601 Shares 8865 views

Ridge napowietrzacz: Instalacja i obsługa

Znany przysłowie mówi, że każdy mężczyzna powinien zbudować dom, wychować syna i zasadzić drzewo. Jeśli ostatnie dwa punkty do przeprowadzenia trochę łatwiejsze, a potem z budową domu, sprawy są bardziej skomplikowane. Głównym atrybutem każdego budynku, czy jest to dom, szopa lub biurowiec, to dach. Jest domem dla ochrony przed deszczem i od letnich upałów. Ale różnorodność materiałów dachowych sprawia, że właściciele uważają, że najlepszym rozwiązaniem. A kiedy wszystkie wątpliwości i wyrzucić materiał został wybrany przede wszystkim za mały: odpowiedni projekt.

Co jest prążkowane aerator?

Dużą rolę w wyborze pokrycia dachowego jest teraz gra na cenę i jakość. Najbardziej powszechnie stosuje się miękki dachu lub bitum. Jest odporny na zmiany temperatury, dobre na zatrzymując ciepło i ma przyjemny koszty.

Podczas jej układania paroizolacji jest używany, który jest, aby utrzymać ciepło wychodzi z wnętrza domu, i być zabezpieczone przed deszczem, śniegiem na zewnątrz w przypadku uszkodzenia zewnętrznej warstwy. Ale, jak każdy z tworzywa sztucznego, ma tendencję do gromadzenia się kondensatu.

Aby wilgoć gromadzenia nie grozi uszkodzeniem drewna używanego w konstrukcji dachu, konieczne jest użycie specjalnego tworzywa sztucznego lub metalowego urządzenia z wieloma otworami lub osadzony siatkę w celu usunięcia gorącego powietrza, który jest nazywany „grzbiet polowa”.

rodzaje aeratorów

W zależności od rodzaju pokrycia dachowego i dach mogą być stosowane różne rodzaje aeratorów:

  • Pojedyncze aerator jest umieszczony na całej powierzchni dachu jest skierowany, jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do odosobnionych i trudno dostępnych miejscach. Są one podzielone na grzbiet i rozbił.
  • Ciągłe napowietrzacz ma postać długości taśmy metalowej lub z tworzywa sztucznego, która jest rozprowadzana równomiernie na całej powierzchni zbocza.
  • Turbina aerator na rynku pojawiły się nie tak dawno temu, że ma kształt rury z wewnętrznym wentylatorem. Ten kaptur umożliwia znacznie bardziej efektywne, aby wyświetlić gorące powietrze na zewnątrz.

Dla dachów pokrytych tworzyw sztucznych, konstrukcje metalowe stosuje specjalną powłokę można łatwo korozji transportowe i spadek temperatury. aeratory metalowe są łatwe do zainstalowania w każdej części dachu.

Grzbiet Aerator miękkiego pokrycia dachowego jest wykonana z wysokiej jakości poliuretanu, dobrze przenoszenia ciepła do 90 ° C i schłodzeniu do temperatury -40 C. Takie przedmioty muszą być odporne na wstrząsy. Najczęściej są one umieszczone w obszarze dokowania górnych krawędziach łyżwy.

Czy mogę zainstalować aerator z rąk?

Aby zrozumieć, czy potrzebujesz aerator na dachu, czy też nie, należy skonsultować się ze specjalistą. Po tym wszystkim, to najlepiej zainstalować te urządzenia podczas montażu dachu. W tym czasie, łatwiej się pod uwagę właściwości materiału, głębokość warstwy ochronnej i ewentualnej dodatkowej izolacji.

Ale jeśli tak się stało, że dach jest już dostępny, ale dodatkowa praca jest nadal potrzebna, można spróbować zrobić to sam.

Najprostszym rozwiązaniem – w celu ustalenia grzbiet aerator na miękkim dachem z rękami. Warstwa kwadraty bitumiczne obejmujące łyżwy, trzeba będzie usunąć. Pod nią zestaw pas aeratora prążkowane plastiku lub metalu. Taki obszar z dużą ilością otworów i siatek podniesie pokrycia dachowego w promieniach połączeniowych. Wszystko gorące powietrze może swobodnie rosnąć i wychodzić przez otwory, co zapobiega tworzeniu się kondensatu.

Bardziej skomplikowane rzeczy z aeratorów punktowych. Do instalacji wymaga dokładnego obliczenia średnicy zagłębieniu podstawy aeratora. Jeśli jest ona wykonana zbyt duża, konieczne jest użycie dodatkowego uszczelniacza.

Po pierwsze, trzeba ołówkiem koło rozmiaru punktu bazowego aeratora. Korzystanie wyrzynarki lub innego narzędzia, aby wykonać otwór do wkładania i zamocować osłonę, za pomocą gwoździ, wkrętów lub kleju. W górnej części spódnicy jest stosowany do kleju asfaltowego i położył płytki, tak aby pozostawić żadnych otworów.

Ale warto pamiętać, że aeratory punktowe są instalowane na dachach płaskich lub o nachyleniu nie więcej niż 12 stopni.

Co się stanie, jeśli nie zainstalować aerator?

Ridge aerator – poprawny część na dachu, dachówki pokryte miękkim i więcej. Jeśli zastanawiasz się o możliwości takiego zakupu, warto zauważyć: to warto. Teraz oszczędzania niewielkiej ilości, w przyszłości będzie można spędzić wiele więcej wymiany całego dachu.

konsekwencje:

  • Zgniłe belki i stropy.
  • Nadmierna wilgoć w pomieszczeniach mieszkalnych.
  • Powielanie formy w izolacyjnych na ścianach budynku.
  • Obrzęk i pęknięcia pokrycia dachowego.

Jeśli nie wiesz jak to wygląda prążkowane aeratora na miękkim dachem, zdjęcia przedstawione w niniejszym materiale.

Ale warto pamiętać, że to urządzenie jest zainstalowane w parze ze światłami, które wspierają przepływ powietrza. System wentylacji, składający się z aeratora stropu i tworzy wspaniałą atmosferę w domu.