332 Shares 5782 views

Whisky „Vilyam Louson”: historia zakresie marki i produktu

„Vilyam Louson” – sorokagradusnuyu blended whisky trzy lata fragmentów szkockiej Brytanii. Napój jest produkowany od 1992 roku pod kontrolą „Bacardi ograniczoną odpowiedzialnością”. Mieszanka kilkudziesięciu rodzajów alkoholu wieku w sherry i bourbona. Zawartość jednym whisky w „Vilyam Louson” osiąga czterdziestu pięciu procent.

Pod surowym męskim charakterem produktów i dość drażliwy losy firmy, wiele problemów i trudności, które miały do pokonania William Lawson Distillers Ltd, aby zwolnić dzisiaj silny napój dla miłośników koktajli „whisky-Cola” i „Rob Roy”.

Historia powstania marki

Rok odwiedzenie świątyń „Vilyam Louson” jest uważana za 1849-ty: to właśnie wtedy rozpoczęła produkcję w Szkocji. Jednak w tamtych czasach w Wielkiej Brytanii i na rynkach światowych zdominowany przez duchy z sąsiedniej Irlandii i była silna konkurencja w kraju. Tak więc pierwsza próba „gorzelnia” Lawson wyszedł lumpy, a firma musiała skręcić w najlepszych czasach, które zostały czekających na prawie sto lat. Bezpośrednio po II wojnie światowej produkcji whisky „Vilyam Louson” zaczął ponownie, tym razem z dala od krawędzi rodzimej rodziny – w angielskim Liverpoolu. Wybór lokalizacji był ze względu na słabo rozwinięty system logistyczny w Szkocji i Anglii bardziej atrakcyjnym rynkiem. Powrót w jego ojczyźnie whisky „Vilyam Louson” był w 1967 roku. Obecnie produkcja znajduje się w ogrodach Coatbridge.

Gama produktów

W przeciwieństwie do reprezentatywnych marki Jim Beam, Jameson i whisky Ballantine w skład „Vilyam Louson” nie posiadają różnorodne smaki. Firma wprowadziła dwie odmiany napoju dla dorosłych:

  • William Lawson Finest – flagowy marki; Uwagi upieczone aromat jabłek i toffi rozcieńcza upieczone zbóż; Napój ma piękny złoty kolor i subtelne wykończenie dąb.
  • 12-letni William Lawson – bogaty złoty kolor marka niesie Owocowo-kwiatowy zapach, zmieszany ze słodyczą toffi na kremowej bazy; baryłek sherry nadać napojowi głęboki miękki posmak.

Na jednej butelki whisky Najlepszym ' "Vilyam Louson" Cena: 05 – 650 litrów rb, 0,75 – rb, 850 1 l – 1100 rb. Dane przedstawiono w Rosji średnio zakupy.

Dla 12-letniej whisky kopią „Vilyam Louson” cena jest odpowiednio wyższa: około 35 funtów (około 1800 rubli) za pół litra.

Standardowa mieszanka zapewnia słodki smak z nutą prażonych ziaren. Jest to bardzo popularny jako digestif. Miłośnicy czystego whisky generalnie wolą droższe nekupazhirovannye marki. Podstawą Whisky „Vilyam Louson” poszedł słody „Glen Deveron” i „Highland MELT”.

Od 1972 roku marka przeniesiony do nieruchomości Martini. Po dwudziestu latach w wyniku absorpcji marki był własnością Baccardi, gdzie „Vilyam Louson” był trzecim whisky w zakresie wraz z „Dyuars” i „Aberfeldy”.

Troska udało się zdobyć przyczółek w Europie. Szczególnie popularny napój William Lawson we Francji. Również szkocka marka czyni postępy na rosyjskim rynku napojów alkoholowych. W jego towarzystwie promocjach aktywnie korzysta z usług hollywoodzkich gwiazd pierwszej wielkości. Ściśle związane z marką popularnych sportów, zwłaszcza piłki nożnej.