520 Shares 8604 views

Wypad w Pałac Taurydzki

Petersburg słynie z wspaniałych budynków, z których wiele zostało zbudowane w 18 wieku. Jednym z nich jest Pałac Taurydzki (na zdjęciu po prawej). Jego budowa rozpoczęła się w 1783 roku i trwała około sześciu lat. Jego architektem jest IE Star – jeden z pierwszych przedstawicieli szkoły rosyjskiego klasycyzmu.


Pałac Taurydzki w Petersburgu: historia powstania

To miejsce na budowę pałacu została wybrana jako rozległym obszarze na lewym brzegu Newy ulicy Shpalernaya Petersburgu. Niedaleko od tego miejsca jest klasztor Smolny. Początkowo budynek nie był nazywany pałacem. W tym czasie, budowa tego typu nazywano domy. Nadano nazwę Domu Straży konia i został przeznaczony do użytku prywatnego znakomity książę Grigorij Potiomkin – ulubione cesarzowej Katarzyny Wielkiej. Jednak właściciel tej całej okazałości z powodu ciągłych wyjazdów prawie nie żyją w Tauride Palace.

Opis domu Horse Guards

Budynek pałacu jest uważany za świetny przykład klasycznego – styl charakterystyczny dla Rosji pod koniec 18 – początku 19 wieku. Z przodu jest bardzo różni się od luksusowych pałaców barokowych i rokokowych. Tauride Palace ma kształt litery U i składa się z wielu struktur, których łączna powierzchnia wynosi około 66 tys. M. metrów. Fasada ma 260 m długości i jest ozdobiony portykiem kolumnowym sześciu w stylu doryckim. Nad centralnym budynku, którego wysokość wynosi 12 metrów, to jest bęben z kopułą. Z jego boków są Galeria Jednopiętrowy, które łączą ją ze skrzydłami. Pomimo faktu, że przez ponad trzy stulecia wnętrze budynku przeszedł wiele zmian w Pałac Taurydzki, a dziś można zobaczyć wspaniały wystrój wnętrz. W pierwotnej formie wnętrza można się nauczyć od współczesnych opisów. Na przykład, wielki poeta Derzhavin po odwiedził pałac, był pod wrażeniem jego wielkości i chwalony, co widział w swoich wierszach. To było wzniosłe i okolice Pałac. Przed nim był umieszczony haven okrągły kształt z przystani. Stała rzemiosła przyjemność dla mieszkańców i gości dworu. Strefa Park składał się z wieloma obrazkami wzgórz, małych zbiorników, kanałów, mostów, dużych kwietników, ogrodów zimowych, szklarni itp

Katarzyna Hall oraz inne wewnętrzne przestrzenie

Centralna lokalizacja w Pałac Taurydzki jest uważany Katarzyny Hall. Jego przedsionek jest uwypuklenie pokój z kolumnadą, przy której znajduje się Łuk Triumfalny z Jasperem i granitowych filarach. Katarzyna Hall inaczej nazywany biało-kolumnowy. Opiera się on autorem umieścić elementy architektoniczne z epoki hellenistycznej. Podczas wakacji, był w stanie pomieścić do 5000 osób. Na końcu korytarza znajdował się ogród zimowy rotunda z ośmioma kolumnami. pomnik Katarzyny został umieszczony w środku Wielkiego (autor F.Shubin). piękne egzotyczne rośliny rosnące w ogrodzie. W Pałac Taurydzki, oprócz Katarzyny Hall i ogrodem zimowym, jest również godne uwagi chińskich i salonie sofa, galerii sztuki i salonie Tapestry. Sufity i ściany niektórych pokojach są malowane przez wykwalifikowanych rzemieślników. Był duży zbiór obrazów i rzeźb.

Dalszy los Pałac Taurydzki

Za panowania syna Katarzyny Wielkiej, Pawła I, Pałac Taurydzki został umieszczony w koszarach. Jednak od 1801 roku pałac został odrestaurowany i stał się jedną z rezydencji cesarskiej domu i na początku 20. wieku – budynek Dumy Państwowej. Po pierwszej rewolucji w jej siedzibie mieści się tymczasowego rządu Kiereńskiego. Teraz tutaj przyjść coroczne Międzynarodowe Forum Gospodarcze. Pałac składa również dzisiaj Główny Urząd międzyparlamentarnej Zgromadzenia Wspólnoty (CIS).