388 Shares 9661 views

Metro "China Town": zanurzyć się w historii

Metro „China Town” – to chyba jeden z najbardziej interesujących stacji metra w Moskwie. Na południowym przedpokoju widać prawdziwy fragment piwnicy z białego kamienia, który należał niegdyś do starożytnej wieży, Chinatown, a wnętrze jest w tym samym miejscu, w którym dawno temu White City został zbudowany.

Ponadto, miłośników historii zainteresowany napis wykonany ręcznie Bogdana Hmelnitskogo. Można go znaleźć, jeśli pójdziesz w dół podziemnego przed Muzeum Politechnicznym.

"Kitaj-Gorod" metro. Informacje ogólne i historia

Znajduje się pomiędzy „Tagance” i „Kuznetsky Most”, „China Town” Metro jest ważnym węzłem wymiany Moskwa Metro. Stacja jest uważany za cross-platform. Oznacza to, że w tym momencie raz przecinają dwie gałęzie: Kaluga-Ryga i fioletowy Metro. Ponadto należy pamiętać, że jest to pierwszy punkt tego typu w Moskwie i został pierwotnie stworzony jako pilot.

Stacja metra „China Town” rozpoczęła swoją działalność w styczniu 1971 roku, stając się integralną częścią dwoma promieniami, Kaluga i Żdanow. Chociaż należy zauważyć, że początkowo wyokrętowanie pasażerów w tym samym pomieszczeniu, a lądowanie w innym. Zaledwie pięć lat później, tuż przed Nowym Rokiem, obie strony w pełni zasłużyć.

Historia nazwy miejsca jest bardzo interesująca. Przed 1990 r węzłem komunikacyjnym nazwano „Area Nogina”.

W momencie podjęcia decyzji o zmienianie nazw administracji miasta pracuje dla kilku opcji. W końcu korzystne „China Town” na cześć pobliskiej dzielnicy stolicy. Nazwa ta pojawiła się już miejsce w starożytnych zapisach XVI wieku. To nie ma nic wspólnego z Chin, a nie do ludzi z Chin. Językoznawcy uważają, że nazwa sięga Mongol lub języków tureckich. Jednak według innej wersji słowa „wieloryba” lub „wieloryba” może oznaczać budynek, wzniesiony na podstawie ogrodzenia.

"Kitaj-Gorod" metro. Jak to wygląda od wewnątrz?

Z jednej linii na drugą można uzyskać poprzez hali dworca. Ta stacja typ kolumna jest uważany za głęboko. Leży 29 m, i ma trzy sety. Stacje przeznaczone grupę architektów i projektantów pod kierunkiem Strelkova. Konstrukcja artystyczne zatrudniony A. Lapin, J. D. Rysin Bodniek.

Do tej pory stacja jest ozdobione niezwykłymi wytłaczanych profili aluminiowych, które znajdują się bezpośrednio pod kolumnami. Również na szarych ścianach marmur torowych odwiedzający mogą zobaczyć wkładanie metalu, przedstawiający sierp, młot i latarkę. słupy stalowe są ozdobione żółtego i szarego marmuru.

Na tej stacji, nie ma podstaw lobby, tak aby dostać się do powierzchni, można użyć tylko przejścia podziemne na Ilyinsky lub barbarzyński brama Solyansky impasu i obszaru słowiańskiego.

"Kitaj-Gorod" metro. Co można zobaczyć w okolicy?

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć z pewnością, że „China Town” – metrze, która może pochwalić się wyjątkową i bardzo dobrej lokalizacji w zabytkowym centrum miasta.

Najsłynniejsze zabytki kultury i architektury są uważane ściany, Kościół Trójcy i Gostiny Dvor. Miłośnicy muzeów zwykle podziwiać historyczne muzea i Politechniki. Tych, którzy chcą poznać bliżej stolicy, to zaleca się zajrzeć do Muzeum Historii Moskwy. Kolekcja unikalnych lalek na świecie, aby przyciągnąć uwagę zarówno dorosłych, jak i młodych użytkowników.

Ze względu na osobliwe położenie stacji, możliwe jest, aby pamiętać o bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury w swoim sąsiedztwie. W pobliżu jest kilka szkół i przedszkoli, zarówno publiczne jak i prywatne, wiele placówek medycznych, sklepach. Szczególnie popularne są hale wystawowe oraz biblioteka.

Na stacji, można spotkać wielu studentów, a nie jest to zaskakujące, jak to było na stacji „China Town”, a następnie tych, którzy są już studia lub właśnie zamierza wprowadzić państwa rosyjskiego University Humanitarna, LMGU i innych uczelni metropolitalnych.