233 Shares 9626 views

Rodzaje brzozy po rosyjsku: opis, zdjęcia

Dla Rosjan, nie rodzimy drzewo brzoza. Słowo pojawiło się w VII wieku, od czasownika „chronić”. Dla starożytnego słowiańskiego symbol płodności i opiekuna ludu miał bóstwo – opiekun, były one w formie brzozy. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, nazwa drzewa przyszedł do nas od czasów starożytnych. Czy wiesz, ile i jakie rodzaje brzozy rosną w Rosji? Dzisiaj dowiemy.

opis

Wiele gatunków drzew brzozy są drzewa, sięgając do wysokości od 30 do 45 metrów obwodu pnia rośnie do 150 cm, choć nie są duże i małe krzewów, w tym pełzanie prawie podnoszone nad ziemię. Wszyscy przedstawiciele rodziny brzozy jednopienny, dwupienne, rośliny zapylane przez wiatr.

System korzeniowy drzewa rodzaju mocny, może być zarówno powierzchnia skośnie pozostawiając głęboki (w zależności od warunków wzrostu). Blaknięcie macica sadzonkę zdarza się dość szybko, ale z boku z dużą ilością drobnych mochkovidnyh korzeni szybko się rozwija. We wczesnych latach brzoza rośnie bardzo powoli, ale w końcu zaczyna Prytkov dążyć w górę, zdobywając zwycięstwo nad roślinnością trawiastą.

Kora większości gatunków biały, żółty, różowy lub czerwono-brązowy kolor, chociaż istnieją odmiany o szarym, brązowym i czarnym nawet zewnętrznej części tułowia. Komórki są wypełniane bibułką korek łatwo zdzieralnej betuliny (gumowata biała substancja stała). Drzewa-stulatków często na dnie beczki, widać ciemną skórkę z dużą ilością głębokich pęknięć.

Pozostawia przedstawicieli rodziny alternatywnego brzozy zębate na krawędziach cała, kształt owalny, trójkątny, rombowy lub jaj, gładka monosimmetricheskie długo poziomu 7 centymetrów – 4.

Rodzaje brzozy w Rosji

Przeanalizowaliśmy ogólny opis członków tego rodzaju. Teraz chciałbym podkreślić niektóre z odmian bardziej szczegółowo. Czy wiesz, jak wiele gatunków brzozy istnieje w świecie? Biolodzy mają około 120 gatunków smukłe, belostvolnyh, jasnego drewna, podczas gdy w Rosji rośnie około 65 odmian, różniących się niektórych funkcji. Nie na darmo jest brzoza stała się symbolem naszego kraju.

Oprócz zwykłych blond drzew z długich kolczyków, nie okazuje się być jakby zupełnie inny kształt. Najczęstsze takie rodzaje brzozy w Rosji opadanie i puszysty, choć istnieje w naszym kraju, a drzewa z kory żółty, fioletowy, czereśnia, szary, brązowy i czarny. W tych unikalnych drzew jak tylko doświadczonych botaników stanie zidentyfikować rodzajową brzozy. Tak więc, na przykład, w lesie rośnie Far kory brzozowej z Kudłaty zamiast kory. Także tutaj nie ma drzew z ciemnymi fioletowymi zewnętrznej części tułowia. Ten typ nazywany jest żelazo brzoza bo z litego drewna, które jest drugim co do siły bokkautu (drzewo rosnące w tropikach).

Betula pendula

Jak już powiedzieliśmy, jest to symbol rosyjskiego brzozy. Gatunki i odmiany najczęstszych drzew w naszym kraju i będziemy rozważać w artykule. Trzeba rozpocząć z brzozy (brodawki). To drzewo może osiągnąć wysokość 30 metrów, o średnicy 60-80 centymetrów od pnia. Charakteryzuje ażurową Kroon, zwisają z pędów, śnieżnobiałe lub szaro-biały kora z różnych pęknięć, których kształt zależy od rodzaju kory brzozowej. W dolnej części cylindra, tworzenie grubej skórki. Brzoza z diamentowym kształcie złamania gwałtownie rosnąć, odpowiednio, z grubokoroy – powoli. Główną cechą tego gatunku – obecność niewielkich wzrostów, zwany brodawki na młodych gałęziach. jest uważana za najbardziej wartościową różnorodność Karelski brzoza.

Betula pubescens

Brzoza omszona oznacza prosty bagażnik z oddziałów otwartych ku górze, gładka kora biały lub szarawy kolor i zwisających młode pędy. Szczególnie cenione Burls brzoza.

Betula pubescens można znaleźć w niemal wszystkich obszarach, z wyjątkiem skrajnych północnych i południowych obszarach, gdzie występują gatunki krzewiastych z brzóz. Opis terytorium rosnących drzew: najczęstsze gatunki brzóz często rosną w tym samym parku, pomimo faktu, że właściwości środowiska ich różne; Korzystne dla brzozy suchej się na górze, a na puszyste – bagien; czasami w obszarach bagiennych. Te rodzaje drzew brzozy rosną dobrze w lasach liściastych i iglastych.

Mini-drzewa

Jakie rodzaje brzozy, oprócz wyżej wymienionych odmian na otwartych przestrzeniach naszego kraju? Ponadto Chingan wysokich drzew w górach rosyjski brzozy rosną krasnoluda. Niektóre gatunki znajdują się w górach Ałtaj i górzystych obszarach Azji Środkowej. Botanika ma około 12 gatunków karłowatych drzew rosnących na całym świecie. Tak więc, na przykład, można korzystać Ałtaj cordata brzoza na Pamiro Alta – Altaian i Turkiestan i Tien-Shan – Brzoza Sapozhnikova i Schrenk.

Karłowate drzewa w naszym kraju znajdują się na dalekiej północy, zwłaszcza w bezdrzewnej strefie krajobrazu północnej półkuli subarktycznym pasa z typowym mchem i porostami tundra roślinności górskiej wschodniej Syberii. Najczęstszym m.in. brzoza karłowata krasnoluda, chudy, Middendorf brzoza i Komarov.

Niektóre gatunki są tak małe, że są gorsze w wysokości, borowikami. W pewnych obszarach można znaleźć drzewa karzeł w wyglądzie bardziej przypominający krzewów: Brzoza Kuzmischeva, Gmelin, zahamowanie, kustranikovaya, ovalnolistnaya i na Dalekim Wschodzie. Lesotudrovyh rosną głównie w strefach, w bagnistych terenach w lesie.

Dahurian brzoza

Temnokorye gatunki drzew są szeroko rozpowszechnione na Dalekim Wschodzie, chociaż niektóre z nich można podziwiać w Syberii Wschodniej. Należą brzoza, Dahurian. Drzewa ażurowej korony wzrasta do 25 m wysokości. Główną różnicą od innych gatunków – oryginalna kora: młode brzozy ona różowawy odcień, stary – ciemny szary, czasem czarno-brązowy, pęknięty wzdłuż włókien. Kory brzozy może okresowo złuszczają i częściowo odpada, pozostała część, która wisi kępki tworzy efekt curl. Ciemnozielone liście brzozy dahurica (czarny) spadnie owalny stać żółto-brązowy odcień. Kwitnienie rozpoczyna się natychmiast po kwitnieniu liście. Okres wegetacyjny jest krótszy niż u innych gatunków.

brzozowy gaj

W górach wybrzeża Morza Czarnego na południu Tuapsie i Rion basenu znajdują się małe lasy brzozy Miedwiediewa. Dzięki dobrej oddziałów ukorzenienia, gatunek ten często rośnie na zboczach, ukorzenionych pędów utworzone nowe oddziały drzew.

Niezwykły widok na gaje brzozowe Radde utworzone z czerwono-różowy kory. Jedynym przedstawicielem w Rosji ostrych drzew – brzoza Maksimovic, który znajduje się tylko na południowej wyspie Kunaszyr (grzbiet Kurylskie).

kolekcja Moskwa

Główny Botanical Garden kapitału z całej kolekcji są przydzielane tylko dwóch odmian północnoamerykańskich temnokoryh drzew. Oni nie lubią nasze typy Chingan brzozy! Tylko obecność licznych kolczyków, typowych dla tej rośliny, wskazuje, że jest to siostra naszej Birch. Również tutaj istnieją drzewa z kory błyszczące złotym. Jest to jeden z gatunków północnoamerykańskich.

Teraz wiesz, jak wiele gatunków brzóz rosnących na całym świecie, i że Rosja stała się najbogatszą w gatunki brzozy skład kraju.