896 Shares 9717 views

"Ozyory", sanatorium w rejonie Moskwy: recenzje na temat leczenia

Aby cieszyć się pięknem przyrody, oddychać świeżym powietrzem, słuchać hałasu drzew i dźwięków fali rzek, nie trzeba pływać biletem lotniczym i lecieć do odległych ośrodków południowych. Przecież miejsca, które są bardzo blisko stolicy i gdzie można się doskonale zrelaksować, mają też swój urok. Jednym z nich jest sanatorium "Ozyory". Region Moskwy słynie z wielu pensjonatów i uzdrowisk, których istnienia nie są podejrzane przez mieszkańców, ale na próżno. Większość z nich oferuje nie mniej komfortowe odpoczynek niż wiele znanych i drogich kurortów.


"Ozery" (sanatorium): opis

Ta instytucja medyczno-profilaktyczna jest oddalona od centrum stolicy na sto sześćdziesiąt kilometrów. Piękno dzielnicy Ozersky, gdzie się znajduje, przepiękna rzeka Oka z bankami zarośniętych lasami liściastymi i iglastymi – wszystko to tworzy niesamowitą idyllę opisaną w rosyjskich bajkach. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby spędzić weekend, odpoczęli od zgiełku Moskwy. Malownicza Oka jest kusząca zarówno dla rybaków, jak i dla tych, którzy lubią pływać i opalać.

Dlatego w ostatnich latach popularność leczenia Ozery i instytucji profilaktycznej wzrosła tak bardzo wśród mieszkańców stolicy. Sanatorium ma bardzo rozległe terytorium, w całości złożone z lasów mieszanych. Na dziewięć i pół hektara w zieleni drzew budynki uzdrowiska są ukryte.

"Ozyory" to sanatorium, które idealnie łączy się z otaczającym krajobrazem tej części wybrzeża Oki. Ludzie przyjeżdżają tutaj, aby odpoczywać z rodziną i dziećmi, poprawić swoje zdrowie lub poprawić się. Niesamowite powietrze lecznicze wytwarzane przez drzewa iglaste, cisza – wszystko to przyczynia się do przywrócenia żywotności.

Jak tam dotrzeć

Chodź do sanatorium "Ozyory" w Ozerach, a to jest nazwa miasta, w którym się znajduje, możliwe jest zarówno transport publiczny, jak i prywatny. W pierwszym przypadku należy jechać pociągiem do dworca kolejowego Paveletskiy, wysiąść na stacji Stupino, a następnie zmienić na autobus nr 58 lub taksówkę. Ostatnim celem jest "Ozyory". Sanatorium z Moskwy jest oddalone o sto sześćdziesiąt kilometrów. Samochodem można dotrzeć do autostrady Kashirskoye aż do Stupino, pozostawiając miasto przez dwadzieścia kilometrów do miasta Ozyory, kierując się znakami, które trzeba dotrzeć do miejscowości Tarbushevo.

Kierunkowość

"Ozery" to sanatorium akceptujące leczenie i odpoczynek nie tylko dorosłych, ale także rodziców z dziećmi powyżej trzech lat. Tutaj diagnozuje się gości, podejmuje wiele zabiegów, pić wodę z najczystszej pompy mineralnej oraz ćwiczyć terapię. Ale co najważniejsze, tutaj ludzie po prostu cieszą się czystym powietrzem leczniczym i po prostu odpocząć w łonie o prawie dziewiczej naturze. Głównymi profilami sanatoryjnymi sanatoriów są choroby układu nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego i układu krążenia. Nie ma tu szczególnych przeciwwskazań: są one powszechne w przypadku jakichkolwiek zabiegów leczniczych.

Wykaz usług medycznych

Lista kierunków, na które działa "Ozery" (sanatorium), jest dość obszerna. Tutaj pacjenci mogą poddać się zabiegowi fizjoterapii, obejmującej galwanizację, interferencje, modulowane sinusoidalne prądy diadynamiczne, stymulację elektryczną mięśni, ultrasonografię, elektroforezę z użyciem leków, derwonwersję miejscową, dekomfort falę, mikrofalówkę, UHF, EHF, magneto, terapię laserową.

Kolejnymi powodami przyjazdu do sanatorium "Ozyory" stały się procedury balneologiczne – kąpiele mineralne jodu i bromu, okrągłe i szampon Charcot, masaż podwodny, sądząc opinie pacjentów. Leczenie błotem leczniczym znajduje się również w wykazie usług poprawy zdrowia zawartych w tej instytucji zapobiegawczej. Po spotkaniu pacjenci mogą również otrzymać kurs terapii termicznej, w szczególności aplikacje parafinowe.

Poza podstawową listą usług poprawy zdrowia, sesje inhalacyjne oferowane są z wykorzystaniem różnych ziół leczniczych, naturo- i fitoterapii, jak również systemu odbudowy psychicznej poprzez terapię muzyczną.

Dodatkowe zabiegi

Poza głównymi kierunkami "Ozyory" (sanatorium) oferuje również dietetykę, zabiegi masażu, w tym wibromassage i suche rozciąganie, terapię klimatyczną i ćwiczenia terapeutyczne.

Fundusz mieszkaniowy

Ta instytucja profilaktyczna działa przez cały rok. Holidaymakers mogą znajdować się w trzech lub pięciopiętrowych budynkach, połączonych wzajemnie ciepłymi przejściami.

W jedno-pokojowych pokojach dwu i trzyosobowych w standardowej kategorii znajdują się wszystkie niezbędne meble, łazienki, połączone z prysznicem, telewizor na każdym piętrze. Dodatkowe miejsca w nich nie są świadczone. Wszystkie pokoje wychodzą na balkon z widokiem na miasto.

W drewnianych dwupiętrowych domkach, zaprojektowanych dla czternastu osób, znajdują się dwie łazienki.

Rozrywka

W dyskotekach wieczornych organizowane są w sanatorii. Dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, na jego terytorium znajduje się sauna z czcionką. W sezonie zimowym znajduje się również sala kinowa, wypożyczalnia nart i sanek, siłownia, boisko do siatkówki. Ci, którzy chcą, mogą zagrać w tenisa stołowego, wypożyczać książki z biblioteki, ćwiczyć symulatory, wynająć stół do bilardu. Na terenie sanatorium znajduje się parking, bar i sklep spożywczy. W miesiącach letnich można opalać się i pływać na wydzielonej plaży nad brzegiem Oki.

Cennik

Koszt pobytu w sanatorium "Ozyory" w regionie Moskwy obejmuje zakwaterowanie, zabiegi i posiłki. Cena za sezon zimowy w pierwszym budynku wynosi trzy tysiące rubli dziennie w jednym pokoju i 2500 w pokoju dwuosobowym. Trochę droższy jest koszt utrzymania w sezonie – od kwietnia do końca października. Dla jednej osoby za pokój jednoosobowy będzie musiało zapłacić 3600 rubli dziennie, a 3000 – w dwuosobowych pokojach dwuosobowych.

Posiłki serwowane są trzy razy dziennie. Jeśli chcesz, możesz zamówić potrawy z menu.

Dodatkowe informacje

Każdy obywatel Federacji Rosyjskiej, ubezpieczony przez system CHI, ma prawo do bezpłatnego leczenia rehabilitacyjnego w dozowniku "Ozory" w profilach neurologicznych i terapeutycznych. W tym celu konieczne jest uzyskanie skierowania (na wzór) od właściwej placówki medycznej – z polikliniki, szpitala itd. Jest wydawane przez lekarza uczestniczącego w miejscu rejestracji. Pacjenci, którzy byli hospitalizowani, po leczeniu inwazyjnym, muszą otrzymywać nie tylko odesłanie, ale także pisemny epicrisis do prezentacji w sanatorium "Ozery". Informacje zwrotne osób, które przeszły już szkolenie windykacyjne świadczą o tym, że rejestracja i przetwarzanie dokumentów odbywa się szybko i bez zwłoki. Poza powyższymi dokumentami osoba przybywająca musi mieć ze sobą swoje analizy. Powinny znajdować się na odrębnych formach od instytucji medycznych i posiadać odrębne foki. Obowiązkową polisę ubezpieczenia zdrowotnego i paszport należy również przedłożyć w momencie rejestracji w placówce zdrowia.

Sanatorium "Ozyory" (region moskiewski): recenzje

Przeważająca większość pacjentów była zadowolona z pracy personelu medycznego. Budynki są zawsze czyste. Jedzenie nie spowodowało także winy. Jeśli chodzi o lokalizację sanatorium, tutaj opinie są takie same: świeże powietrze i rzeka Oka zapominają o zgiełku i hałasie miasta. Niektóre opinie wyrażają chęć obejrzenia nowych mebli podczas następnej wizyty.