele osób cierpiących na choroby układu mięśniowo-szkieletowego, unikać stosowania różnych środków przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych pochodzenia syntetycznego. Wynika to z faktu, że te leki, szczególnie do podawania doustnego, często przyczyniają się do rozwoju schorzeń przewodu pokarmowego i tak dalej. D. W związku z tym, że większość pacjentów z stawowych problemów wolą używać maści, które są oparte wyłącznie na naturalnych składnikach.


Najbardziej popularny lek do stosowania zewnętrznego jest „Nayatoks”. Instrukcje użytkowania, komentarze, wypowiedzi i analogów wspomnianych leków zostaną omówione trochę później.

Skład, opakowanie, opis i uwalnianiu

Preparat „Nayatoks” (maści) instrukcje użytkowania, który jest zawarty w opakowaniu, jest jednorodna masa biało-żółtego koloru o charakterystycznym zapachu olejku eukaliptusowego i kamfory. Aktywne składniki tego narzędzia są zwykła sucha jad kobry, olej eukaliptusowy, kamfora i salicylan metylu. Również maść leczniczego są elementy podporowe w postaci wazeliny i wosk pszczeli.

Lek wchodzi w objętość sprzedaż rur aluminiowych 20 g.

Farmakologia leku do użytku na zewnątrz

Czy jesteś świadomy tego, jak medycyna „Nayatoks” (krem)? Instrukcje użytkowania (Opinie konsumentów są przedstawione na końcu artykułu) informuje, że lek jest w stanie zapewnić lokalną irytujący i przeciwbólowe (np przeciwbólowe) efekt.

Aktywne składniki tego środka drażnić receptory wrażliwe, które znajdują się na skórze i powoduje powstawanie takich biologicznie czynnych składników, takich jak enzymy, kwasy organiczne lub inne histaminy.

Ten efekt zwiększa trofizmu leku (lub pracy) tkanek, a także rozszerza naczynia obwodowe.

Należy również zauważyć, że z funduszy ma silne działanie przeciwbólowe.

Wskazania do stosowania balsamów leczniczych

W jakich przypadkach, przepisać lek „Nayatoks” (krem)? Instrukcje stosowania (analogi są przedstawione poniżej), że aktywny lek jest bardzo skuteczny przejawia się w zespołach bólowych występujących w różnych chorób układu ruchowego:

 • bóle mięśni;
 • zapalenie różnej etiologii;
 • rwa kulszowa;
 • nerwoból;
 • korzonków nerwowych.

Należy również zauważyć, że te środki są często stosowane na uszkodzenia i urazy więzadłowego urządzenia (na przykład, stłuczeń, skręceń) oraz inne choroby tkanki mięśniowo-szkieletowego, któremu towarzyszy ból.

Przeciwwskazania do stosowania maści

Kiedy nie należy stosować leku „Nayatoks” (krem)? Instrukcje dotyczące stosowania stwierdza, że lek jest zabronione powołać pacjenta nadwrażliwość na substancje kremowych. Ponadto, nie jest zalecana do stosowania na skórę:

 • choroby skóry;
 • urazy w zamierzonego stosowania leku;
 • zakrzepowe zapalenie żył;
 • gruźlicę w postaci czynnej;
 • Hipertermia niewiadomego pochodzenia;
 • w wieku poniżej sześciu lat;
 • Ciężkie uszkodzenie wątroby i nerek;
 • zaburzenia krążenia mózgowego (udaru mózgu, przejściowe ataki niedokrwienia mózgu, wyrażone mózgu miażdżycy tętnic).

Trzeba też pamiętać, że lek „Nayatoks” stosować ostrożnie w dzieciństwie, czy astmą oskrzelową (w tym, jeśli rozwija się po spożyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ pomocą grup).

Maść „Nayatoks”: instrukcja, aplikacja

Opinie lekarzy poinformował, że lek powinien być stosowany tylko na zlecenia lekarza.

Maść wymagane stosuje się miejscowo w bolesnych obszarów. Częstotliwość stosowania leku jest raz dziennie. Ilość maści jest określana przez ogrom bolesnej okolicy. Zwykle, lek jest wytłaczany z rurki z szybkością 1-2 deser łyżki lub 5-10 g

Po zastosowaniu produktu na skórę wcierać go dokładnie. Kiedy ciężkie bóle maść stosować dwa razy dziennie. Czas trwania leczenia tego środka wynosi 10 dni (maksimum).

Jeżeli w tym czasie stan pacjenta nie ulega poprawie, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Aby zapobiec przedostawaniu kremy do oczu i inne błony śluzowe, po nałożeniu należy przemyć wodą i mydłem.

niepożądane

Jakie skutki uboczne mogą powodować „Nayatoks” (krem)? Instrukcje użytkowania stwierdza, że lek jest prawie nigdy nie staje się przyczyną działań niepożądanych.

Jedynie w rzadkich przypadkach jest to narzędzie przyczynia się do pojawienia się reakcji nadwrażliwości (w postaci wysypki, świąd i zaczerwienienie), które zwykle przechodzą na własną rękę.

interakcji

Ponieważ uważany lek poprawia naczyń skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej, poprawia wchłanianie innych leków zewnętrznych. Tak więc, jego połączenie z innymi lokalnymi oznacza skutkuje wyraźną poprawą ich działania.

Stosowanie dużych dawek „Nayatoks” łącznie z „metotreksat” lek zwiększa toksyczność tego ostatniego.

Trzeba też pamiętać, że połączenie tego środka z leków przeciwcukrzycowych może zmniejszyć ich skuteczność.

Nie zaleca się stosowania tego leku w połączeniu z lekami przeciwzakrzepowymi.

koszty analogi

Lek może być zastąpione „Nayatoks” (krem)? Instrukcje użytkowania nie odpowiedzieć na to pytanie.

Obecnie leki, które zawierają te same substancje czynne jak „Nayatoks” nie produkują. Znalezienie leku o podobnych właściwościach i efektu terapeutycznego, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli chodzi o cenę, należy rozważyć maść można kupić za 150-220 rubli.

opinie

Teraz już wiemy, że jest to narzędzie, takie jak „Nayatoks”. Instrukcje użytkowania, wskazania, przeciwwskazania oraz analogi tego leku zostały przedstawione powyżej.

Większość pacjentów reaguje ten lek tylko na pozytywne strony. Twierdzą oni, że po zastosowaniu maści na ból skóry odchodzi w ciągu pół godziny. Ponadto, lek ten ma znaczące działanie przeciwzapalne.

Co do istoty tego leku, pacjenci go nosić niski koszt i braku reakcji ubocznych.