191 Shares 3405 views

Drętwienie rąk. Przyczyny tej choroby.

Często rano, po spaniu, drętwienie rąk tam. Uczucie może być związane z przyjęciem dziwnych pozycjach podczas snu. Powoduje to, że jest słabe krążenie w kończynach. Usuń dyskomfort pomogą kilka rozgrzewki. Jeśli drętwienie rąk w śnie – to częste zjawisko, należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista przeprowadzi niezbędne badania i ustalić przyczynę choroby.

Najczęstszym etiologia, powodując drętwienie w rękach, jest cieśni Zespół cieśni. Najczęściej choroba podatne osoby zaangażowane w długiej monotonnej pracy. Może to być praca przy komputerze, prowadzenie samochodu, a drugi, w którym postawa ciała przez dłuższy czas nie zmienia. Drętwienie może towarzyszyć mrowienie, pieczenie w palcach.

Nasty, ból, utrata czucia związane z pukania nerwu pośrodkowego. Takie nerwów przechodzi przez zespół cieśni kanału i, w wyniku obrzęku zaciskane ścięgien. Jeśli nie zwracać uwagę na zespół, może powodować ból w palcach podczas snu, a także w ciągu dnia. Zjawisko to może być spowodowane z następujących powodów:

 • osteochondroza kręgów szyjnych ;

 • zapalenie stawów;

 • choroby układu hormonalnego;

 • skutków urazów.

  Leczenie drętwienie ręki

  drętwienie rąk Leczenie zależy od przyczyny choroby, lekarz z ustalonym rozpoznaniem. W uzupełnieniu do terapeutycznego uśmierzania chorób, warto wykonywać ćwiczenia, które poprawiają przepływ krwi do kończyn. Należą do nich: bieganie, chodzenie w takim tempie, aerobik, gimnastyka. Ponadto statki muszą przywrócić zdrowie z następujących części:

  • Pozę „na podłodze”, schowany pod poduszką szyi lub poduszkę. Podnosząc ręce i nogi, potrząsając je wykonywać przez trzy minuty. Utrzymać stopę w pozycji poziomej, przyciągając ją do siebie.

  • Opuść ręce i nogi w wannie z zimną wodą przez pół minuty. Powtórz kluczowania w gorącej wodzie. kąpiele kontrastowe są dwa razy dziennie zalecana przez zanurzenie kończyny w ciepłej i zimnej wodzie na przemian dziesięć razy.

   Metody leczenia ludowe drętwienie

   Drętwienie rąk można usunąć za pomocą środków ludowej. Statki są czyszczone i konserwowane picia gorącej wody. W godzinach porannych, zaleca się pić wrzącej wody na szkle – połowę. Jest również możliwe wytworzenie mieszanki leczniczej z korzeniach i liściach selera, pietruszka (kilogram). Dodać dwie cytryny, filiżanka miodu. Następnie mieszaninę zmielono w maszynce do mięsa, a następnie dokładnie mieszać do uzyskania jednorodności. Brać rano na czczo w wysokości dwóch – trzech łyżkach.

   Zapobieganie drętwienie rąk

   Aby zapobiec konkretnej choroby jest łatwiejsze niż leczenie. Dlatego trzeba dbać o siebie. Ryzyko choroby należy zwrócić wielką uwagę do ćwiczeń fizycznych. Ale wcześniej trzeba uzyskać fachową poradę. Nieuprawnione wybór ćwiczenia mogą pogorszyć stan zdrowia. Warto też zwrócić uwagę na naczyniach krwionośnych i stawów. Do ich odzysku jest celowe, aby całkowicie zrezygnować z używania alkoholu, palenie tytoniu, zbyt słone, pikantne, pikantne jedzenie. Bardzo często pomocne jeść świeże warzywa, zioła, owoce i gorące posiłki.

   W celu uniknięcia tej choroby jest konieczne, aby dbać o ciepłe ubrania w zimnych porach roku. Nie możemy pozwolić na zamrożenie rąk i stóp. Jeśli drętwienie rąk ze względu na ustalony sposób życia, pracy przy komputerze, trzeba co czterdzieści minut robienie przerw do ogrzania rąk.

   Drętwienie objawem może być prekursorem poważnych chorób: udar mózgu, choroby mózgowo-naczyniowe, cukrzyca, chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa dysk, zmiany w stawach. Dlatego nie powinno opóźnić kampanię do lekarza. Wcześniejszy wykrycia choroby, tym bardziej skuteczne leczenie będzie.