494 Shares 5460 views

Mogę króliki jabłka? Co można, a czego nie mogą być podane do królików?

Króliki – jest nie tylko smaczne mięso i cenne futro. Wszyscy właściciele tych zwierząt futerkowych, gdy postawił stopę na ścieżce królika, stają się zależne od potrzeb ich rasy, paszy, obserwować jak rosną. Ale początkujący hodowcy mają wiele pytań. I jeden z nich: „Czy to możliwe, aby królików jabłka?” W tym artykule zostaną podane i odpowiedzi na pytania oraz zalecenia dotyczące karmienia błotna zwierzęta w celu zwiększenia zdrowego zwierząt gospodarskich.

Mogę króliki jabłka?

Dziś te uszami Skoki zawierać nie tylko rolników. Ozdobne króliki stały się zwierzętami domowymi. Kochają je jako kociąt, pielęgnować, kształcić, uczyć się tacy, bawić się z nimi.

I, oczywiście, właściciele chcą wiedzieć, jak dokonać właściwego diety dla zwierząt. Na przykład, jeśli jabłka mogą być króliki? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście pozytywny. Prawie wszystkie owoce uprawiane w środku pasa, są użyteczne soczysty pasza dla królików. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo małe zwierzęta, takie jak miękkie ciasto, które pozostają w pompek z sokiem owocowym.

Czy są jakieś jabłka, które mogą zaszkodzić króliki?

Może się to wydawać dziwne, ale są owoce. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest króliki jabłek, kupiony w sklepie. Odpowiedź brzmi: nie. Importowane owoce kilka witamin. Ale nadal mogą mieć problemy ze zdrowiem zwierząt. Po tym wszystkim, owoce są uprawiane z użyciem substancji chemicznych sprzedawanych w sklepach.

Skórki im w ogóle leczonych specjalnym roztworze, który pomaga Apple nie tracą rynkową. Z tego powodu, to jest bardzo szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Więc jeśli z jakiegoś powodu trzeba dać jabłka PET, zakupiony w sklepie, należy odciąć skórkę.

Nie można też karmić króliki niedojrzałe owoce, ponieważ może to prowadzić do problemów z trawieniem. Pokrój jabłka w dużych kawałkach. Kości nie muszą być usunięte, są one łatwo przyswajalne przez organizm.

Jednak nie należy karmić króliki, tylko jedno jabłko – wokół trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Konieczne jest, aby przełączać je z innymi rodzajami pasz.

Czy cukinia króliki potrzebują?

W celu zrównoważenia siły zwierząt, właściciele starają się dać ich zwierzęta zróżnicowanej diety. I tu znowu początkujący hodowcy pytań.

Czy króliki mogą cukinia, debaty są nawet wśród doświadczonych rolników. Chociaż należy pamiętać, że wszelkie warzywa uszami przystojni mężczyźni są niezbędne. Tylko karmić zwierzęta potrzebują świeżych młodych cukinii, myje i obsushennoy marchew, kapusta, sałata, ogórki, dynia. Ale ziemniaki lepiej nie dać, nie ma zbyt dużo skrobi.

Aby wziąć udział w jednym rodzaju warzyw nie warto, bo królik nie otrzyma niezbędnych witamin i elementów śladowych tylko jeden produkt. Powinien on być zawarte w diecie innych owoców sezonowych i zwierzęcia.

Potrzeba karmić króliki?

Dla tych, którzy właśnie rozpoczęła treść tych zwierząt, kilka wskazówek pomoże ci na tym, co może być podawana królikom.

1. Należy pamiętać, że króliki trzy miesiące jeść tylko siano i wodę pitną.

2. Po osiągnięciu trzy miesiące zwierzętami wieku trzeba oddawać w suchym zbilansowany pokarm, wytwarzane przez specjalne firmy. Pamiętaj, aby wymieszać składniki wymagane do czytania przed zakupem. Wielu producentów wytworzenia produktu z dodatkiem substancji chemicznych, które są szkodliwe dla królików. Dobrze karmione będą miały dużo błonnika i niektórych białek.

3. siano należy klatkach króliki stale iw nieograniczonej ilości! Nie wiadomo, pojedynczy przypadek zwierzęcia one przejadania.

4. Dla dorosłych królików trzeba w produktach roślinnych. Na wiosnę od ich właścicieli dodanej obawy – muszą być gromadzone na dziedzińcu świeżej trawy i gałęzi tak grube jak ołówek, ponieważ może on być podany do królików i tego rodzaju żywności. Wysoko strawne koniczyna, łopian, lucerna, mniszek lekarski, amarant.

5. Warzywa i owoce, krojone, powinna być trzecia część diety.

6. Mieszanina Pasze nieobrane ziarna 30% względem całkowitej ilości paszy.

Czego nie można karmić króliki?

Nie chcę ranić swoje zwierzęta. A więc trzeba wiedzieć, że nie można króliki. lista pokrótce przedstawia się następująco.

1. Prawie wszystkie rodzaje roślin doniczkowych są uważane za śmiertelne dla królików.

2. sól, cukier, tłuszcz nie powinien być obecny w produktach wprowadzanych gryzoni.

3. Z dzikich ziół są szkodliwe jaskry, bóle pleców, tojad, ciemiernik, zimownik łąka, naparstnica, glistnik, cykuty, świerk kanadyjski, nagietek, ostróżka, datura, gorczyca polna, dzika rzodkiew, Abraham lek, Calla bagno, kąkol, lulek, Oko kruka , konwalia, cmentarz, mak, jagoda, Stachys, marsh skrzyp, Jasienica.

4. W żadnym przypadku nie mogą być gotowane do paszy dla zwierząt żywności, które ludzie jedzą. Nawet jeśli naczynia są wykonane z warzyw. Wyjątkiem jest chleb. Jest w małej ilości można podawać królikom. Ale zanim że kawałki są suszone na świeżym powietrzu, ale nie w piecu.