331 Shares 1458 views

Piasek wiśnia zdobył światowe uznanie

Sandy wiśni, pochodzi z północnych regionów Ameryki – odporna na suszę i zimno odporny krzew, który osiąga pół metra. Obszar jego siedliska – step z ostrym, suchym klimacie. Posiada dobrze puchaty czerwonawy łodygi. Pędy wyprostowane w pierwszym roku, ale z biegiem czasu, odrevesnev, zwracają wiśnia w rozprzestrzenianiu krzew. Liście są grube i skórzaste, o długości około 5 cm w okresie wegetacyjnym. – ciemnozielone, a jesienią stają odcienie pomarańczowo-czerwony. Kwiatostan, jak każdy wiśni, parasol, składający się z 2-3 pąków. Jajnik pojawiają się po 23 dniach. Owoce tarta na podniebieniu, w ostatniej fazie dojrzewania stają się fioletowo-czarny.


Wybór miejsca do sadzenia

Rosnące wiśnie produkowane w glebach próchnicznych bogatych oddychająca, ale możliwe jest, aby uprawiać rośliny, a na glebach piaszczystych. Wybierając miejsce w ogrodzie, korzystne jest to, gdzie nie ma przeciągów. Jeśli część ma kąt nachylenia, lepiej umieścić tuleję w górnej części, jak to możliwe w zagłębieniu vyprevayut. Dość popularne w krajobrazu piasku wiśni jest bardzo dekoracyjny wygląd i w grupach, a poszczególne nasadzenia, szczególnie w okresie kwitnienia. Użyj tego typu może być i wzmocnienie stokach.

Uprawa i pielęgnacja

Wdrożenie kompleksowych środków do pielęgnacji tego typu przyniesie wielkie żniwo. Przez cały okres uprawy jest wymagane przez chwast wiśnia całą roślinność, które mogą konkurować o składniki odżywcze i zużycia wody w glebie. Uprawa ziemi, rozdrabnianie, kopanie płytkim daje dodatkową siłę do zakładu, który będzie przydatny do niego w czasie owocowania. Wymagane obfitego podlewania Po kwitnieniu końce (50 litrów na 1 m kw.), I w czasie, gdy rozpoczyna się wylewanie owoce i obniżeniu przed przezimowania. Jeśli ustawisz długą upałów, konieczne jest dokonanie dodatkowego podlewania.

Nawozy i przycinanie

Piasek wiśni jest bardzo czuły na nawóz. Karmić rośliny powinny być często, ale regularnie. Pamiętaj, aby zrobić to po kwitnieniu, po raz kolejny – w upadku. Wiosna stosować suplementy mineralne, ale na zimę – Organic. Ten proces jest pożądane, aby połączyć się z wykonywania prac irygacyjnych. Sand Cherry, jak każda inna, wymaga przycinania, tworząc koronę. Z reguły jest on produkowany w wczesną wiosną przed sezonem wegetacyjnym. Zgodnie z wymogami sanitarno prowadzone przycinania. Powyższe działania mogą osiągnąć dekoracyjną i obfite plony. W tym ostatnim przypadku stosuje się grupę sadzenie różnych wiśni, więc musi on być zapylane przez innych odmian. Powielanie jest wykonywany przez wszystkich znanych metod. W tym celu, sadzonek i nasion oraz sadzonek i i szczepienia.

Międzynarodowe uznanie

Z owoców wiśni piaskowe są wykonane soki, dżemy, musy, kompoty. Różne części tej rośliny są używane w medycynie ludowej i kosmetologii. Ze względu na swoją elegancję, piasek wiśnia jest uznawany na świecie ogrodników.