652 Shares 1608 views

Leczenie drzew jesienią. Opryskiwanie drzew jesienią

Jesień – bardzo „hot” to jest czas dla ogrodników. Chociaż wydajność jest praktycznie już zmontowane, konieczne jest wydać wiele innych prac. I porozmawiamy dziś o pielęgnacji jesienią drzew owocowych.


opieka jesień

Tak więc, leczenie drzew jesienią. Co to obejmuje? Lista działalności rolniczej jest dość obszerna, więc uważamy, każdy element osobno.

przycinanie

Przetwarzanie ogrodu drzew jesienią zawsze zaczyna się od cięcia. Jest to podstawowy i najbardziej przystępny sposób regulacji wydajności drewna. Wydać je zarówno jesienią i wiosną. Pod koniec lata, trzeba posiadać tzw przycinanie zapobiegawcze. Trzeba dokładnie zbadać drzew i cięcia ubogich, a także rosnące wewnątrz pędów korony. Na następny sezon jest korzystanie z nich jest bardzo mała, a jedyną rzeczą, która może być przydatne – dać małą, słabą jakość owoców. Drzewa będą kolidować z suszonego i złamanych gałęzi.

Przetwarzanie drzew jesienią: usuwanie wierzchołków

Czasami po charakter całkowicie cięcie powtórzy się podoba nam z ciepłem i słońcem, a „nieaktywne” drzewa wrócić do życia. Więc być przygotowani na pojawienie się dużej liczby wierzchołków.

Tak nazywamy młode pędy, które rosną w górę. Wyłaniają się z uśpionych pąków i zaczynają się dość aktywnie rosną, czasem osiągnąć wysokość dwóch metrów. To natłuszczanie pędy, które mają siłę z drzewa, ale nigdy nie będą przynosić owoce, a tylko zestalony swoją koronę. Dlatego trzeba się ich pozbyć natychmiast.

Usuń te pędy, jak to możliwe, zrywając ich ramiona lub rzeźba z użyciem sekator ogrodowy. W obu przypadkach, drewno pozostaje rana, które muszą być przetwarzane boiska ogród.

natryskiwanie

Opryskiwanie drzew jesienią pomoże zapobiec owady ataku na wiosnę, a także bogatsze plony. Bezpośrednio po usunięciu z drzew roślin powinny być traktowane roztworem mocznika. W tym celu rozpuszcza się 500 g nawozu na 10 litrów wody i dokładnie obsługi całego drzewa, w tym tułowia. Procedura ta pozwoli zaoszczędzić roślinności parcha.

Z owoców gnije dobry pomysł, aby posypać drzew roztworem ciekłego Bordeaux. Przygotować roztwór jesteś w stanie. Aby to zrobić, trzeba będzie:

 • bluestone – 300 g;
 • woda (ciepła) – 3 litry;
 • Wapno – 400 g;
 • woda – 10 litrów.

Początkowo rozcieńczony siarczanu miedzi ciepłej wody. Wlej wapna w wiadrze wody i przy ciągłym mieszaniu, wlać roztwór siarczanu miedzi. Rozpylanie cieczy Bordeaux musi odbyć się pod koniec października lub na początku listopada. Wybierz suchy i bezwietrzny dzień.

Takie opryskiwania drzew pomaga pozbyć się wielu chorób:

 • botrytis;
 • parch;
 • fioletowa plama;
 • wiśnia plamistość liści, i tak dalej. d.

Takie opryski drzew w upadku pozwala przetwarzać cały ogród bez uszczerbku dla innych roślin i owadów pożytecznych.

Obróbka drewna: Kora

Przetwarzanie drzew w upadku obejmuje ochronę kory. Na wiosnę można często zobaczyć na pniach drzew raczej głębokich pęknięć pionowych. Wynikają one ze względu na nagłe zmiany temperatury podczas zimowych dni, gdy słońce grzeje korę w ciągu dnia i nocą ostygnie ostro. To, co powoduje pękanie.

Takie uszkodzenie może spowodować i zimujących pod korą szkodniki. Więc należy poświęcić polanę pnia drzewa z mchów i porostów. Maruderzy z kory pnia muszą być usunięte. Pomoże to zniszczyć gotować zima kobiet przędziorków, patogeny wielu chorób: rdzy, mączniaka prawdziwego, ćmy Bud, itd. Pamiętaj, aby spalić wszystkie zainstalowane na pniach drzew łowczych pas …

Lufa musi wybielania, a następnie owijać tkaninę ochronną. Może to być dowolny materiał. Garnitur i zwykłe szmaty, ponieważ głównym celem – aby chronić pnia drzewa przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

wybielanie bagażnik

Przetwórstwo pni drzew owocowych w spadku jest przede wszystkim w wybielić. Pomoże to chronić drzewa przed uszkodzeniem z powodu ostrych wahań temperatury, oparzenia słoneczne i powolnym zarodku.

Aby chronić drzewo przed oparzeniem słonecznym wybielić powinny być stosowane przy minimalnej wysokości dwóch metrów. Nie zapomnij o leczeniu gałęzi szkieletowych.

Na razie, wybierz suchej i bezwietrznej pogodzie. Wybielić przeprowadzane po zakończeniu liści jesienią.

Wybieli?

Jeśli to możliwe, lepiej jest kupić gotowe rozwiązanie farb dyspersyjnych wody. Może on być stosowany, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej trzech stopni poniżej zera. Farba jest dobre, ponieważ nie zapobiega drewnu oddychać, ale nie przekazuje promieni ultrafioletowych.

Jeśli kupujesz gotowe rozwiązanie nie działa, to należy go przygotować samemu. Zadaniem substancji mocującego może wykonywać bustilat ponieważ podczas suszenia tworzy cienką warstwę przepuszczalną dla powietrza, a zatem nie jest rozpuszczony w wodzie. Wybielić w tym przypadku nie zostanie zmyta przez deszcz, a drzewo doskonale perezimuet. Lepiej zrezygnować z korzystania z gliny i dziewanny, ponieważ są one bardzo niestabilne i natychmiast zostanie zmyta przez deszcz.

Rola białego pigmentu grzywny wykonuje zwykłej kredy. Aby uzyskać rozwiązanie wysokiej jakości, potrzebne są dwa kawałki spoiwa i pigmentu. Po pierwsze, są dokładnie zmieszane razem, a następnie można je dodać do wody. Konsystencja powinna przypominać rozwiązania farby.

Bielenia lufę można wytwarzać stosując konwencjonalne gaszonego wapna. Shtamb ale w tym przypadku muszą być pokryte dwukrotnie, bo tylko wtedy malować grubość odpowie normalnie. Aby przygotować pobelochnoy mieszanki potrzeba:

 • Wapno hydratyzowane – 3 kg;
 • kazeiny klej – 80 g;
 • siarczan miedzi (rozpuszczonej) – 450 g;
 • wody.

Ostrożnie łączący wszystkie składniki, a następnie powoli rozcieńczono wodą. Roztwór gotowy powinien wyglądać dobry gęstej śmietany.

posypanie

Przetwarzanie drzew owocowych jesienią przewiduje obowiązkowego stosowania nawozów. Teraz jednak jest to, aby zrezygnować z nawożenia azotem. Następujące związki są korzystne w tym momencie:

 • superfosfat (najlepiej dwukrotnie);
 • fosforan monopotasowy;
 • potasu (siarczan i chlorek);
 • humus.

Nawiasem mówiąc, forma jest w stanie dać drzewa wszystkie niezbędne materiały do niego. Nawozy mineralne mogą zaburzać mikroflorę korzeni, podczas gdy nie ma próchnicy. On wprowadził podczas kopania jesienią radykalnych kręgach drzew.

To wszystko. Wykonując wszystkie powyższe działania oraz przetwarza drzewa jesienią.