897 Shares 5362 views

Co oznacza wyrażenie „Kadry decydują wszystko”? Kto powiedział, że ten zwrot?

Zapewne wielu słyszało w moim życiu wyrażenie „Kadry decydowania o wszystkim.” Kto powiedział, że po pierwsze, jaką wartość ma to, w jakim kontekście mówiono? A biorąc pod uwagę, kto wypowiedział to zdanie, które było urzeczywistnieniem słów wypowiadanych przez niego? Jak ważne jest wyrazem naszego czasu i mogę teraz złożyć wniosek? A kto jest właścicielem frazę „Kadry decydują wszystko”?

Znaczenie wyrażenia „Kadry decydują wszystko”

Wyrażenie zostało powiedziane, aby zwrócić uwagę na znaczenie edukacji i umiejętności zawodowych człowieka w podejściu do rozwiązania niektórych problemów. Odpowiedni dobór zdjęć, które przedstawiają życie pomysłu, co znacznie wpływa na jego realizację. Dlatego różne firmy i przedsiębiorstwa chcą mieć najbardziej wykwalifikowanych pracowników i są gotowe do przeprowadzenia starannej selekcji kandydatów. Po tym wszystkim, kadry decydują o wszystkim. Oryginał tego wyrażenia został poinformowany przez jednego bardzo znanego człowieka. Kto powiedział te słowa, jesteś teraz i się dowiedzieć.

„Kadry decydują wszystko” Kto wypowiedział te słowa i kiedy?

Kto powiedział, że słowo „kadry decydują wszystko”? Autor zwroty – znany polityk czasów Związku Radzieckiego, Iosif Wissarionowicz Stalin (Dżugaszwili). Powiedziała, że to było w 1935 roku, w czasie raportu na temat sytuacji w ZSRR. Należy zauważyć, że te lata zapoczątkowało znaczącego postępu. Ludzkość była częścią okresu rozwoju, niestety, następnie odroczona o II wojnie światowej. To właśnie w tym czasie po raz pierwszy zostały wypowiedziane słowa „Kadry decydują o wszystkim.” Kto powiedział, że to pierwsze zdanie, teraz wiesz. Ale kontekst, w którym była mowa? Które poprzedziły go wymienić żadnej homologacji doszła i jak zawarte w życiu powiązanego pomysł?

W jakim kontekście został poinformowany przez wyrażenie?

Teraz wiesz, kto posiada słowo „kadry decydowania o wszystko”. Ale jakie były okoliczności, w związku z czym zostały one wypowiedziane? W tym czasie nie był aktywnym drugi plan pięcioletni, a tempo wzrostu produktu krajowego brutto Związku Radzieckiego były szacowane w dziesiątkach procent. Dlatego wiele osób zaczęło przypisywać sukcesy w zakresie budowy i zarządzania poszczególnymi klatkami. Mówili, że to wszystko – na swoim koncie. Raport wykonany przez Stalina, zapewnia ostre oburzenie na tę okazję i opozycji przypisanie wszystkich poszczególnych menedżerów.

Jednocześnie w tym czasie był to popularny slogan, „technika decyduje o wszystkim.” W niniejszym raporcie, Józef Wissarionowicz ma mowy i przeciwko niemu. I zamiast starego przedstawiła nowy slogan – „Kadry decydują o wszystkim.” Kto powiedział te słowa? Człowiek, który wiedział, co mówi. Głównym argumentem zmiany hasła został przyjęty pogląd, że przyjęcie tej techniki jest aktywna tylko dla „głodu technicznej”, ale wówczas stawka powinna iść z maszyn do wykwalifikowanych pracowników, którzy będą w stanie skutecznie zarządzać nimi, a także w przyszłości i tworzyć nowe próbki.

Jako główny argument za realizację wzięto pod uwagę fakt, że wystarczająca liczba specjalistów może zwiększyć efektywność pracy w trzy lub cztery razy. Oprócz prostych wymagań dotyczących rozwoju zawodowego, i przedstawiła wniosek o zmianę nastawienia do samych ludzi. Jako przykład zaniedbania przez Stalina opowiedział o swoim hobby na wygnaniu w Syberii. Istotą tej historii było to, że kiedy straciliśmy jednego człowieka o nim bardzo dużo i bardzo zasmucony, a większą uwagę zwrócono na koniu, który miał do pasz.

realizacja

W jaki sposób można to hasło do życia? Podejście do realizacji został wybrany całkiem rozsądnie – tworzenia rezerw edukacyjnych, zdecydowano powodu uwalniania osób zatrudnionych w rolnictwie. Wcielenie było stworzenie błędne koło: im więcej technologia i wykwalifikowany personel jest w miejscu, w rolnictwie, tym więcej ludzi z niego mogą być wysyłane do ponownego kształcenia i szkolenia innych pracowników i specjalistów. A najbardziej udany można uczyć inżynierii lub pociągiem im naukowców. Oto, w jaki sposób realizacja została przeprowadzona z hasłem „Kadry decydują o wszystkim.” Kto wypowiedział te słowa po pierwsze, wiesz, ważne pozostaje jeszcze coś, fraza została podchwycona nowoczesnych polityk, które są obecnie kontrolowane przez Federację Rosyjską.

Trafność dzisiaj

Miejscowe Czy dzisiaj te słowa? Tak. Po umiejętnie zarządzać przedsiębiorstwom planować rozwój gospodarki i tworzenie bogactwa jest teraz bez wykwalifikowanej siły roboczej jest bardzo trudne. Co można zrobić, gdy menedżer znaczący kryzys, jeśli on nie wie, jak rozwiązać drobny problem? W jaki sposób można policzyć planów rozwoju specjalistów, jeśli nie ma wystarczającej wiedzy na temat praw ekonomii? I czy dana osoba może, bez kwalifikacji, aby stworzyć dobry stół, krzesło czy komputer? Dlatego słowa te zachowują swoją wartość i znaczenie nawet teraz. I ich znaczenie nie tylko w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników, ale również w stosunku do ludzi. Mimo wszystko, jeśli nie ma człowieka, nie ma wiedzy i umiejętności.

wniosek

Ale co możemy powiedzieć na koniec? Następnie, w 1935 roku, wiele uwagi poświęcono samokształcenia mas pracujących i ludzi przedsiębiorczych, którzy chcą się uczyć. Zostały one obsługiwane. Warto pamiętać, wielkich naukowców i wynalazców, których talent został ujawniony w tym okresie (Kurchatov, Korolev i wiele innych). I należy zauważyć, że dla tych, którzy myślą o znaczeniu życia hasłem „Kadry decydują wszystko”, który jest ważnym aspektem nie tylko umiejętności, ale także postawa wobec osób samokształcenia. Takie zintegrowane podejście w zakresie zarządzania i podejście do szkolenia pracowników, aby pomóc wydostać się z naszego kraju z głębokiego kryzysu gospodarczego.