87 Shares 2405 views

zjawisk naturalnych. Przykłady i wytłumaczalne Zjawiska niewyjaśnione

Świat natury wokół nas roi się od różnych tajemnic i zagadek. Naukowcy od wieków szuka odpowiedzi i próbuje wyjaśnić czasem niewytłumaczalne fakty, ale nawet najlepsze umysły ludzkości wciąż nie nadają się do niektórych niezwykłych zjawisk naturalnych.

Czasami wydaje się, że dziwny błysk na niebie, spontanicznie przesuwając kamienie nie oznacza nic szczególnego. Ale zagłębiając się w tajemniczych objawów obserwowanych na naszej planecie, wiesz, że odpowiedź na wiele pytań, jest niemożliwe. Natura skrywa swoje tajemnice, a ludzie przedstawiła nowe hipotezy, starając się je rozwiązać.

Dzisiaj przyjrzymy się zjawisk fizycznych w przyrodzie, które pozwoli Ci spojrzeć świeżym okiem na świat wokół nas.

zjawiska fizyczne

Każda jednostka składa się z określonymi substancjami, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że różne działania wpływać w różny sposób w tym samym ciele. Na przykład przy zerwaniu papieru w połowie papieru pozostaje papier. Ale jeśli to jest podpalony, a następnie pozostanie na popiołach.

Przy zmianie rozmiaru, kształtu, stanu, ale istota pozostaje ta sama i nie przekształca się w inny, zjawisko takie nazywane są naturalne. Mogą one być różne.

zjawisk naturalnych, których przykłady możemy zaobserwować w życiu codziennym, są następujące:

  • Mechaniczne. Ruch chmur na niebie, podczas lotu samolotem, spadek jabłko.
  • Ciepła. Spowodowane przez zmiany temperatury. W tym zmieniającym cech ustrojowych. Jeśli podgrzać lód staje się woda, która zamienia się w parę.
  • Elektryczne. Z pewnością z szybkiego startu wełnianej odzieży kiedykolwiek słyszał o konkretnym wypadku, podobne do wyładowania elektrycznego. A jeśli to wszystko zrobić w ciemnym pokoju, nadal można oglądać iskry. Elementy, które po tarcia zaczyna przyciągać lżejsze ciało, zwany zelektryfikowana. Northern Lights, piorun podczas burzy – żywe przykłady zjawisk elektrycznych.
  • Światło. Ciało emitujące światło, zwane zjawiska światła. Może to obejmować słońce, lampy, a nawet świata zwierzęcego: niektóre gatunki ryb i głębokich świetliki.

Zjawiska fizyczne natury, których przykłady zostały uznane powyżej my, są z powodzeniem stosowane przez ludzi w życiu codziennym. Ale są tacy, którzy nadal pobudzać umysły naukowców i ogólny podziw.

zorza polarna

Być może jest to zjawisko naturalne po prawej stronie jest status najbardziej romantyczne. Wysoko w niebie tworzą kolorową rzekę, które obejmują nieskończoną liczbę jasnych gwiazd.

Jeśli chcesz cieszyć się tym pięknem, to najlepiej zrobić to w północnej części Finlandii (Laponia). Nie było przekonanie, że przyczyną Northern Lights – gniewu najwyższych bogów. Ale były bardzo popularne legenda Sami ludzie na bajecznym lisa, który uderzył ogonem na ośnieżone równiny, ze względu na to, co kolorowe iskry wznieść się na wyżyny i rozświetlił nocne niebo.

Chmury w postaci rur

To naturalne zjawisko jest jedna osoba przez długi czas do zaostrzenia stanu relaksacji, inspiracji złudzeń. Te odczucia są tworzone przez kształt dużych rur, zmieniając jego kolor.

Można zauważyć w tych miejscach, gdzie burza przód zaczyna się tworzyć. To naturalne zjawisko obserwowane jest najczęściej w krajach o klimacie tropikalnym.

Kamienie, które poruszają się w Dolinie Śmierci

Istnieje wiele zjawisk fizycznych, których przykłady są zrozumiałe z naukowego punktu widzenia. Ale są tacy, którzy przeczą logice ludzkiej. Jedną z tajemnic natury są uważane za przenoszenie kamieni. Zjawisko to można zaobserwować w amerykańskim parku narodowym, zwany Doliną Śmierci. Wielu naukowców próbują wyjaśnić ruch silnych wiatrów, które często znajdują się na pustyni, a obecność lodu, ponieważ jest zima, ruch kamieni staje intensywne.

Podczas badań naukowcy wykonane obserwacje 30 kamieni, masy nie więcej niż 25 kg. Przez siedem lat, 28 z 30 bloków kamiennych przeniósł się do 200 metrów od punktu początkowego.

Cokolwiek naukowcy zgadywanie jasnej odpowiedzi na to zjawisko nie ma.

kule

Fireball pojawiające się po burzy lub gdy jest to nazywa się kula ognia. Istnieją spekulacje, że Nikola Tesla był w stanie stworzyć warunki, w swoim laboratorium kulę ognia. Pisał, że nie widział czegoś takiego w naturze (to było o ognistych kul), ale zrozumiał, w jaki sposób tworzyć, a nawet udało się odtworzyć tego zjawiska.

Naukowcy dzisiaj nie może osiągnąć podobne rezultaty. Niektórzy nawet kwestionować istnienie samego zjawiska.

Rozważaliśmy tylko niektóre ze zjawisk natury, których przykłady pokazują, jak niesamowite i tajemnicze nasz świat wokół nas. Ile jeszcze nieznane i ciekawy musimy się nauczyć w procesie rozwoju i doskonałości naukowej. Ile odkrycia czeka?