707 Shares 5621 views

Nokia Lumia 630 Dual SIM: cechy, ceny, opinie

Nokia, które znaliśmy jako firma, która po raz pierwszy pojawiła się telefonów komórkowych, jest już oficjalnie oddziałem firmy Microsoft. Nokia Lumia 630 Dual SIM czarny (telefon) jest pierwszym z jej rozwoju po uznano tę transakcję, ale jest oczywiste, że urządzenie został w rozwoju przez jakiś czas przed nadejściem nowego właściciela. Niemniej, jest oczywiste, że nowy telefon jest bardzo różni się od tego pierwszego, tak, oczywiście, jego wygląd – jest to początek czegoś nowego.


Przegląd wp smartfon Lumia Nokia 630, 630 Dual SIM

Ten telefon to pierwszy smartfon do aktualizacji WP-nośnych wydany w ubiegłym roku do WP 8.1. W rzeczywistości, w tym samym czasie wprowadzono trzy nowe smartphone to zaktualizowane platformy w 2014 roku Nokia – Nokia Lumia 630, 630 Dual SIM 635. Dyskusja (z naciskiem na model „dvuhsimochny”), ich zalety i wady i będzie główną treść opinii.

Producent poinformował, że wspomniana zmiana OS będzie dostępna dla całej serii Lumia smartfony z Windows 8 th.

Ogólne dla Nokia Lumia 630 i Nokia Lumia 630 Dual SIM funkcje obejmują:

  • 4,5-calowy FWVGA (480×854 pikseli) ClearBlack LCD Szkło Gorilla 3 i gęstość pikseli 221ppi;
  • CPU taktowany zegarem 1.2 GHz Snapdragon typu 400 z czterema rdzeniami;
  • 512 MB RAM;
  • 8 PL CD;
  • Aparat 5 MP o automatycznej regulacji ostrości tyłu;
  • nie przed przednią kamerę,
  • bateria 1830mAh.
  • Karta MicroSD z możliwością rozbudowy do 128 GB są również obsługiwane.

Modele 635 i 630 są dostarczane z WhatsApp, WeChat, Nokia Camera tu Maps i Nokia Nokia Music Store preinstalowanym darmo. Mają też funkcję małej mocy czujnika SensorCore, do „następnej generacji ćwiczeń i poszukiwań aplikacji”, takich jak Bing Health and Fitness.

Wygląd i dotyk użytkownika

Nokia, wydaje się całkiem w stanie wymyślić dziesiątki wariacji na ten sam temat: kolorowe ciała poliwęglan, czarny przedni panel, wszystkie przyciski na jednej stronie i prostych liniach, ale różnych kształtów i krzywych. Dane zewnętrzne Nokia Lumia 630 Dual SIM nie są wyjątkiem, choć tym razem jest bardziej płaski kształt i blok niż zwykle. Jest to czysty prostokąt o bokach, które zwężają się do tyłu, co sprawia, że dość łatwo trzymać go w dłoni. Pokrywa tylna wystaje nieznacznie.

Smartfon Nokia Lumia 630 czarny Dual SIM z 2 kart SIM pokazanych na zdjęciu poniżej. Na przedniej powierzchni obudowy jest pusty, z wyjątkiem Nokia logo na górze, nawigacja zapewniają przyciski na ekranie. Włącznik zasilania i regulacja głośności znajduje się na prawej krawędzi, ale żaden przycisk aktywacji kamera kontroluje również przycisk na ekranie. Lewy brzeg jest całkowicie pusty, a górna i dolna jest tylko gniazdo słuchawek i porty micro-USB. Tylna strona jest prawie całkowicie pusty, jest tylko obiektyw aparatu, a dynamika okrągłe dziury, oprócz małej Nokia logo w centrum.

Kilka słów na temat opakowań i urządzeń dodatkowych

Telefony Nokia Lumia 630 Dual SIM, ceny, opinie, których cechy są przedmiotem naszej uwagi, są dostępne w handlu w oryginale (co jest całkiem naturalne) pakiet. Jak na polach, które są zapakowane w telefonie, należy zauważyć, że Nokia (dotyczy to wszystkich urządzeń do Microsoft) przeniósł się na płaskiej biały design zamiast bloku niebieskich prostokątów, które widzieliśmy z każdym Lumia, wyprodukowanych do tej pory. Ponadto, model 630 nie jest dostarczany z zestawem słuchawkowym lub kabla USB. Ładowarka ma stałe kabel z wtyczką Micro-USB, i naprawdę musimy się zastanawiać, ile pieniędzy firma będzie zaoszczędzić, nie wyposażając Standardowa ładowarka wymienny kabel USB.

Nokia Lumia 630 Dual SIM – Opis

Charakterystyka tego modelu są określane głównie dostatecznie wydajny procesor, który działa jako pewien Qualcomm Snapdragon 400 z wbudowanym graficznym Adreno-305. Jednakże, istnieje tylko pamięć 512 MB, co jest znaczącym krokiem w tył w stosunku do modelu 525 GB tańszą 1.

Skąd innych producentów ostatnim czasie Nokia zastosowała specjalny procesor do wejścia czujnika, który pozwala, aby wyłączyć zasilanie i przedłużyć żywotność baterii. SensorCore, jak to nazywa, jest związany z Bing Health and Fitness-aplikacji, które mogą działać jako krokomierz i aktywności trackera. Jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywiste cechy Nokia Lumia 630 Dual SIM, obecność tej opcji będzie model 630 dużą przewagę, ponieważ wyraźnie brakuje nowoczesnych czujników. Urządzenie klasy programowo wyższej, takich jak następujący model 930, użyje ona znacznie bardziej wydajne.

I że 630-th model z pamięci i ekranu?

Można dostać w sumie 8 GB pamięci ROM, która jest częściowo kompensowany przez wsparcie dla kart microSD do 128 GB (przynajmniej tak twierdzi producent). Rozmiar wyświetlacza 4,5 cala przekątnej, ale ma skromny rozdzielczości 480×854 pikseli. Jest to zdecydowanie najniższa gęstość pikseli widzieliśmy w długim czasie. Można powiedzieć o Nokia Lumia 630 Dual SIM, której dane techniczne nie są idealne ekran że rynek spodziewał się z jego wyglądem bardziej. Nie wrażeniem również kolor dokładność, a także małe kąty widzenia. Interfejs użytkownika nie działa drażniąco na ziarno, ale tekst w aplikacji i witryn internetowych przypominają nam o tym, co zwykło się za wysoką jakość dziesięć lat temu.

Ekran jest nieco bardziej proporcjonalnie niż było Lumia 525, a jego rozdzielczość to bardzo nieznacznie większy niż 16: 9, który jest bardzo dobry, ponieważ niewiele pionowa przestrzeń jest stracone dla przycisków na ekranie (które są prawie stale widoczny).

Wi-Fi i Bluetooth wsparcie do tej pory i nie ma też GPS. Jeden czujnik, jak się wydaje, akcelerometr – nawet nie czujnik światła , aby pomóc automatycznie dostosowuje jasność ekranu. To wszystkie podstawowe Nokia Lumia 630 Specyfikacje Dual SIM. Model ten posiada kilka niesymetrycznego listę funkcji – jest lepszy w pewnych aspektach innych telefonów w swoim przedziale cenowym.

oprogramowanie

Największą atrakcją jest oczywiście dość znaczące uaktualnienie do systemu operacyjnego firmy Microsoft, z wielu usprawnień, dużych i małych. Na przykład nowa wersja inteligentnego asystenta głosowego. „Wariacje” praca dla wszystkich celów praktycznych, ale nie jest to taka cecha, aby ją podświetlić oddzielnie.

Inne uczynić widoczną zmianą w oprogramowaniu Specyfikacja Nokia Lumia 630 Dual SIM – jest dodanie wreszcie obszar powiadomień, które Microsoft o nazwie Centrum akcji. Podobnie jak w IOS i Android, będziesz w stanie osiągnąć w dół z samej górze nakładki ekranu, który wyświetla powiadomienie, że nie miałeś sprawę. Podczas ciągnięcia w dół cień Centrum akcji, będzie można zobaczyć rozszerzoną informację o zgłoszeniu jako „ikony”, takich jak poziom naładowania baterii w procentach. Istnieją również cztery wygodny skrót: Wi-Fi, Bluetooth, kamera i jasność, i można je zmienić na inne opcje, ale nie więcej niż cztery.

ręczna regulacja jasności, jak model 630 nie reguluje ją automatycznie, a skrót kamera nieco kompensuje brak odpowiednich przycisków fizycznych. Oczywiście, chciałbym mieć więcej skrótów, ale można to zrobić tylko za pośrednictwem internetowych ustawieniach systemu operacyjnego aplikacji.

Co daje jej 630 th "dvuhsimochny"?

Nokia Lumia 630 Podwójny telefon komórkowy, którego charakterystyka Rozważamy, yavlyas pierwszy Dual-SIM-windose tła, posiada kilka unikalnych akcentów w tym zakresie. Na początek, istnieją dwa różne typy aplikacji – telefon i „mesedzhevye”, co jest bardzo dziwne i mylące okoliczność, potencjalnie komplikuje urządzenie masteringu. Ikony dla każdej karty SIM jest tylko nieznacznie różni się kolorem (i pierwszy zestaw jest przezroczysta, jeśli korzystasz z nowej opcji obrazów tła). Będziesz mieć do czynienia z odrębnym arkuszu historii i skrzynki, choć lista kontaktów została podzielona, a można wysłać wiadomość lub zadzwonić do innej karty SIM, a nawet z jego innych zastosowań. To może pomóc zachować swoją pracę i komunikację osobistą osobno, ale nie wszyscy lubią tego podejścia.

Niektóre nowe aplikacje wp-smartfonów

Telefon Nokia Lumia 630 Dual SIM, których cechy rozważamy, ma kilka nowych aplikacji i ustawień. Tak, opcja oszczędzania baterii robi dokładnie to, co odzwierciedla jego nazwa, i pozwala sprawdzić, które aplikacje doprowadziły do największego zużycia baterii. Dane Sense umożliwia użytkownikom definiować limity wykorzystania danych i Wi-Fi Sense jest unikalnym narzędziem, które umożliwia automatyczne zalogowanie hasłem punktami dostępowymi Wi-Fi, że twoi przyjaciele stosowanych w przeszłości. Innym narzędziem o nazwie Storage Sense, pozwala zarządzać aplikacjami, czyszczenie „Cache” i dystrybucję danych użytkownika między pamięcią wewnętrzną a kartą microSD. Dostępne ustawienia klawiatury umożliwia teraz przeciągnąć palcem między literami, pracujących w tzw. Swype stylu. Skype i onedrive głębiej zintegrowane, a Internet Explorer otrzymał szereg usprawnień wewnętrznych.

Jest on zachowany w 630-tego modelu wspólnych problemów wp-smartfonie?

Chociaż wiele wspólnych problemów zostały wyeliminowane, Okna telefony nadal charakteryzuje się własnymi unikalnych wyzwań. Przyciski na ekranie mogą być widoczne nawet podczas odtwarzania wideo na pełnym ekranie, przycisk „Wstecz”, zachowuje się nielogicznie, a Zlecenia nadal nie działa tak skutecznie jak Google Play lub App Store IOS.

Model 630 jest wyposażony w szereg dodatkowych funkcji, znanych jako Lumia Cyan, który zawiera zestaw zaawansowanych tle aplikacji. Ponadto, istnieją inne cechy Nokia: Oto mapy, tutaj Napęd + i Nokia Nokia Music Store. Zaskakująco, bardzo, bardzo przydatna opcja ekran rzut oka, które w innych modelach Lumia pozwala zobaczyć powiadomienia, gdy ekran jest wyłączony, został usunięty.

Lumia 630 jest wyposażony w wiele aplikacji firm trzecich również: BoxTV, Evernote, Facebook, Flipkart książki, Gameloft Gamehub, linia, PayTM i Zomato.

kamera

Nokia zawsze wyposażyć swoje telefony do różnych zastosowań, kamery i tym razem mamy kinografika, Creative Studio i Glam Me dla różnych efektów, począwszy od animacji. Funkcje aplikacji Nokia Camera to regulacja szybkości migawki i ręcznego ustawiania ostrości i masz szybki dostęp do ustawień ISO i balansu bieli.

Informacje zwrotne od użytkowników wskazują, że są bardzo zadowoleni ze zdjęć zrobionych z smartphone w ciągu dnia. Szczegółowość i czystość były tak dobre, że zostali zmuszeni do myślenia, że zdjęcia sprawiają, że telefon kosztował dwa razy tyle. Obrazy w małych pomieszczeniach są gorsze nawet w dobrze oświetlonym biurze. Zdjęcia zrobione w nocy będzie pełne hałasu i nie wyświetla wszystkie szczegóły.

produktywność

Zgodnie z oczekiwaniami, Nokia i Microsoft ciekawy decyzje w stosunku do konfiguracji Lumia 630 miał wielki wpływ na wydajność urządzenia. Największym problemem, który mówią, opinii użytkowników, ze względu na fakt, że niektóre programy, takie jak GFXbench, po prostu nie może być zainstalowany z powodu małej pamięci RAM. Musimy rozwiązać ten problem za pomocą innych aplikacji. Producent może zdecydowały, że 512 MB jest wystarczające dla WP8.1, ale znowu, zastanawiamy się, jak to będzie droższe, jeśli byłoby to 1 GB.

Interfejs telefonu jest postrzegana na tyle dobrze, ale przeglądanie stron internetowych jest nadal nieco czasochłonne, a widok nie jest nawet HD wideo często jest niepewny. Dlatego też nie ma pewności, że model 630 będzie utrzymać się na rynku dłużej niż rok lub dwa.

Niskiej jakości ekran był bardzo oczywiste podczas oglądania filmu. To nie jest aż tak źle, ale przy użyciu co najmniej 720×1280 jest zauważalna różnica.

wniosek

Będziesz zadowolony z większości ulepszeń, które będą widzieć w WP 8.1, ale producenci mają jeszcze wiele do zrobienia. Mamy nadzieję, że drobne problemy, które zawsze pojawiają się przyciski na ekranie zostaną wyeliminowane w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak chciałbym poczynić kilka zastrzeżeń.

Opinie użytkowników powiedzieć, że ten telefon – niezawodny wół roboczy z dobrej jakości budowy i fenomenalnym pojemności baterii, oraz, oczywiście, zapewniając marki i sprzedawcy i usługa sieciowa Nokia jest duży plus. Wielu powie, że smartfon jest również bardzo stylowy, a niektórzy ludzie reagują bardzo dobrze na jej niepowtarzalny wygląd. Wszystko to sprowadza się w Lumia 630 jest dość rzadkie połączenie – jeśli lubisz telefony WP-mądry i powinny być Dual-SIM urządzenie o dużym ekranie, będziesz z niego zadowolony. Jeśli jesteś fanem filmów akcji, aktywny wideo lub chcą uzyskać smartphone na wiele lat, należy poważnie zastanowić się, jak wydać trochę więcej pieniędzy dla lepszego urządzenia.

Więc tutaj są prawie wszystkie z Nokia Lumia 630 Dual SIM. Cechy / ceny dotyczą smartfona tak, że prawdopodobnie miał do smaku znaczny kontyngent potencjalnych użytkowników. Typowym jego cena wynosi teraz 7000 rubli (zwykle dają niewielką zniżkę). Niektórzy kupujący są przyciągane do niego tym razem. Oczywiście, później przedstawiciele linii WP-Lumia smartfony, takie jak 640-tego modelu (następca 630 TH i 635 Th) i są wyposażone w przednią kamerę i lampę błyskową, ale są 1,5 razy droższe. Tak że powyższy model – przykładem dobrym stosunkiem cena / jakość.