216 Shares 6079 views

Różne oblicza Europy. Sześć miejsc do wypoczynku tanio za granicę

Jak wiecie, hotele europejskie mają znacznie zmniejszone ceny za swoje usługi. Według ostatnich doniesień, podwójny pokój w hotelach i zajazdach europejskich są obecnie wart 24% mniej niż przed rokiem. Oznacza to, że Europa i jej różnorodność – idealne rozwiązanie na pytanie, gdzie się zrelaksować tanio za granicę. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie się udać.


1. Ryga – stolica Łotwy, kulturalnych, edukacyjnych, finansowych i przemysłowych środku Bałtyku. Stare Miasto z uroczymi wąskimi uliczkami, mierzone tempo życia i wspaniały łotewski piwo na swój sposób piękne. Wiosną i jesienią targi odbywają się tu unikatowe, który przyciąga rzemieślników z całego kraju. Połowy października – podczas magii festiwal światła „Staro Ryga”.

2. Tallinn, Estonia. Miasto liczy 400 000 mieszkańców. Począwszy od 29 listopada, ludzie w mieście stał się jeszcze bardziej, i to dosłownie przepełnione turystami. Co ich przyciąga? Peerless Targi Bożonarodzeniowe, Trwająca do 7 stycznia. Ten urokliwy, zabytkowy obszar Europejska jest idealny dla miejsc , gdzie można odpocząć tanio za granicę. W tym roku, ceny zakwaterowania w hotelach tutaj spadły o 11%. Jedna noc w czterogwiazdkowym hotelu będzie kosztować około 67 euro dla dwóch osób.

3. Co ciekawe, wspaniałe Praga, Republika Czeska – miejsce, gdzie można naprawdę tanio odpocząć za granicą. Jest najstarszym miastem w Europie Środkowej, które jest przepełnione miejscami nieziemskiej urody, historycznych i kulturalnych atrakcji (Most Karola, Zamek Praski, Golden City, itd.). Szczególną przyjemność przyniesie wizyta koncerty w klubach jazzowych w Pradze, które odbywają się co noc.

4. Gdzie jechać na wakacje tanio na Węgrzech? W Budapeszcie. Niedawno tam powstał nowy sposób badania z kapitału – wielofunkcyjny autobus turystyczny, który nie może prowadzić tylko na ulicy, ale do transportu turystów na Dunaju. Brzeg rzeki słynie pięknem budynku węgierskiego parlamentu i Akademii Nauk. Memorial Park z 40 rzeźb z czasów socjalizmu nie pozostawi obojętnym odwiedzających.

5. Kraków, Polska. Mimo że nie jest stolicą, ale wielu uważa, że jest to najpiękniejsze miasto w kraju. Metropolis bogate w budynkach w stylu romantycznym, gotyku, renesansu i baroku. Turysta z pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ miasto jest pełne miejsc, gdzie można spędzić czas na każdy gust i kieszeń.

6. Stambuł. Niedrogie wakacje w Turcji – to nie fikcja, lecz rzeczywistość. To miasto jest przepełnione różnymi hoteli o różnych poziomach. I, co dziwne, centralnej dzielnicy (dzielnica Sultanahmet Laleli i prawie cała Stare Miasto) – najbardziej ekonomiczna. Wystarczająco przyzwoite mieszkania można znaleźć za 40-45 euro. Miejsca te są bogate w zabytki, kawiarnie, restauracje i hotele. Istanbul oferuje naprawdę tanio odpocząć za granicą turystów, którzy nadaje się jako schronisku. W dużym pomieszczeniu może być 6-8 łóżka, a cena każdego z nich wynosi około 300 rubli dziennie.

Ważne jest, aby pamiętać, że podczas planowania podróży turystów zapłacić pewien procent biura podróży. Dlatego też, w celu przejścia na koszt wakacji, to lepiej zarezerwować miejsca w hotelu na własną rękę za pośrednictwem Internetu. Całe szczęście, że teraz jest to dość proste.