374 Shares 1955 views

Zdrowa kobieta w ciąży

Prawidłowe odżywianie i czystość – gwarancja zdrowia kobiety ciężarnej


Ciąża w życiu przynosi istotnych zmian kobiecych. Ona kiedyś jednego, a teraz były dwa lub trzy. To się zmienia nie tylko wewnętrzny świat kobiety w ciąży, ale również ciało kobiety. będzie musiał pracować znacznie ciężej, aby przybrał inne życie.

higieny osobistej

Przez cały okres ciąży, kobieta powinna być zgodna nie tylko na ich zdrowie w większym stopniu, ale również do higieny osobistej. Ciało, włosy, paznokcie, zęby, genitalia muszą zawierać w absolutnej czystości. Ludzka skóra ma zdolność do oddychania, a jeśli jest brudna, naruszone naturalne procesy. I, co do zasady, naruszenia te mogą zaszkodzić nie tylko kobiety, ale także na płód.

Na powierzchni skóry na codzień poza końcowego wyniku aktywności gruczołów łojowych i potowych – potu i sebum. Jeśli kobieta w ciąży nie będą dbać o skórę, możliwe jest występowanie trądziku i zapachu, a także choroba krostkowa, które mogą powodować zwiększone OB, co nie jest pożądane.

Rano kobiety powinny zacząć od wdrożenia procedur higienicznych. Jeśli to możliwe, najlepiej jest wziąć prysznic, a jeśli istnieje taka, że wystarczy, by wytrzeć ciało ręcznikiem, nasączonym wodą w temperaturze pokojowej. Po wzięciu prysznica, jeśli nie uczulony, można nakładać na ciało krem odżywczy, który uniemożliwi pojawienie się rozstępów. Ważne jest, aby pamiętać, że biorąc gorącą kąpiel we wczesnych stadiach może spowodować poronienie.

Twarz i ręce, zwłaszcza paznokcie, należy dokładnie umyć mydłem antybakteryjnym. Paznokcie i paznokcie krótkie fryzury, jak rosną. Ścinanie może uszkodzić skóry, jednak po zakończeniu zabiegu, aby lepiej obsługiwać palców lub jodu nalewki z nagietka (dezynfekcja).

W celu uniknięcia niebezpiecznych podczas ciąży zakażeń, higieny intymnej należy zwrócić szczególną uwagę. Kilka razy dziennie, kobieta w pozycji powinni umyć sromu, a także, jeśli to możliwe, po każdej wizycie w toalecie. Jeśli nie są zgodne z tymi zasadami, będzie nieuchronnie wystąpić następujące choroby: coleitis, sromu, pieluszkowe i inne równie niebezpieczne. Ważne: zmiana bielizny codziennie, a czasem dwa razy dziennie.

Do wzrostu i prawidłowego rozwoju płodu niezbędnego fluoru i wapnia, co dziecko zabiera ciało matki. Dlatego wiele kobiet mocno zepsute zęby. Aby tak się nie stało, nie tylko do wizyty u lekarza, musimy również prawidłowo dbać o jamę ustną: dokładnie czyścić zęby pasty do zębów zawierającej fluor i wapń; po każdej przekąsce lub pełnego posiłku przepłukać usta dobrze. I, oczywiście, rano należy oczyścić nie tylko zęby, ale także język na niej gromadzi się najwięcej bakterii.

prawidłowe odżywianie

Jedzenie, które jest zużywane kobieta w ciąży musi być bogaty w składniki odżywcze, witaminy, błonnik, fosfor, wapń, białka i węglowodanów. Produkty muszą korzystać świeże i zdrowe, nie nadużywać wędzone lub solone. Sok w czasie ciąży – tylko świeże, i lepiej jest pić sok z żurawiny.

W pierwszym trymestrze, można jeść, co chce ciężarną kobietę, podstawowe wymagania dla żywności – bezpieczeństwo. W drugim trymestrze rozpoczyna intensywny wzrost i rozwój płodu, dlatego w ciąży, zgodnie z zaleceniem lekarza, konieczne jest dokonanie przeglądu i dostosować swoją dietę. Na rzecz dziecka i matki będą produkty zawierają wapń (mleko, ser, jogurt, ser) i białka. Kilka razy w ciągu dziesięciu dni od użycia: ryby, ponieważ jest bogata w fosfor, podrobów i gryki zawierają one żelazo, owoc – bogate w witaminy.

W trzecim trymestrze ciąży powinny ograniczyć spożycie soli i płynów, ponieważ w tym okresie istnieje możliwość wystąpienia stanu przedrzucawkowego. A kobieta w ciąży lepiej jest jeść więcej owoców i warzyw, a mniej smażone, solonego, wędzonego żywności. I najważniejsza zasada, która po prostu musi pamiętać każdy w ciąży – nie jeść przez dwa lub trzy, a oni lubią doradzać ludziom starszym.

Wszystkie z tych prostych zasad i zaleceń pomoże organizmowi szybko przystosować się do nowych warunków, a kobieta w ciąży będzie urodzić zdrowego dziecka.