376 Shares 1866 views

Co może być udzielona po 4 miesiącach dziecko: rada dla młodych matek

Gdy dziecko osiągnie cztery miesiące życia, trudno jest nazwa niemowląt. On przybiera na wadze, rośnie i jedzenie jest teraz dziennie około 1/6 swojej wagi ciała – czyli około 1 kilogram pokarmu. Oczywiście, korzystnie, piersi mleko lub mleko modyfikowane dla niemowląt w niemożności karmienia. Ale teraz nadszedł czas, aby dodać trochę zabawy dla dziecka dietę i zacząć uczyć go nowych produktów. Co może być udzielona po 4 miesiącach dziecka?


Najlepiej jest rozpocząć konsultacje w tej sprawie z pediatrą. On dokładnego wyrok – jeśli dziecko jest wystarczająco rozwinięte, aby wprowadzać pokarmy stałe, czy też powinna zostać przełożona. Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze, charakteryzujących się zwiększonym apetytem, lekarz może zalecić, aby rozpocząć wprowadzanie nowych potraw nawet wcześniej – szacuje 3,5 miesiąca. Pomaga on również z przygotowaniem listy co można dać dziecku wynosi 4 miesiące.

Pierwszy na tej liście może być żółtko, ponieważ jest bardzo pożywne i dobrze wchłaniane przez organizm. Daj go do dziecka powinny być gotowane i drobno podzielone formularz z mlekiem. Począwszy od pokarmów stałych powinno być trochę tak, że dziecko po prostu próbowałem nowy smak i konsystencję produktu dla niego. mogą pojawić się trudności z tym. Dzieciak wykorzystywane do jedzenia – to mleko matki, a nie jest nieznana substancja. Więc pierwszy nowy produkt, aby być w środku karmienia, a następnie przenieść się do początku – zanim do klatki piersiowej.

Również w wykazie produktów, które mogą być podane do 4-miesięcznego dziecka w jednej z pierwszych – niskotłuszczowy twaróg. Mogą być podawane po dziecko jest wykorzystywane do żółtka, to lepiej, aby zmieszać je razem. Dziecko było łatwiej zrozumieć smak nowego produktu i trawić twaróg, to musi być dobrze wcierać przez sito lub blenderze wzbudzać pastę. Nie dać się ponieść z dodatkiem soli i cukru – są szkodliwe dla dziecka, niech najpierw rozpoznać naturalny smak potraw.

Jednocześnie dobrze rozpocząć zwabić wszystkie rodzaje warzyw puree. Co można dać dziecku do jedzenia po 4 miesiącach warzyw? Faworyci są marchew, ziemniaki, brokuły, cukinia. Wszystkie te warzywa są bardzo przydatne dla organizmu dziecka. Ale należy być ostrożnym z nich. Oczywiście, z punktu widzenia dorosłego widzenia, lepiej jest zrobić mieszankę warzyw – i smaczniejsze i zdrowsze. Ale dziecko trawienie – kruchą rzeczą, nie jest łatwo zakłócić nagły kombinacji produktów. Więc nie spiesz się, zacznij monovkusa – na przykład puree z marchwi, gotowanych na parze. Kiedy widzisz, że dziecko jest przyzwyczajone do jej smaku, nie wydaje się uczulony na tego produktu, przejdź do kolejnych warzyw, ale nie wcześniej. Dopiero później, gdy wszystkie warzywa będą próbowali, można stopniowo wprowadzać mieszany zacier.

A jeśli okazja do gotowania ze świeżych warzyw nie mają, że można dać dziecku w 4 miesiące? Na półkach sklepów, ogromna liczba gotowych ziemniakami. Zatrzymać wyboru do nich. Ale powinien uważnie przeczytać etykietę na opakowaniu, aby kupić produkt, który jest odpowiedni do wieku dziecka, która nie zawiera barwników ani dużą ilość konserwantów, a także z odpowiednią trwałość.

Jak widać, lista, która może być podana w ciągu 4 miesięcy dziecko jest na tyle duże, ale wciąż jest podstawą żywienia w tym młodym wieku powinno być mleko z piersi – cennym źródłem składników odżywczych dla Twojego dziecka.