805 Shares 6548 views

Horsefly ukąszenia – jak gorący żelaza

W czasie upałów letnich, wiele zauważyć, jak zamiast komary czy muszki latają wokół dużych rojów kolorowych dużych much. Te owady – bąki, zdolne do pokonywania dziesiątek kilometrów z dostatecznie dużą prędkością. Głośne brzęczenie i latają, są często bardzo bolesne ukąszenie. Tak więc jest to uczucie, że ciało sekundy zostały spalone coś gorącego i pikantnym. Szczyt najwyższej aktywności tych owadów występuje w czerwcu i lipcu.


Zasadniczo, bąki „polowanie” ich zdobycz w pobliżu wody lub w dużych otwartych polanach. W mieście są one rzadkie, ale ogromne kolonie latania w małej wiosce nad brzegiem jeziora, a także w słabo zaludnionych osiedli. Horsefly ugryzienia są dużo bardziej bolesne niż komara, tak, że ludzie, zwłaszcza małe dziecko, zawsze czuję. Na skórze natychmiast pojawia się mały pryszcz, że nie można od razu, ale na pewno bardzo swędzenie i pieczenie. Czasami Horsefly ukąszenia powodują kilka kropel krwi z rany.

Jak komary i komarów, te latające „przeszkoda” nie mają gruczoły jadowe dostępne dla pszczół i trzmieli, więc tylko uszkodzić skórę człowieka lub zwierzęcia.

Giez zgryz (zdjęcie, które mówi, że jest – dość duży owad) jest niebezpieczna tylko tym, że antykoagulant wprowadził tych owadów, zapobiega krzepnięciu krwi. W rezultacie, organizm reaguje natychmiast swędzenie i podrażnienie. Człowiek podświadomie zaczyna pocierać lub drapać to miejsce i mogą przenosić zanieczyszczenia lub infekcji. Efektem może być Festering, czasami rozwija się złe samopoczucie i gorączka.

Jednakże istnieje inny skutek, który można opuszczać giez ukąszenia – reakcja alergiczna. Dlatego też, nawet tych, którzy nie są świadomi obecności na taką chorobę, zaleca się, ze względów bezpieczeństwa, aby wziąć pigułkę dowolny lek przeciwhistaminowy, takiego suprastina.

Horsefly ukąszenia wydają się być odczuwalne, ale nie niebezpieczne. Jednak w celu uniknięcia pęcznienia lub swędzenie najlepiej mielenia miejsce suchy proszek sody, a następnie leczyć rany według dowolnego antyseptyczne, np zelenkoj.

roztwór alkoholowy rany wyschnie lekko, ale jeśli obrzęk nie wychodzi, można nasmarować ją nalewki z propolisu sprzedawanych w każdej drogerii. Czasami pomaga to zwykle lody lub kompres.

Lekarze zalecają, że bezpośrednio po ukąszeniu wymyć z mydłem i wodą, a następnie, aby płyny w bandażu nasączonego roztworem sody lub wódki. Wskazane jest, aby zmienić gazę co piętnaście minut.

Jednak walka nie jest z konsekwencjami, które pozostawiają giez ukąszenia i ich przyczyn, o wiele łatwiejsze. Dlatego Camping nad jeziorem lub w lesie, nie należy zapominać o istnieniu niebezpieczeństwa latających owadów, tylko czekają, aby zaatakować. Doskonała pomaga komin pożaru, jak również krem, który może krótko odstraszyć muchy i komary.

Te brzydkie pasożyty mają doskonały wzrok, tak często latać na kolorowych i ciemnych ubraniach, często całkowicie ignorując jasnych kolorach. Dlatego, idąc na charakter, bardziej prawidłowo umieścić na ubrania biały lub beżowy kolor z długimi rękawami, staraj się nie chodzić w pobliżu wody w słońcu i przeczekać upał w zacienionym miejscu, ponieważ aktywność much wzrostów jasnym świetle.