561 Shares 2964 views

Popcorn z gryki: podstawowe zasady gotowania i receptur

Wiele osób wie, że popcorn jest wykonany z kukurydzy, ale nie zawsze tak jest. Może być wykonany z różnych pełnoziarniste, takie jak gryka. Popcorn gryki jest nie tylko smaczne, ale także użyteczne, a może zrobić to w domu za pomocą recepty podanymi poniżej w materiale.

Korzystanie z gryki popcorn

Sam gryka jest bardzo cenny i przydatny produkt, ale to nie jest konieczne stosowanie gotowane, ponieważ można gotować popcorn wykonany z gryki. Wartość tego produktu są następujące:

 1. Skład i obecność aminokwasów przygotowane naczynia można zastąpić konwencjonalne właściwości mięso, ale białko gryka, włókna zostanie przejęte przez człowieka łatwiejsze.
 2. Zad o wysokiej zawartości pierwiastków śladowych, podobną do kompozycji przechowywano w prażonej kukurydzy.
 3. Krupa naturalne, a gdy rosnące potrzeby bez obróbki chemicznej, co oznacza, że dla osoby z nim w ogóle, nie ma nic złego, tylko dobre.

Zrobić pyszne popcorn może być w domu, ale jak to będzie opisane w przepisach.

gryczana prażona kukurydza

Ta forma jest najbardziej smaczne przekąski z wszystkich innych zbóż. Wygląd, popcorn, gryka pewnością będzie wyglądać tak, jakby nie jest w pełni przygotowany, w przeciwieństwie do kukurydzy „brat”, ale smak – to jest idealny. Air gryki łatwe do gryzienia, a jednocześnie ostre, ale delikatny.

Gotowy kukurydzy mogą być spożywane tak po prostu, ale nadal są one dodawane do sałatek, zup i innych specjałów kulinarnych. Tak więc, od przekąsek wykonane śniadania, wylewanie mleka gryki.

słodki popcorn

Przepis jest odpowiedni dla tych, którzy nie wiedzą, jak zrobić popcorn gryki z przyjemnym polewą karmelową. Do wytwarzania takich produktów potrzebne są:

 1. Gryka – 1 łyżka.
 2. Apple – 1 szt.
 3. Dynia – 100 gr.
 4. Honey – 50 uncji
 5. Mint – 5 arkuszy.

Popcorn wykonany z gryki, przepis:

 1. Wrzeć trzeba zadzie, a następnie umieścić je na blasze, która jest pre-owinięte papierem do pieczenia.
 2. Gotowane jęczmień jest wysyłane do pieca przez 3 godziny do suszenia. Temperatura musi być w 100 ° C. Gotowość będzie, gdy ziarno zostanie zamknięta.
 3. Dalsze kasza wygrzano na płytce, ale z dodatkiem małej ilości oleju. Kiedy będzie gryka łzy należy przykryć rondel pokrywką i gotować kolejne 5 minut.
 4. W tej chwili przeciąć jabłko i dynię w drobną kostkę i przerwano, aby zakończyć zmiękczenie.
 5. Dalsze wylano miodu i rozłożono przez kolejne 3 minuty.
 6. Gotowy popcorn gryka umieścić na papierze lub tkaninie, stos cały tłuszcz, a następnie umieścić go w farszu miodu i trochę zamieszać. polilinia mięta dodaje do smaku.

Popcorn jest gotowy. Lek podaje się dzieciom, bez strachu, ponieważ wszystkie składniki są naturalne i zdrowe.

Popcorn w domu

Jest też inny przepis jak zrobić popcorn, ale frytownica jest wymagane dla niego.

następujące technologie:

 1. jęczmień Gotować trzeba skończyć z gryki była krucha.
 2. Gotowy budyń należy wysuszyć. Aby to zrobić, może być rozszerzony w ręcznik i pozostawiono na noc do suszenia, jeśli pilna potrzeba, aby coś przekąsić, to lepiej korzystać z kuchenki. W piecu ziarna powinny być suszone w bardzo niskiej temperaturze, otwarte drzwi wnęka lepiej. Suszenie tego sposobu trwa do 3 godzin.
 3. Gdy zboże suszy przepływa do oleju smażenia, jeśli nie ma takiego urządzenia, wykorzystuje się głębokie i wąski patelni. Olej ten ogrzewa się, a nie wrzenia. Ważne jest, aby znaleźć złoty środek, gdyż może to gotować kukurydza gryka czy powietrze nie będzie działać, jeśli temperatura jest niska.
 4. Kolejne porcje wysuszonych ziaren są umieszczone w oleju, a po wykryciu nalicza się płyty. Zaleca się początkowo umieścić popcorn z gryki na szmatką, aby usunąć tłuszcz, a następnie na półmisku.

Pod koniec gotowania snack solą, pieprzem i posypać przyprawami. Trzeba powiedzieć, że sklepy są sprzedawane gotowe gryki popcorn, ale uważają, że jest bardzo trudne, a to nie jest tak naturalne, jak w porównaniu do domu.

Między innymi, domowej roboty przekąski, które będą smaczniejsze, tańsze, dobrze, przydatne dać nawet małe dzieci.

wniosek

Podsumowując, należy stwierdzić, że ujawnione recepty stosowane w domu, ale potrzebują pewnego czasu, ale do najszybszych rezultatów należy używać w kuchence mikrofalowej. Ziarna palonej są przy wstępnym patelni, cały czas mieszając, a więc nie są wypalane, a po gryki chłodzenia jest umieszczony w pojemniku i wysyłane do mikrofali. Następnie trzeba wlać trochę oleju i zamknąć pokrywę pojemnika. Zegar jest ustawiony na 5 minut, a popcorn jest gotowy.