339 Shares 7808 views

Zapalenie kaletki: Objawy różnych rodzajów chorób

Zapalenie błony maziowej, utworzonej przez wnęk szczelinowych (torebki maziowej) – ma zapalenie kaletki. Objawy zwykle jej charakterystyczne: obrzęk pojawia się jako pierwszy, a następnie obrzęk w obszarze zagrożonym. Wynika to ze zwiększonej zatorów w torebce ciecz – ciecz z formowanych elementów z krwią.


Najczęściej występuje zapalenie kaletki łokcia, kolan, ramion, stawów skokowych, w wyniku swojej maksymalnej sprawności ruchowej. Po tym wszystkim, główną przyczyną stanu zapalnego – regularne ciśnienie, tarcie przeciwko wyniosłości kostnych ścięgien, mięśnie, skórę. Można zauważyć, że to patologia często rozwija się na tle niektórych zajęciach sportowych.

Objawy: zapalenie kaletki

Jak już wspomniano, główną cechą choroby – pojawienie się w miejscu stawów bolesnych i sprężystego, a wybrzuszenie, posiadające kształt okrągły i średnicę dziesięciu centymetrów. Ale ma inne objawy ostrego zapalenia kaletki jest. Objawy obejmują złe samopoczucie, zaburzenia ruchomości stawów, wzrost temperatury. Następnie obrzęk w miejscu zapalenia może być zastąpiony przez znacznego obrzęku. Symptomatologia jest różna w zależności od patogenezie. Tak więc, jeśli rozwinięte objawy ropne kaletki wymawiane są: wysoka temperatura, zaczerwienienie skóry, ciężką obrzęk i ból w obszarze zagrożonym. W przypadku przewlekłej choroby będzie obserwowane jako wyraźne oznaki zapalenia. W miejscu Bursa znajduje się mały, miękki obrzęk konsystencji. Choroba nie prowadzi do ostrego bólu stawów nadal w pełni funkcjonować. Gdy ilość płynów w zaostrzenie bursa zwiększa, co może spowodować tworzenie się torbieli wnęki cieczy.

Elbow zapalenie kaletki

Co do zasady, powstaje w wyniku mechanicznego uszkodzenia łokcia spowodowało zainfekowanego Bursa. W rezultacie zwiększa się znacznie w wielkości i przybiera formę półkuli. We wspólnym obszarze ból pojawia się czerwieni skóry. Zapalenie często występuje u tenisistów.

Zapalenie kaletki stawu biodrowego

Patologia może być trudna do zdiagnozowania, ponieważ jest ona podobna do objawów zapalenia stawów. Zapalenie kaletki maziowej stawów prowadzi do bólu wynikającego w porwaniu do nóg bocznych. Na przedniej stronie pojawi się uda obrzęk, który można zobaczyć na badaniu palpacyjnym.

Zapalenie kaletki stawu barkowego

Ze względu na anatomii ramię często wpływa torebek, które z jamy stawu nie zostały ujawnione. Ich stan zapalny prowadzi do pojawienia się w obrocie lub uprowadzenia go na bok ramię ostry ból. Istnieją również objawy wzrokowe: kontur ramię jest wygładzona, zwiększenie masy mięśniowej, tam jest obrzęk.

Zapalenie kaletki stawu kolanowego

Zapalenie błony maziowej torebki mają również bezpośrednie podłączenie do stawu kolanowego i znajdują się bezpośrednio pod skórą. Ze względu na położenie powierzchni są uszkodzone, są one bardziej prawdopodobne, niż innych stawów worków. Gdy występuje stan zapalny obrzęk i ból, węzłów chłonnych wzrasta, wzrasta temperatura.

zapalenie kaletki stawu skokowego

W większości przypadków zapalenie kaletki umieszczony pomiędzy ścięgien i kości piętowej bulwy. Może to być konsekwencją niewłaściwych butach pick lub wnikaniem patogenów. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów zapalenia kaletki zmiany w utworzonych przez obrzęk.

Jak leczyć kaletki

Leczenie polega na antybiotyki i niesteroidowe leki. W przypadku ostrego zapalenia dotkniętego Opatrunek uciskowy strefa stosowana, czy ogrzewa ściska stosowane przeciwzapalne maści. usuwanie wysięku z nakłucia może być stosowany w przypadku przewlekłego zapalenia kaletki.