654 Shares 5144 views

Najbardziej oszczędny SUV na zużycie paliwa w Rosji

Ocenić SUV oszczędność kosztów paliwa jakoś nielogiczne. Jeżeli pojazd jest off-road, więc jest z definicji musi być wyposażony w potężny silnik o znacznym zużyciu paliwa. Jest to pierwszy. Po drugie, oszczędne silniki wysokoprężne benzyna przy równej mocy, i umieścić je w jednym rzędzie bez znaczenia. Niemniej rankingi SUV oszczędność paliwa są opracowywane przez ekspertów na różnych poziomach iw różnych krajach.

Ewaluacja niemieckich ekspertów

Eksperci AutoUncle ośrodek analityczny, biorąc bazę ponad pół miliona samochodów sprzedanych w Niemczech, sporządził listę najbardziej SUV-ów i crossoverów oszczędnych. W obliczeniach wzięto samochodów nie starszych niż 2008, tylko silników Diesla i benzynowych. O hybrydy nie były omawiane.

Najbardziej ekonomiczne zużycie paliwa SUV i Niemcy nie ustalili, ponieważ pierwsze dziesięć miejsc zajęli kompaktowy crossover, który był oczekiwany. Ponadto, zarówno pierwszy i ostatni miejsce zajęła Renault Captur. Pierwszy z szybkością 3,6 L – olej napędowy, na dziesiątej szybkość przepływu pięciu litrów – benzynę wykonania.

Ponadto, silnik o równej sile, razem 90 l. S., Różnią się tylko objętość – 0,9 i pół litra benzyny i oleju napędowego, odpowiednio.

Wyjście to może być zrobione jest prosta: najbardziej opłacalne będzie prawdziwy SUV, jeśli szybkość zużycia paliwa na poziomie zbliżonym do 5 litrów na 100 kilometrów.

hybrydowy SUV

W 2015 roku, hybrydowy wersja SUV Mitsubishi Outlander Uff pojawiły się w Rosji. Moc jego silnika benzynowego – aż 160 „koni”. Producent twierdzi, że jest to najbardziej oszczędnych SUV na zużycie paliwa (zużycie paliwa w ilości nie mniejszej niż 1,6 litra na sto kilometrów odpowiednim do pojazdu na ładowanie z gniazdka). Lub jeden z najbardziej ekonomiczny.

Jeśli ta sama masa dwóch litrów pojemności SUV silników benzynowych 146 litrów. a. tryb mieszany zużywa więcej niż 7,5 litra na 100 km, silnik jego odpowiednik hybrydy z tym samym przemieszczeniem i pojemności 118 litrów. a. – co najmniej pięciu i pół litra.

Jednakże, jeśli energia elektryczna powinna być traktowana jako odrębny rodzaj paliwa, to jest ekonomiczne dla ogólnego zużycia paliwa hybrydowego SUV, nie jest bardzo jasne.

SUV ocena olejem napędowym

Ponieważ silniki wysokoprężne zużywają mniej paliwa niż benzyny, SUV z takimi silnikami i ocenie głowy.

Najbardziej oszczędny SUV na paliwa (diesel) – Renault Duster. Devyanostosilny polutoralitrovye (nowy model restyling – .. 109 ps) pokazuje zużycie paliwa przez silnik wysokoprężny około pięciu litrów na gładkiej drodze. W środowisku miejskim, oczywiście, więcej, ale też lepiej niż większość.

Drugi jest w rankingu Nissan X-Trail nowego. Wielu fanów nazywają go najlepszym. spalania większe g na 100, a silnik jest prawie taka sama ilość rozwija się, o pojemności 130 litrów. a. oraz moment obrotowy ponad 300 Nm przy tej samej prędkości co Duster. Ma pełne, dość potężny SUV.

Następne na liście są Ford Kuga o pojemności silnika dwulitrowej 150 litrów. a. i sześć PCR o 5,5 litra Zdolność Ssang Młode Actyon 149 litrów. a. i 5,7 litra oraz Skoda Yeti, które trudno nazwać SUV, ale z napędem na koła i turbodiesel dobrze wygląda i pokazuje zużycie paliwa 6,3 litra na 100 km.

Budżet francuski SUV

Generalnie Duster – budżet mały ciężar zwrotnicy mniejsza niż 1,4 m przy złej konfiguracji podstawowej, ale z bardzo dobrą wydajność off-road. W pełni niezależne zawieszenie wielowahaczowe przy 1750 obr./min, moment obrotowy 250 Nm, najwyższa, więcej niż dvuhsotmillimetrovy prześwit i krótkie zwisy pozwalają francuski samochód pewnie utrzymywane drogi.

By wymienić najbardziej ekonomicznego zużycia paliwa SUV z najlepszych będzie przesadą. Ponieważ maksymalna prędkość, do której mogą być rozproszone stosilny SUV sześć mechaniki – wynosi 167 km / h. Aż do 100 km / h czas przyspieszania jest więcej niż 13 sekund. Przemieszczanie się z miejsca, pierwszy kilometr przechodzi 35 sekund.

SUV ocena z benzyną

Najbardziej ekonomiczne zużycie paliwa SUV benzyna – Citroen C4 Aircross średnio mniej niż 6 litrów zespołu silnikowego 1,6 MT 2 koła 117 litrów. p., a następnie Mitsubishi ASX, silnik wykorzystujący nieco ponad 6 litrów na tych samych parametrów, które pozostają CX-5 Opel Mokka i Nissan Qashqai.

Mazda CX-5, który zużywa więcej benzyny, ale silnik dwulitrowy, jego mocy już 150L. s., momencie obrotowym 210 Nm, 4 p. / min. Wymiary „Mazda” są prawie takie same, jak w przypadku lidera rankingu, ale jest off-road prześwit już – 215 mm. A kierowca zdecydować, czy zapisać 300 gramów paliwa na 100 km drogi namacalnym utrata mocy i inne zalety maszyny.

Opel Mokka, który zużywa trochę więcej niż sześć litrów benzyny na 100 kilometrów, jest dostępny w wersji na wszystkie koła napędowego, w przeciwieństwie do pierwszej trójki. Silnik której objętość – 1,4 litra ma moc 140 litrów. a. w tej chwili przy 6000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy – 200 Nm. Kiedy trochę mniejszy rozmiar on Prześwit – prawie 20 cm.

Nissan Qashqai silnik dwulitrowym 140 litrów. a. i minimalne zużycie paliwa dla linii „Qashqai” 6,4 litra jest w wersji na przednie koła.

SUV "Citroen"

Najbardziej ekonomiczne zużycie paliwa SUV (benzyna) C4 Aircross rysuje paliwa mniej niż inne modele, ale także niezwykłe cechy nie może się pochwalić. Jego masa własna – mniej niż 1,3 m, długość – 4,3, szerokość – wysokość 1,8 – 1,6 m Prześwit – 0,17 m zdyspergowany "Citroen" do 183 km / h, 100 km / h. sięga do 11,3 sekundy. Ten napęd na przednią oś zwrotnicy z dobrej wydajności off-road i nie pick-up silnika. Maksymalny moment obrotowy – 154 Nm wszystkie – można osiągnąć przy 4000 obr / min.

Wersji koła, bardziej jak litr SUV zainstalowanego na 150 litrów. a. Moment obrotowy 200 Nm osiąga się przy nieco wyższych prędkościach. Citroen przyspiesza do prędkości 190 km / h do 100 km / h jest możliwe przez prawie 11 sekund. A zużycie benzyny w cyklu kombinowanym – już 8l.

Oznacza to, że dla SUV-ów z silnikami benzynowymi zużycia paliwa bardziej znacząco w zależności od mocy silnika niż ich odpowiedniki Diesla, dlatego też off-road wydajności.

te SUV

Analiza najbardziej efektywnym pod względem zużytego paliwa, szczególnie benzyny, pokazuje pewne rezultaty napięcie. Podobnie jak to, czy nie, i najbardziej ekonomiczny – to jest, ściśle mówiąc, nie SUV, samochody i dobrą przepuszczalność. Jeśli pójdziesz na odwrocie, linia pierwszej piątce z nich, z drogi, można wybrać najbardziej oszczędnych SUV na zużycie paliwa w Rosji, czyli ten, którego cena nie dotrzeć do zawrotnej wysokości.

Pięć najsilniejszych niedrogich jeepy wprowadzić koreański Ssangyong Kyron, chiński Wielki Wall Hover H3, japońskie Suzuki Jimny i dwóch rosyjskich Jeep, które nie występują praktycznie w użytku prywatnego, a może na próżno – UAZ Patriot i Hunter.

producent nie przewiduje SUV domowe oficjalnych danych dotyczących zużycia paliwa, ale, zdaniem, jest bardzo wysoka.

Jeśli wziąć oprócz najsłabszego modyfikację diesel i benzyna moc silnika przy najniższym zużyciu paliwa, okazuje się, że najlepszy jest mały „japońskim” Suzuki Jimny z silnikiem benzynowym i manualną skrzynią biegów. On zużycia paliwa o 7,3 litra na 100 kilometrów. Za nim, nawet diesel Ssangyong Kyron ze zużyciem paliwa na poziomie nieco mniej niż osiem litrów.

Charakterystyka techniczna SUV

Mały, kanciasty, cztery, trzy drzwi, ale najbardziej oszczędne zużycie paliwa SUV „Suzuki” o długości nieco ponad 3,5 m, 1,6 m szerokości i waży około jednej tony posiada prześwit 19 cm. W konfiguracji z silnikiem pracującym benzyny, którego objętość – 1,3 litra i mocy – 85 l. a. sześć tysięcy obr./min i moment obrotowy 110 nm „japoński” zużywa 6,2 litrów na szosie oraz w mieście – ponad 9 litrów paliwa na 100 km. Większa we wszystkich aspektach, a geometryczne i techniczne oprócz odprawy, bardziej komfortowe i zaopatrzony koreański Kyron z dwulitrowym silnikiem Diesla o 140 litrów. a. (4000 obr / min), i pięć reakcji PCR zużywa średnio 7,8 litrów oleju napędowego. Ale maksymalny moment obrotowy – 310 obr / min, maksymalna prędkość – 167 kilometrów na godzinę.

Na pytanie, co najbardziej oszczędny SUV na zużycie paliwa, prostą odpowiedź, jeśli nie brać pod uwagę wszelkie inne parametry i charakterystyki samochodu. Gdy jest to potrzebne, bez wątpienia, ważnym kryterium do porównania danych z żądaną odpowiedź maszyna staje się o wiele trudniejsze. Dlatego też, każdy kierowca, który chce kupić SUV, należy uczynić dla siebie listę zalet i wad samochodu, który jest gotów zaakceptować.