764 Shares 4004 views

Dlaczego warto korzystać z liści borówki brusznicy

Zebranych żurawina liście powinny być wczesną wiosną przed kwitnie lub jesienią, po zakończeniu zbierania jagód. Konieczne jest, aby zbierać duże liście, młode nie nadają się jako surowiec do celów leczniczych z powodu brązowienia i utraty właściwości leczniczych. Suszy je bez dostępu do opalania. Należy uważać, że strefa suszenia jest dobrze wentylowana, a liście są dokładnie mieszane.


liści borówki brusznicy są stosowane w leczeniu skazy moczanowej, ponieważ substancje zawarte w żurawiny rozpuszczania kamieni kwasu moczowego i przyczynia się do ich usunięcia z stawów. Pozytywny wpływ mają podczas leczenia reumatyzmu, kręgosłupa i stawów. Buliony zmniejszyć stan zapalny, demineralizacji i przywrócić metabolizm wody soli w organizmie. W celu osiągnięcia pozytywnych wyników, wystarczy wziąć rosołu ½ szklanki rano i wieczorem przez dwa tygodnie.

Wywary i napary z żurawiny stosowany w okresie ciąży i obrzęku w okresie poporodowym w zapaleniu pęcherza moczowego. Napary z liści pomaga obniżyć ciśnienie krwi podczas ciąży, doprowadzić do normalnego funkcjonowania jelit, aby utrzymać poziom cukru we krwi w granicach normy u kobiet będących w ciekawym miejscu.

brusznicy liście są ważnym elementem w przygotowaniu leków przeciw otyłości. właściwości moczopędne i choleretic zdolność do normalizacji metabolizmu, toksyny oczyszczone jelita, tłuszcze i toksyny, zmniejszenie stężenia cukru we krwi i ciało vitaminize prowadzić do utraty nadwagi i poprawy zdrowia.

Chorób płuc, takich jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli i oskrzeli znacznie ułatwić pacjentowi aerozole inhalacyjne brusznicy liść.

W antyseptyczne właściwości liści mieć pozytywny wpływ na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie jelita grubego. Ściągającą efekt wywaru eliminuje objawy biegunki, poprawia apetyt. W tym celu przygotowania bulionu absorpcję ½ kubek dwa razy dziennie, lub częściej mniejsze łykami w ciągu dnia.

Użyj liści borówki brusznicy w płukania gardła, jamy ustnej i dziąseł z, przyzębia oraz w zapaleniu migdałków. Mają dobry wpływ wywaru nawadniania i stosowania na dziąsła. W leczeniu ostrych przypadkach jest konieczne, aby przeprowadzić procedurę co trzy godziny, a podczas zaostrzenia przewlekłego procesu do trzech razy dziennie.

W swojej części liści borówki brusznicy zawierają lotny, kwas ursolowy i flawonoidy. Ze względu fitoncydy posiadają właściwości bakteriobójcze, mogą hamować gronkowcowe flory. Flawonoidy wzmacniają ściany naczyń włosowatych i poprawia odporność. kwas ursolowy wzmacnia działanie antybiotyków w ciele ludzkim. Kompozycja zawiera liści taninę, witaminy C, B2 i kwas karboksylowy.

Aby poradzić sobie z różnymi chorobami liści borówki brusznicy pomoże. Jak zaparzyć produkt jest wykorzystanie wszystkich jego właściwości lecznicze? Gdy choroba stawów należy podjąć 1ch.l. liści borówki brusznicy wypełnienie pół kubka wrzącej wody do termosu i wlewów w ciągu 60 minut. Odcedzić i pić ½ szklanki 4 razy dziennie przed posiłkami.

Pozostawia żurawiny pęcherza nie wylać wrzącej wody i zimnej wody są stosowane. Aby to zrobić, należy 5 g rośliny, szklanka wody dodano nalegają 10 godzin. Wlew gotowy picia 100 ml pożywienia do 4 razy dziennie.

Do usuwania piasku z nerek może przygotować wywar z drugiej strony. Do 100 g liści dodanie 2,5 litra wrzącej wody, aby wytrzymać cieczy w ciągu 2 godzin, a następnie osuszyć go i wlać 250 g wódki. Dusić ogrzewając powstały roztwór w ciągu 15 minut, nie dopuszczając do wrzenia. Weź napój leczniczy na sześć miesięcy przed posiłkiem, 100 ml trzy razy dziennie.

Cranberry herbata liściasta daje siłę i eliminuje zmęczenie, tonizuje organizm, ma działanie tonik. Dzieci są zachęcane do picia herbaty z żurawiny moczenia nocnego. Liście borówki brusznicy mają działanie moczopędne i właściwości antyseptyczne, stosowany w leczeniu gruczołu krokowego i rzeżączki u mężczyzn z odmiedniczkowe zapalenie nerek. Zawierają one mniej tanin niż inne zioła moczopędne, tak często używane jako część mieszanek ziołowych, aby wzmocnić efekt.