238 Shares 2531 views

Ballmer Steve: historia życia i biografia

Steven Ballmer (Steven Ballmer) – człowiek prowadzący firmę przez 14 lat, Microsoft (2000-2014). To zdumiewające, że nie należał do jednego z założycieli i nie stanął na początku pochodzenia. Na pewno wielu ludzi będzie miało pytania: "Jak to zrobił?" I "Jaki to człowiek?" W tym artykule zaprezentujesz historię Steve'a Ballmera. Zacznijmy więc.

Krewni

Dziadek Steve'a ze strony matki spędził całe życie na Białorusi. Wraz z wybuchem I wojny światowej rodzina żydowska, wraz z innymi uchodźcami, zmuszona była wędrować po Rosji. Potem rozeszli się: niektórzy krewni osiedlili się w Pińsku, zbudowali tam piekarnię, a inni wyemigrowali do USA.

Ballmer Steve urodził się w Detroit w 1956 roku. Matka chłopca była lokalną rezydentką, a jego ojciec Fryderyk wyemigrował ze Szwajcarii i pracował jako kierownik Ford Motor. Wytrwałość i wola ojca miały silny wpływ na charakter Steve'a. Był przykładem dla chłopca we wszystkim.

Nauka

Po ukończeniu szkoły w 1973 roku Steve Ballmer zdał sobie sprawę, że będzie mógł odbierać zawód ojca tylko na Harvardzie. Podczas studiów młody człowiek zaangażował się nie tylko w różne kursy i studiował literaturę. Aktywnie uczestniczył w życiu studenta: kierował zespołem piłkarskim, publikował w parytych publikacjach lokalnych itp. Ciężka praca przynosiła mu szacunek i autorytet, stopniowo stając się jednym z najlepszych studentów. Oto jego oddanie – stopień licencjata (ekonomia i matematyka) oraz dyplom z wyróżnieniem.

Ale ważniejsze było inne zdarzenie, które nastąpiło w ścianach szkoły. Bill Gates i Steve Ballmer spotkali się na Harvardzie. Miało to znaczący wpływ na życie młodego człowieka i z góry ustaloną karierę.

Pierwsza praca

Po ukończeniu studiów w 1977 roku Ballmer Steve dostał pracę w firmie Procter & Gamble. Przez dwa lata pełnił funkcję zastępcy kierownika ds. Sprzedaży i produkcji. Ballmer oddał się biznesowi całym sercem, ale pracownicy firmy nie mieli takiej gorliwości. Więc Stephen postanowił opuścić firmę.

Stanford Business School

W 1979 roku młody człowiek wstąpił do Stanford Business School. Przed rozpoczęciem lekcji Ballmer aktywnie nawiązał kontakt z Billem Gatesem. W tym czasie Microsoft był już dość konkurencyjny, ale Steven nawet nie myślał, aby tam pracować. Jego decyzja o studiach była ciężka i dobrze przemyślana. I poszedł do szkoły biznesowej.

Szukaj pracy

Po zakończeniu pierwszego roku Balmer Steve zaczął poszukiwać pracy na lato. Przede wszystkim zwrócił się do firmy "Ford", gdzie zaoferował własne doświadczenie w sferze tworzenia projektów inwestycyjnych. Ale w latach 80-tych amerykański przemysł motoryzacyjny był w kryzysie, a praca w tej dziedzinie nie przyniosła żadnych perspektyw. W tym momencie w życiu Stephen pojawił się Bill Gates, który pilnie potrzebował kierownika. Młody człowiek podjął radykalną decyzję: opuścił szkołę biznesu i poszedł najpierw na sferę technologii informacyjnych.

Steve Ballmer w firmie Microsoft

Jego praca dla firmy rozpoczęła się w czerwcu 1980 roku. W kadrze było tylko 23 pracowników. Gates zaoferował mu 50 tysięcy dolarów rocznie plus akcje spółki. Nawiasem mówiąc, w chwili obecnej 80% środków własnych Steve'a jest przechowywanych w pakietach Microsoftu.

Po 18 latach Ballmer stał się prezesem korporacji. W styczniu 2000 r., Po odejściu Bill Gates, Stephen objęł stanowisko dyrektora wykonawczego, gdzie pracował przez kolejne 14 lat. Oprócz samego Gatesa pracował dla Microsoft najdłużej. Teraz, dzięki pracy, słowa "Ballmer Steve", "Information Technology" i "Computer Revolution" stały się synonimem.

Krytyka

W połowie 2011 r. Na konferencji w Nowym Jorku David Einhorn, szef dużego funduszu hedgingowego Greenlight Capital, ogłosił, że bohater tego artykułu musi zrezygnować. Głównym powodem było to, że z powodu decyzji Ballmana gigant oprogramowania znacznie spowolnił tempo rozwoju i utracił grunt na rynkach IT. Einhorn uważa, że prace Stephen'a doprowadziły do długoterminowej stagnacji cen akcji Microsoftu i utraty znacznej części rynku komputerów przenośnych i usług internetowych. "Greenlight Capital" jest właścicielem 9 milionów akcji tej spółki, więc fundusz hedgingowy jest zainteresowany rozwojem firmy, a nie jej możliwością.

Dwa lata później dowiedział się o przyszłym odejściu Balmera z funkcji dyrektora wykonawczego, która miała miejsce w 2014 roku.

Osobiste cechy

Stephen jest znany ze swojego zapotrzebowania na personel. Zador, dyscyplina i energia Balmer, która ma reputację jako dynamiczna, szczera, celowa osoba z wielkim poczuciem humoru, została przekazana przez lata wszystkim pracownikom firmy Microsoft. Steve powiedział: "Chcę, aby wszyscy pracownicy firmy podzielili się z entuzjazmem na nasze usługi i produkty. Chcę, aby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, jakie ogromne możliwości włącza się do naszych programów, które czynią sukces biznesowy, a reszta – ciekawsze i bogate ". Aby uznać wyższość produktów firmy Microsoft nad innymi, Ballmer jest gotowy do losowego gestu lowania i krzyczenia. Przywództwo i entuzjazm tego człowieka manifestowały się od samego początku pracy w firmie.

Z drugiej strony Stephen zawsze był szybki i ekscentryczny. Potwierdzają to setki publikacji w prasie i Internecie poświęcone procesowi prawnemu Google i Microsoft. Pracownicy, którzy wybrali Google jako nowe miejsce pracy przemawiali wymownie o niezgodności Steve'a. Podczas oświadczenia o rezygnacji musieli słuchać obraźliwych zwrotów i pomieszać w nich meble. Sam Ballmer skomentował to jako nadmierną inflację drobnego incydentu.

Życie osobiste

Microsoft pomógł Ballmer nie tylko w jego karierze, ale także w życiu osobistym. Ożenił się z pracownikiem tej firmy Connie Schneider, która pracowała w dziale public relations. Dziewczyna urodziła Steve'owi trójkę dzieci.

Ciekawy fakt

Jest jeszcze jeden bardzo interesujący punkt, który nie jest ujawniany przez każde jego opublikowane biografie. Steve Ballmer gra w "Halo" na prefiksie Xbox. Ta gra komputerowa w gatunku FPS została opracowana przez firmę Bangui i wydana przez firmę Microsoft w 2001 roku.

Aktualna praca

Zaraz po opuszczeniu korporacji Stephen kupił klub koszykówki Los Angeles Clippers, który udaje mu się dziś. Umowa wyniosła 2 miliardy dolarów.