159 Shares 6683 views

nić nylonowa stoją ryby, ale nie słońce i ciepło

Co, zastanawiam się, poławiane nasze odległe i nie tak odległych przodków, dopóki nie wynaleziono jeszcze nici nylonowej? Listów, zdjęć i kronik wynika, że na różne sposoby. Nie trzeba dodawać, przede wszystkim stosuje się materiał związany z rdzeniem zwierząt, włókien roślinnych. Złowionych na żyłce, skręconego końskiego (o czym świadczy zapis z XVII wieku). Dość długi czas z konkurencją były nici lnu i jedwabiu. Pierwszy zsyntetyzowany w 1930 nylonu ukradł show, ale nie na długo. Już pod koniec lat 50-tych nylonu zawsze obalił go z piedestału rybackiej.

nić nylonową składa się z granulek polimerowych, które topi się w specjalnym piecu do stanu lepką masę. Ostatnio zmuszony przez filtry wymiarowych i wjechał przędzy podczas chłodzenia. Produkt jest następnie nawijane na szpulki, przemysłowego zdolnego pomieścić wiele kilometrów przędzy rdzenia. Skład pastylek i różnych dodatków w stopie – główną tajemnicą producenta. Dokładne wymiarowanie średnicy przędzy przewidziane przez producenta komputerów.

Ale nić Żyłka wędkarska nie jest tak łatwe do wykonania, ponieważ wydaje się, ze względu na swoje właściwości nie mogą być uniwersalne dla różnych rodzajów połowów. Jeśli produkcja żyłki skupić się na swojej sile, jest to najlepiej dopasowana do prętów odśrodkowych i smycze. Ale jego sztywność i „Pamięć” (silny szczep resztkowa) sprawiają silny żyłka nie nadają się do przędzenia. Byłoby źle, aby przejść z cewki i stałe zwinąć w spiralę. Ponadto jego wytrzymałość jest znacząco zmniejszona przez węzły, które prowadzi do pęknięcia.

Jeśli linia jest zbyt miękki, każda smycz wykonana z nim zamieni się w koszmar dla rybaka: myli wszystko, co jest możliwe. Po długich i zaczepiając problemy odlewniczych. Ale nie wtedy, gdy połowów pod lodem, czy dno jest płytkie, to lepiej znaleźć wędkę.

Tracąc nadziei, że nylonowa nić staje się uniwersalny, producenci skupili się na specjalizacji. żyłka do połowu zima posiadać dobrą rozciąganie podłużne i nie boi niskich temperaturach. Ale dla pływaka lub dolnych wędki w obliczeniach zrobili dalekie rzuty „tonie”. Z sytuacją, w przypadku przędzenia: idealnie gładka i stała powierzchnia pomaga żyłki dobrze ślizgać pierścienie.

Niestety, nić nylonowa do wędkowania jest wykonany z żywicy, która, podobnie jak wiele produktów chemicznych, które nie są wieczne. Rusztowanie polimer bolesne wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe (i ogólnie słońca), wysokie temperatury i wody. Wreszcie, choć powoli, ale pochłania, które nie mogą jednak wpłynąć na jego właściwości. Jeżeli żyłka nylonowa nie jest chroniony, schnie, pęknięcia i ostatecznie zrywa łatwo zgniłe nici. Ponieważ nitki włókna nawija się na szpulę, po czym usyhaya ona przeławiane dolnych cewek do góry, niszczy ich motoviltse lub bębna. Wszystkie podejmowane przez producentów, aby pozbyć się tych wad, żarnika polimerowej aż niepowodzeniem.

Aby zachować długą żyłki nylonowej, to lepiej, aby przewinąć go na osobnej motoviltse, ale pre-pocierać glicerynę, zawinięte w folię polietylenową lub tłustego papieru i przechowywać w wilgotnym i chłodnym, ciemnym miejscu.