307 Shares 5147 views

Dlaczego liście zmieniają czarną gruszkę? Jak radzić sobie z tą chorobą?

Rosnące gruszka hodowca może napotkać różne problemy. Grusze potrzebują odpowiedniej opieki i pewne warunki pogodowe, ale czasami, nawet wszystkie zasady uprawy roślin, są one nadal dotknięte różnymi chorobami. Często pierwsze oznaki choroby są wyrażone w liści odkształcenia, odbarwienia, spadając. Za najbardziej prawdopodobne, a choroba często manifestuje się, jak analizować, w żadnym z nich poczerniałych liści gruszy.

zaraza ogniowa lub infekcja bakteryjna

Pierwszy powód – zakażenie bakteryjne. Jest to niebezpieczna choroba drzew owocowych, najsilniejszą ze wszystkich dotkniętych gruszki. Choroba zaczyna się wyłaniać się wiosną lub wczesnym latem. Początkowo młode liście pojawiają się czarne na krawędzi, końców później także oczerniać owoców. Zakażenie następuje poprzez surowych popękane, zakażonych ran podczas przycinania narzędzie. Jest to jeden z powodów, dlaczego liście zmieniają czarną gruszkę. W tym przypadku, chorobą zaczyna się raptownie, bakterie są porywane z drzewa naczyń SAP, powodując śmierci tkanki. Leczyć roślina w tym przypadku jest bardzo trudne, zwykle uciekają się do wycinanie i palenie. Można jednak spróbować uratować gruszkę, stosując się ściśle do zasad leczenia. Wydać obfite zraszanie liści i kwiatów z antybiotykami raz na pięć dni. Poza tym, we wszystkich późniejszych narzędzia oczyszczającego muszą być zdezynfekowane w roztworze kwasu borowego. Dzięki czemu można uniknąć rozprzestrzeniania się bakterii.

Strup. Pokonać i leczenia chorób

Drugim powodem, dlaczego liście zmieniają czarny z gruszek – strup. Ten rodzaj zakażenia grzybiczego. Strajki często grusza całkowicie – kwiaty, liście, owoce. Po klęsce liście więdną i zmieni kolor na czarny gruszki, a następnie opadają. Choroba jest niebezpieczna, ponieważ infekcja sąsiednich drzew jest bardzo szybki. Parch mogą być leczone antybiotykami, po ich instrukcji. Konieczne jest, aby obsłużyć nie tylko drzewa, ale teren wokół niego. Spadające liście zaleca się zebrać i spalić.

Wilgotność. Jak to wpływa?

Brak wilgoci może być również powodem, dlaczego liście zmieniają czarną gruszkę. zdrowia roślin jest bardzo uzależnione od warunków pogodowych, a zwłaszcza wilgoci. Jeśli powietrze jest zbyt suche, nawet obfite podlewanie drzewa nie zapobiega wysuszaniu i opadanie liści. Te odmiany gruszki, które są podatne do sucha i kurzu w celu zapobieżenia wypadnięciu liście i owoce muszą być rozpylany na specjalnej metody – kropelek.

Mszyce i galusowy roztoczy. Szkodniki, które niszczą liśćmi

Innym powodem, dlaczego liście zmieniają czarną gruszkę – mszyce i galusowy roztocza. Są pasożytami, które żywią się sokiem z liści rośliny, liście czernieją i zwijanie rur. Jeśli są one stosowane, można zobaczyć samicę mszyc lub roztoczy. Wszyscy pacjenci byli leczeni pomocą odpowiednich drzew herbicyd. Konieczne jest trawić cały ogród, a następnie zbadać uczta po wszystkich sąsiednich roślin gruszka, jak te szkodniki mogą przebywać w sąsiednim ogrodzie, a następnie wrócić do Ciebie.