168 Shares 4609 views

Sodom – to … Znaczenie i historia powstania tego terminu

Obecnie istnieje wiele terminów, które nie rozumie współczesnego człowieka ze względu na fakt, że są one nieaktualne lub zastąpione przez różne koncepcje. Na przykład, wiele osób nie wie, co znaczy słowo „sodomita”. To naprawdę jest już nieaktualne i wyszedł z elementów mowy, ale tych, którzy są zainteresowani historią albo podsłuchał to archaizm, to będzie interesujące poznać jej etymologię. Przeanalizujmy, co oznacza to słowo, i jakie są jej początki teorii.


Co to jest „sodomita”?

Według słownika, sodomita – osoby podlegającej sodomii. Sodomia z kolei oznacza poważne odchylenia od normy w relacjach seksualnych. Często w ramach tej koncepcji zakłada perwersję seksualną. Innymi słowy, sodomita – Jest to specjalny, który, odbiegające od przyjętych norm, uprawiać seks z osobą tej samej płci (kobieta z kobietą, mężczyzna z mężczyzną). Tak więc, większość z nich jest o osobie homoseksualnej orientacji.

Jednak sodomita – to nie tylko gejów, ale także każda osoba, która cieszy wyświetlacze seksualności, nie pomaga pojąć (oralnego i analnego pieszczoty, masturbacja, etc …). To jest średnia drań wszystko, co różni się od normalnego seksu dopochwowego.

Warto zauważyć, że rozważamy słowo jest farbowanie biblijne. Jest to związane z historią zjawa.

Chrześcijańska wersja wystąpieniu terminu

Według narracji biblijnej, poprzednio były dwa miasta – Sodoma i Gomora. Ich mieszkańcy byli grzesznikami, którzy często biorą udział w homoseksualnych stosunków z siebie. Jeden dzień, sprawiedliwy Lot, który mieszkał w Sodomie, na noc były dwa wędrowiec. Mieszkańcy miasta chcieli przyłączyć się do nich w stosunku seksualnego, na które Bóg rozgniewał się na nich. Lot, który był daleki od grzechu, starając się błagać o litość od Wszechmocnego, lecz on zniszczył dwa miasta, wraz z ich mieszkańcami.

Ta biblijna historia pierwszy pojawił się coś takiego jak „grzech Sodomy”, czyli zawarcie homoseksualnego romansu. Nazwy miast – Sodoma i Gomora – stały się powszechne w społeczeństwie chrześcijańskim. Według Biblii, sodomita – to nie tylko gejów, ale także osoba, która jest narażona na niemoralność i pożądania. Tak więc, w Starym Testamencie mówi się, że mieszkańcy Sodomy i Gomory były seksualnie niemoralne. Zatem synonimem „sodomita” jest terminem „maniakiem seksualnym”.

Katolicka wersja wystąpieniu terminu

W okresie od szóstego do jedenastego wieku w centralnych i zachodnich częściach Europy słowo „sodomia” odnosi się do każdego nielegalnego stosunku seksualnego, w tym płeć pre-małżeński lub pozamałżeńskich. To również Sodomitów liczyć wśród ludzi, którzy woleli pieszczoty oralnego i analnego z przedstawicielami zarówno własnej i przeciwnej płci. Warto zauważyć, że tylko Kościół katolicki przyznał kontakt seksualny między kobietą i mężczyzną legalnie poślubił. Co więcej, stosunek płciowy między nimi miała się odbyć, a nie dla przyjemności, ale wyłącznie w celu poczęcia dziecka.

Później, a dokładniej w XI wieku, podczas inkwizycji, Kościół katolicki stał się nazywa Sodomy homoseksualne stosunki między człowiekiem a człowiekiem. Od tamtej pory, w ramach wspomnianego Hiperony zaczął spadać tylko przedstawiciele silny połowa ludzkości, sodomia i zaczął być postrzegany jako stosunki seksualne między mężczyzną a mężczyzną.

Sodomia w Imperium Rosyjskim

Dane i źródła wskazują, że w Imperium Rosyjskim w pre-Piotrowej razy także przedstawić koncepcję takich jak sodomia. Rosjanie utożsamiać pojęcia wyłącznie z homoseksualnego kontaktu dwóch mężczyzn. Naukowcy twierdzą, że mężczyźni współżyjący ze sobą były głównie bogaci kupcy, którzy nawet wynajętych sobie chłopców dla własnej satysfakcji seksualnej.

Synonimem słowa „sodomita” w imperium rosyjskim była koncepcja „sodomitów”. Po raz pierwszy pojawił się w starożytnym rosyjskim prawem w odniesieniu do tego typu dewiacyjnych zachowań seksualnych. należy stwierdzić, że związki homoseksualne nie są uważane za grzeszne w Rosji.

Sodomia we współczesnym świecie

Obecnie termin ten nie jest już aktywnie wykorzystywana, ponieważ zastąpiły bardziej zrozumiałych słów i zwrotów takich jak „homoseksualizm”, „orientacji seksualnej” i innych. Teraz przed nami Hiperony stała się koncepcja książka, która zamieniła się archaizm. Jeśli wcześniej było szeroko wykorzystywane w literaturze kościelnej i jurysprudencji, wiele osób nie wie, co to dzisiaj sodomita. Znaczenie rozważaliśmy powyżej, tak że czytelnik może również rozważyć sam trochę wiedzę w tej materii.

Warto zauważyć, że we współczesnym świecie pod sodomii oznaczało seks analny i przede wszystkim współżycia ze zwierzętami (bestialstwa). Tak więc, sodomita – niekoniecznie jest to osoba, która ma tendencję do uprawiania seksu z członkami własnej płci, może być również osoba, która jest zainteresowana seksem analnym.